Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво 1.6 , гасне по време на движение - отцепена

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Браво 1.6 , гасне по време на движение - отцепена

    Колеги, моята кола е Браво 1.6 103 коня 97-ма година и има същия проблем. Както си карам и изгасва, когато й кефне. Изгасва без да тресе или да й играят оборотите. Изгасва си ей така изведнъж, като този проблем започва да зачестява. Също така както карам, понякога ми придърпва за секунда и като погледна таблото - лампата на инжекциона присветва. Понякога пък както си работи колата, светва лампата на инжекциона, колата започва да се тресе и сякаш работи на 3 цилиндъра. Когато е на празен ход в това състояние, оборитите играят между 500 и 1000, а когато съм на скорост и вдигна 2000 оборота, колата спира да тресе, но продължава да работи сякаш на 3 цилиндъра и след около няколко минути се оправя сама. Ходих на диагностика 3 пъти при 2 различни майстора и резултатът е 1 и същ - няма грешки и колата работи перфектно като по часовник. Дали може да е TPS или нещо друго ?Отцепено от тема от раздел "Дизелови двигатели". Затова някои от постовете на колегите може да Ви се струват странни.Модераторски екип на fiat-bg.org
    Renault Modus 1.2 16v 2006
    Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

    #2
    иди в сервиз да ти измерят налягането на помпата

    Коментар


      #3
      ivel написа:
      иди в сервиз да ти измерят налягането на помпата
      Колега, как се мери ? Питам да знам към кой сервиз да се насоча, защото повечето сервизи в града не стават за нищо и даже оня ден ги обикалях всичките и никой майстор не може да ми каже къде ми е проблема и не се наема да прави колата.
      Renault Modus 1.2 16v 2006
      Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

      Коментар


        #4
        Налягането на помпата за високото може да се измери само на стенд, сваля се и се мери и сттрува около 120 лв самото мерене. Затова не е вариант. Може да се измери само налягането на помпата в резервоара. Тест с друг регулатор е много по-лесно. От дебитомера не ти гасне.
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Хм а аз дебитомер май нямам ?
          Renault Modus 1.2 16v 2006
          Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

          Коментар


            #6
            Аз получих отговор на въпроса си - защо ми гасне колата. Днес пак започна да работи сякаш на 3 цилиндъра и да свети лампата на инжекциона. Този път майстора, който прави диагностика беше свободен и му я закарах в това състояние. Като я закачихме показа "запалителна бобина 1" т.е. бобината ми е заминала.. Остава да ме мъчи въпроса дали не може да е от кабелите ? И ако е от бобината, чувам че тия, които се продават по магазините са пълни боклуци и май е по-добре да търся някоя от блъсната кола, която се продава на части, защото е блъсната.
            Renault Modus 1.2 16v 2006
            Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

            Коментар


              #7
              E те са 2 бобините. И точно какво и е станало не е ясно. Се пак тя отговаря за 2 цилиндъра 1ви и 4ти. Така, че ако е изгоряла напълно по-скоро на 2 цилиндъра ще остава колата. Свещите как са ?
              FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
              FIAT Punto sx 75 '94

              Коментар


                #8
                slav4o_vt написа:
                E те са 2 бобините. И точно какво и е станало не е ясно. Се пак тя отговаря за 2 цилиндъра 1ви и 4ти. Така, че ако е изгоряла напълно по-скоро на 2 цилиндъра ще остава колата. Свещите как са ?
                Да, тази бобина, която отговаря за 1-ви и 4-ти. Тя още не е изгоряла. Явно прави някакви чалъми и от време на време колата гаснее или започва да тресе и да губи мощност. Бучи като някой V8. Днес свалях бобината, за да видя дали има видими щети или да няма някъде нещо окислено, но не. При палене не се виждат да прихвърчат искри, но знам ли.. може и от някой кабел да е.
                Renault Modus 1.2 16v 2006
                Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                Коментар


                  #9
                  Виж свещите на 1ви и 4ти. После им завърти кабелите и виж дали ще зацапва другата свещ.
                  FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                  FIAT Punto sx 75 '94

                  Коментар


                    #10
                    Намерих аз 1 бобина от 1 приятел. Тия дни ще я сменя с моята и ще карам с нея, пък да видим какво ще стане. Предполагам, че бобината му е като моята - от Мареа 1.6 2001 година е.
                    Renault Modus 1.2 16v 2006
                    Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                    Коментар


                      #11
                      Сложих другата бобина. Beru е. Моята е Champion. Не знам дали е добре, но напръсках буксите на TPS-a, Map Sensore-a, стъпковото моторче, тая на компютъра и на инжекторите с 1 контактен спрей на Polytrone. За сега колата работи нормално, но ще видим тая седмица дали ще гаснее с другата бобина.
                      Renault Modus 1.2 16v 2006
                      Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                      Коментар


                        #12
                        Така, колеги, от миналия понеделник до тоя вторник (9 дни) карах с другата бобина. Навъртях 400+ км градско и извън градско без никакви проблеми. Вторник вечерта си сложих моята бобина и до днес съм навъртял 40 км само градско. След като сложих моята бобина, колата на 2-3 пъти започна да не държи обороти и почти да изгасне и се оправя. Но днес започна същата история. Както си карам, изгасва, после паля и светва лампата на инжекциона, оборотите играят и колата се тресе. Не ми изглежда много реално проблема да е от бобината, но май така излиза. Затова ще търся втора ръка да си купя.
                        Renault Modus 1.2 16v 2006
                        Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                        Коментар


                          #13
                          Колеги, аз си реших проблема. Купих си бобина от колега от форума, същата като моята - Champion. Изминах 350 км вече и няма тресене, гаснеене.
                          Renault Modus 1.2 16v 2006
                          Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                          Коментар

                          Working...
                          X