Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Размер на колоните на Fiat Bravo?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Размер на колоните на Fiat Bravo?

    Здравейте. Какъв размер колони са във вратите на Fiat Bravo и какъв размер са на таблото малките от пред. От зад разбрах, че са 13-ки и ги смених с други 13-ки 80w макс , 40 продължителни и все едно не съм сложил никакви.
    Fiat Bravo 1.8 16V 96'

    #2
    Усилвателят ти става ли за нещо? Да не си с фабричния касетофон? Отпред са елипси 5" х 7", но имаше нещо особено с дълбочината им - не стават много дълбоки, че май опираха във водача на стъклото, или в стъклото... А горе в таблото - вдигни капачето и ги виж, това поне е лесно.

    Коментар


      #3
      Аз отпред бях с кръгли 6,5’’ /pioneer ts-g1722i/ и паснаха перфешан горе са пищялки трябва импровизация.

      Коментар


        #4
        Под отпред говорите за вратите, нали? Касетофона ми е добре. 4х40, 80 лева струва. Вече смених тези отзад със някакви на херз 40 w, ама все едно не съм сменил нищо. То просто като седиш от пред, няма как да усетиш отзад нещата. Та викам да сменя сега тези във вратите, понеже като усиля касетофона на 30, а той може до 42, почват да ръмжат тези във вратите и тези на таблото от пред. Значи във вратите са 5х7 и трябва да не са дълбоки? Имаше ли нещо особено на корите при свалянето им, да не счупа нещо. Със добро дърпане ли ставаше или помагаш с отверка, да не откъртя някоя щипка.Възможно ли е да ми предложите колони за вратите от някой сайт?http://www.technomarket.bg/products/...g1722iТова имаш във вратите ти? Па дали ще мога да наложа и аз такива... или да ми предложите елипси някакви, че аз никакви не намирам из нета до 45w и да са 5х7.Намерих тези само 5х7 - http://vikiwat.com/avtomobilni-tonko...vox.htmlАма са доста дълбоки май и са 50w;/
        Fiat Bravo 1.8 16V 96'

        Коментар


          #5
          qnkov написа:
          Под отпред говорите за вратите, нали? Касетофона ми е добре. 4х40, 80 лева струва. Вече смених тези отзад със някакви на херз 40 w, ама все едно не съм сменил нищо. То просто като седиш от пред, няма как да усетиш отзад нещата. Та викам да сменя сега тези във вратите, понеже като усиля касетофона на 30, а той може до 42, почват да ръмжат тези във вратите и тези на таблото от пред. Значи във вратите са 5х7 и трябва да не са дълбоки? Имаше ли нещо особено на корите при свалянето им, да не счупа нещо. Със добро дърпане ли ставаше или помагаш с отверка, да не откъртя някоя щипка.Възможно ли е да ми предложите колони за вратите от някой сайт?
          с кастфона за 80 кинта к’во очакваш да чуеш? в предишният си пост съм написал модел който влиза отпред цената им нови са около 50-60лв

          Коментар


            #6
            Бас, яко :P, бъзик. Pioneer TS-G1722i - http://www.aval-bg.com/car-audio/pio...Говориш за тези, че влизат във вратите? Не са елипси, но пасват, така ли? Изглеждат добри. Ти да нямаш предвид, че тези колони стават с някакъв фланец? Четох друга тема, в която говореха, че кръгли 16.5 не ставали за фиат браво, понеже били там елипси. А тия са кръгли 17. Ще свършат по-добра работа от оригиналните. Само трябва да видя какви са на таблото да сменя и тях с малко по-годни.
            Fiat Bravo 1.8 16V 96'

            Коментар


              #7
              qnkov написа:
              Бас, яко :P, бъзик. Pioneer TS-G1722i - http://www.aval-bg.com/car-audio/pio...Говориш за тези, че влизат във вратите? Не са елипси, но пасват, така ли? Изглеждат добри. Ти да нямаш предвид, че тези колони стават с някакъв фланец? Четох друга тема, в която говореха, че кръгли 16.5 не ставали за фиат браво, понеже били там елипси. А тия са кръгли 17. Ще свършат по-добра работа от оригиналните. Само трябва да видя какви са на таблото да сменя и тях с малко по-годни.
              без фланци на 3 видии се хваща обаче само и си пасва иделано свирят доста добре.

              Коментар


                #8
                Я ме просвети какво е това Види. На 3 винта се хваща само демек? Пасват добре, всичко се затваря добре? Ако е така да ги поръчвам от авал-бг тогава? Виждам, че ти си с купе, а аз съм с Браво, да не е да е различно при теб и да стават без фланец. И един друг тъп въпрос. На колонките отзад пише + и -. Демек това фаза и нула ли са, защото когато мерих на кабелите за тях, и на двата лампичката ми светеше, че имат напрежение. Няма нула. Навсякъде е с напрежение от 6в, майче. И както и да ги сложа кабелите, колоната свири едно и също, докато в опела на баща ми, като объркаш кабелите, колоната свири по-слабо и като ги оправиш - гърми от бас.
                Fiat Bravo 1.8 16V 96'

                Коментар


                  #9
                  Глупости. Фабричния размер на колоните на браво/а/мареа е 4х6или 5х7. Не помня точно.За да влезе хубаво 6.5" говорител или трябва много добре направен фланец, за предпочитане от МДФ или да се поизрежат ламарините и пак да се сложи фланец.Говорителя трябва да легне идеално във вратата и да не зее.Сори ама музика с 100лв не се прави.
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #10
                    emzo, демек си ми трябва фланец иначе няма да стане да сложа тия говорители? Кой е казал, че искам невероятна музика? И не е 100 лева музика. Приблизително 160-70 лева ще дам да сменя всички оригинални колони на фиата с по-мощни.;0 Аз просто не мога да намеря 5х7 елипси... Търсих в какви ли не сайтове, има само някакви 50 W, а cd-то ми е 4х40... и не знам дали ще се получи работата с ватовете. Ако имате такъв сайт направо размера да си взема за вратите.
                    Fiat Bravo 1.8 16V 96'

                    Коментар


                      #11
                      http://www.technomarket.bg/products/...nkt-gtx-462-sc битеСвирят доволно добре като за най-нисък клас.п.с. или бяха тия - http://www.technomarket.bg/products/...x-572-scАбе драсни едно л.с. на Airfan, той е с единия от тия модели, че да не те подведа за размера.
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #12
                        http://www.technomarket.bg/products/...gtx-572-scТе тия човек ще взимам. 5х7. От доста хора чувам, че това е размера на вратите. Разбира се, аз ще сваля корите и ще измеря и старите с метъра. Мерси много за линка. Мисля тези от линка ти 5х7 да си взема. Ако случайно намериш пак такива 5х7 до 40-45 W номинална мощност, сподели линка. Може и по-скъпарски да са малко.
                        Fiat Bravo 1.8 16V 96'

                        Коментар


                          #13
                          Тия свирят добре. С останалите пари, ако искаш да засилиш малко баса , ползвай търсачката - emzo демпване
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            #14
                            А случайно да знаеш на таблото пищялките какъв размер са и какви ватове варират оригинално на фиат браво? Забравих да отворя онези капачета и да ги видя днес.. та сега да проверя в интернета, ако знам размера.
                            Fiat Bravo 1.8 16V 96'

                            Коментар


                              #15
                              Елипси на херц 5х7 DSK 570 мисля ,че им беше модела около 60 лв струват ги сложил и съм доста доволен докато доста колеги ги плюят и не ставали и така нататък.....
                              Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
                              Ex.Bravo 1997 1.8 GT

                              Коментар

                              Working...
                              X