Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Теч на нафта - Брава TD100 (със снимки)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Най-лесно е да си пробваш клапана щом имаш достъп до него.
    подадох му + и си цъка. според мен си работи, макар че реално при въртене на стартера не се подкачва нафта и не навлиза нафта от филтъра към ГНП. Не мога да си обясня защо не се подкачва гориво.
    Помисли над варианта на помпата да и е по-лесно да дърпа въздух от някъде(филтъра,подгревателя) от колкото нафта.
    сложих точно поради тази причина филтър от фолксваген заради въпросния подгревател на филтъра. Заради това сложих и прозрачно маркучи, за да намеря проблема. Лошото обаче е, че балончетата дойдоха от към ГНП посока филтъра (може и преди да го е правило, но да не съм го виждал с фабричния маркуч). Остава вариант да дърпа въздух помпата от друго място - обаче е след ремонт и няма течове.П.С. Сега като се замисля мехурчетата би трябвало а вървят в в посока към неуплатненото място, а не на обратно. Т.Е. не към помпата, а в срещуположна посока (или поне се самоуспокоявам ). Не разбирам само защо при въртене на стартер не се качва гориво към помпата.
    Fiat Brava 1.9TD 100

    Коментар


      #32
      Ако я свалиш и ми я пратиш ще разбера има ли и нещо на помпата като я изпитам на стенда!

      Коментар


        #33
        Не че нещо, но ако се наложи отново да се сваля помпа си има хора, които са взели пари за една работа и ще има да се оправят бакии (евентуално). А и като начало по-добре да е цялата кола на куп да се огледа изцяло. Все пак до 2 седмици трябва да е изрядна, че ще има километри за навъртане . Поздрави
        Fiat Brava 1.9TD 100

        Коментар


          #34
          След последното дигане на капака видях, че пак има въздух в маркуча, но сега го видях от къде влиза. Да знаете, че тия стягаши скоби, които ги продават по железариите са бошлаф работа, или поне за стягане на тия прозрачните маркучи. Сега сложих и втора скоба и стягане с тел :D и за сега не дърпа въздух. След 4-5 паления нямаше проблем. Снощи имах едно спиране за 10-на мин и пак не запали от първия път. Викам си "е сега си *** мамата". На второто завъртане обаче запали. Мисля си друго - дали може да се ебава от време на време датчик колянов вал? Какви са симптомите? От раз ли умира или прави мизерии определен период от време и на края да се предава?
          Fiat Brava 1.9TD 100

          Коментар


            #35
            Дано си открил проблема и отстранил.Ако нещо ти потрябва за колата в момента се разглобява цяла като твоята и цените ще бъдат под тези в моргите.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #36
              deforse написа:
              След последното дигане на капака видях, че пак има въздух в маркуча, но сега го видях от къде влиза. Да знаете, че тия стягаши скоби, които ги продават по железариите са бошлаф работа, или поне за стягане на тия прозрачните маркучи. Сега сложих и втора скоба и стягане с тел :D и за сега не дърпа въздух. След 4-5 паления нямаше проблем. Снощи имах едно спиране за 10-на мин и пак не запали от първия път. Викам си "е сега си *** мамата". На второто завъртане обаче запали. Мисля си друго - дали може да се ебава от време на време датчик колянов вал? Какви са симптомите? От раз ли умира или прави мизерии определен период от време и на края да се предава?
              Ако загуби датчик колянов вал ,пали нормално и в следващия момент влиза до край в предвърение и почва едно чукане на мотора....Дано никога не го чуеш това.Успех!

              Коментар


                #37
                Ако загуби датчик колянов вал ,пали нормално и в следващия момент влиза до край в предвърение и почва едно чукане на мотора.... Дано никога не го чуеш това. Успех!
                Определено не чука. Благодаря за отговора.
                Дано си открил проблема и отстранил.Ако нещо ти потрябва за колата в момента се разглобява цяла като твоята и цените ще бъдат под тези в моргите.
                Благодаря Tornado. Имам да правя разни ремонти. но точно сега не им е момента. Ще имам предвид като ми трябват части. Благодаря.
                Fiat Brava 1.9TD 100

                Коментар


                  #38
                  Отново във филма. Вчера пак направи мизерията - не запали, обаче причината беше въздух. Скобите се бяха разхлабили, съответно и маркуча - резултатът е не пали. Стегнах скобите хубаво пуснах я по баира надолу (късмет, че имаше къде) и запали за 5м. Карах я 4-5 км и я угасих. Викам си тя ще да е изкарала въздуха. Да ама не. Не пали!. Заебах я през нощта. Тази сутрин я запалих от раз и отидох на работа. След работа пак курец. Извинявам се за изразите, но вече много ме дразни тая кочина. Пак по едно баирче запали отново на петия метър. Пак 3-4 км преход докато се прибера и сумарно около 15 мин постоянна работа на двигателя угасих пред вкъщи. Пробвам да запаля и резултатът същия. Няма никой. На таблото не ми е светвал никога жълт ключ за имото. Нямам представа работи ли или не. Някакви предположения какъв да и е проблема? Трудно ми е да повярвам, че след 15 мин работа на двигателя и да е имало въздух по системата, той не е изкаран.
                  Fiat Brava 1.9TD 100

                  Коментар


                    #39
                    deforse написа:
                    На таблото не ми е светвал никога жълт ключ за имото. Нямам представа работи ли или не.
                    Не може да не светва.Трябва да светне и като разпознае чипа в ключа да угасне.Изобщо имаш ли си на представа дали имото под помпата е заобиколено или си работи?
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #40
                      След прочитането на цялата тема , никъде не видях да споменаваш сваляне , почистване на резервоара и продухване на горивопрвдите. Също така си провери , продухай / почисти, конзолата за горивния филтър и холендровите болтове на конзолата. Преди 20-на години заради едно такова запушване на холендров болт един баш-майстор специалист по дизели ми прави ремонт на ГНП-то и дюзите и ефекта беше=0. После ме накара и ремонт на главата да правя, щото при измерване ка компресията на всички цилиндри не били равни показанията. Ама тогава бях още много "зелен" в тия работи и доверчив. Въпросната кола беше Рено Трафик 2.1 дизел.

                      Коментар


                        #41
                        Tornado написа:
                        deforse написа:
                        На таблото не ми е светвал никога жълт ключ за имото. Нямам представа работи ли или не.
                        Не може да не светва.Трябва да светне и като разпознае чипа в ключа да угасне.Изобщо имаш ли си на представа дали имото под помпата е заобиколено или си работи?
                        Нямам никаква представа. Така взех колата и както казах никога не е светвал този ключ. Карам я вече половин година. Когато правиха ремонт на помпата нощо не са ми казвали дали има или не. Днес колата пали когато си поиска. Няма закономерност. Точно сега като се прибирах завъртях ключа да я гася и ЙОК. Колата не угасна. Продължи да работи. Точно да вдигна капака и сама угасна. Пробвах да запаля ама не. Не пожела. От какво да е. От старт/стоп клапана?
                        След прочитането на цялата тема , никъде не видях да споменаваш сваляне , почистване на резервоара и продухване на горивопрвдите. Също така си провери , продухай / почисти, конзолата за горивния филтър и холендровите болтове на конзолата.
                        Не съм чистил, обаче след това горното, което описах на дали е някоя мизерия в резервоара. Що се отнася до филтъра - разкарах тази фиатска чикия и сложих от VW барабар с прозрачни маркучи, за да следя от къде ще да е проблема. Определено въздуха беше един от проблемите, но явно не единствен.
                        Fiat Brava 1.9TD 100

                        Коментар


                          #42
                          deforse написа:
                          Точно сега като се прибирах завъртях ключа да я гася и ЙОК. Колата не угасна. Продължи да работи. Точно да вдигна капака и сама угасна. Пробвах да запаля ама не. Не пожела. От какво да е. От старт/стоп клапана?
                          Мисля ,че вече е ясно къде е проблема.Клапана ти върти номера явно нещо не е наред с него.Според мен вече не може да е от имото.Ако всичко е оригинално по помпата до клапана се стига сле като се отстранят защитните планки които го скриват за да не се открадне автомобила като се подаде директно + и се запали двигателя.
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар


                            #43
                            предполагам това е клапана?? С червената стрелка
                            Fiat Brava 1.9TD 100

                            Коментар


                              #44
                              Същия
                              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                              Коментар


                                #45
                                Tornado написа:
                                Същия
                                Кабела на този клапан е прекаран (самоделка от предишния собственик) до една кутия, предполагам с релета в предната част на коша (пред шофьора). Не мога да си обясня защо, този кабел е прекъснат и вързан (тип джуфка) и изолиран с изолирбанд. Бях подавал 12v и само цъкаше докато върви подгрева на свещите и не палеше. Може би си седи забил на затворено?
                                Fiat Brava 1.9TD 100

                                Коментар

                                Working...
                                X