Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Теч на нафта - Брава TD100 (със снимки)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    deforse написа:
    Tornado написа:
    Същия
    Кабела на този клапан е прекаран (самоделка от предишния собственик) до една кутия, предполагам с релета в предната част на коша (пред шофьора). Не мога да си обясня защо, този кабел е прекъснат и вързан (тип джуфка) и изолиран с изолирбанд. Бях подавал 12v и само цъкаше докато върви подгрева на свещите и не палеше. Може би си седи забил на затворено?
    Ами защото явно е имало проблем с имобилайзера и това му е било по лесно.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #47
      А рециклира ли се тоя клапан или директно се сменя с нов или "нов". Горе долу за какви пари става дума?
      Fiat Brava 1.9TD 100

      Коментар


        #48
        deforse написа:
        А рециклира ли се тоя клапан или директно се сменя с нов или "нов". Горе долу за какви пари става дума?
        Досега не съм срещал публикация някой да го е рециклирал ,но щом твоя е свързан по този странен начин опитай преди да предприемеш смяна да го захраниш директно от + на акумулатора и тогава ако не запали го сменяй.По принцип когато имото направи проблем се премахва и този кабел се свързва директно на един от кабелите за имото.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #49
          намирам само такова нещо в нета. Обаче моят е само с един кабел. ???????при мен е така
          Fiat Brava 1.9TD 100

          Коментар


            #50
            deforse написа:
            намирам само такова нещо в нета. Обаче моят е само с един кабел. ???????
            Щом е с един подаваш + .Щом е с два кабела подаваш и - и + без значение на кой проводник ако не са белязани.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #51
              Ако взема нов то той явно е с два кабела. Явно нещата не са същите. Другия вариан е новия двата кабела да са за да сепрекъсва плюса от имото. Така си го обяснявам. Масата да е корпуса. А и на мен ми намирисва, че този клапан на колата в момента не е оригиналния а присадка от друг модел.
              Fiat Brava 1.9TD 100

              Коментар


                #52
                deforse написа:
                Ако взема нов то той явно е с два кабела. Явно нещата не са същите. Другия вариан е новия двата кабела да са за да сепрекъсва плюса от имото. Така си го обяснявам. Масата да е корпуса. А и на мен ми намирисва, че този клапан на колата в момента не е оригиналния а присадка от друг модел.
                моят мотор е същият и помпата също имах сходен проблем и след почистване на всички маси по купето и мотора всичко изчезна(нищо не ти пречи да пробваш)поздрави и успех

                Коментар


                  #53
                  deforse написа:
                  Ако взема нов то той явно е с два кабела. Явно нещата не са същите. Другия вариан е новия двата кабела да са за да сепрекъсва плюса от имото. Така си го обяснявам. Масата да е корпуса. А и на мен ми намирисва, че този клапан на колата в момента не е оригиналния а присадка от друг модел.
                  Не е присадка такъв е оригиналния.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #54
                    Днес за моя изненада, при мерене на волтажа по веригата, забелязах, че при 12.5 волта на самия акумулатор, към клапана бяха с 2 волта надолу. Нормално ли е това според вас? Още повече, че подавах + на клапана и цъкаше винаги. Когато опитах да запаля йок. Важно е предполагам да отбележа, че акуто въобще не е цвете за мирисане. Ако повъртя 5-6 пъти стартера и заминава. Между другото днес от 10-на стартирания половината бяха успешни, другата половина не. Как мога да разбера имото дали е вързано? В момента паля с един син оригинален ключ, но като купих колата няколко месеца карах с един правен допълнително (неоригинален) и НИКОГА не ми е светвал такъв жълт ключ, за какъвто става дума по темите. Това според мен изключва възможността имото да работи, но все пак да ви питам.
                    Fiat Brava 1.9TD 100

                    Коментар


                      #55
                      От това което написа по-горе разбрах ,че клапана ти е захранен директно от кутията с релетата до акумулатора.Щом е направено това значи имото е заобиколено.Писах какво да направиш ако имаш неуспешен опит за заплаване ама явно не искаш да ме слушаш.Когато не иска да запали захрани с плюс директно от акумулатора.
                      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                      Коментар


                        #56
                        Направих го и подадох директен + от акуто. При първото палене запали от раз на второ и трето не. Така или иначе е неделя и нямаше от къде да взема друг клапан. утре ще поразпитам по магазините за авточасти. Някой от вас да знае от къде мога да намеря ? Купувал ли е някой?
                        Fiat Brava 1.9TD 100

                        Коментар


                          #57
                          Преди да тръгнеш да купуваш клапан може да напаравиш следното: развиваш клапана, махаш плунжера отвътре и пак слагаш клапана. По този начин ще разбереш дали проблема е в клапана или не. Лошото при тази операция е, че трябва да гасиш двигателя на скорост или да запушваш всмукателния колектор с ръка .

                          Коментар


                            #58
                            Отчет:сменен клапан и всичко за сега е ОК. Покрай него продухахме и система (маркучите) и почистена цедка (тя да се неначудиш беше слънце).Благодаря на всички за насоките.
                            Fiat Brava 1.9TD 100

                            Коментар

                            Working...
                            X