Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вредят или помагат добавките за бензинови и дизелови ДВГ ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    uBaHoBB написа:
    BO написа:
    uBaHoBB написа:
    ... Много хора се оплакват от бензина на Лукойл, а нафтата им ако знаеш как замръзва при -10 градуса, не е истина....
    Няма как нафта да замръзна на -10 градуса.Аз съм заложил на гориво от Лукойл и мога да ти кажа точно обратното - супер добро е.За 10 години съм заредил най-много 3-4 пъти (лично се сещам за 2 пъти в момента) на друга бензиностанция. Защо един път не ми замръзна нафтата?Има много реален отговор, но няма смисъл да го пиша.Ей така ходи доказвай, че нямаш сестра след това.
    Колега, лично я видях тая нафта по-миналата зима. Бях сипал 1 туба и я бях оставил на двора. През нощта в 2-3 часа, беше станала на каша. И много хора се оплакват от горивата на Лукойл, поне в Павликени и околността. В други части от страната, може и положението да е по-добро..
    Ами ходете и пребийте съдържателя на бензиностанция, а не обвинявай Лукойл!
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #17
      Ползвал съм добавки в горивото и мога да кажа само че са пари на вятъра. Абсолютно нищо не помагат. Що се отнася за добавките в маслата съм на мнение, че също няма смисъл от тях, двигателите ни са с доста по-ниски изисквания от параметрите на съвременните масла, които се продават в момента.Файда от чорби няма, ако трябва да се прави нещо то по-добре да се ремонтира.Относно качеството на горивата ще изкоментирам , че дори и в магазина едно и също сирене не е всеки път с едно и също качество. Държавата ни е такава.
      Play Golf ,but not drive golf!!!
      Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
      C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

      Коментар


        #18
        Alex_RT написа:
        Ползвал съм добавки в горивото и мога да кажа само че са пари на вятъра. Абсолютно нищо не помагат. Що се отнася за добавките в маслата съм на мнение, че също няма смисъл от тях, двигателите ни са с доста по-ниски изисквания от параметрите на съвременните масла, които се продават в момента.Файда от чорби няма, ако трябва да се прави нещо то по-добре да се ремонтира.Относно качеството на горивата ще изкоментирам , че дори и в магазина едно и също сирене не е всеки път с едно и също качество. Държавата ни е такава.
        Абсолютно правилно..
        Kара фиат стило 1.2..16v.2002г.Преди Фиат пунто 1.2 8V,2001г,Опел кадет 1.6i(газ)1988г.Лада 1500 чиста!1977г.

        Коментар


          #19
          BO написа:
          uBaHoBB написа:
          ... Много хора се оплакват от бензина на Лукойл, а нафтата им ако знаеш как замръзва при -10 градуса, не е истина....
          Няма как нафта да замръзна на -10 градуса.Аз съм заложил на гориво от Лукойл и мога да ти кажа точно обратното - супер добро е.За 10 години съм заредил най-много 3-4 пъти (лично се сещам за 2 пъти в момента) на друга бензиностанция. Защо един път не ми замръзна нафтата?Има много реален отговор, но няма смисъл да го пиша.Ей така ходи доказвай, че нямаш сестра след това.
          Колега има как нафтата да замръзне.Чух разговор между шофьори на автоцистерни на една известна верига бензиностанции,че след като се налее горивото в бункера на бензиностанцията тогава от варели се добавя и определена добавка,която в случая нямали в достатъчното количество и наляли колкото имат.В автоцистерната идва чисто гориво от нефтохима и всяка верига бензиностанции си добавя своя добавка затова и навсякъде са си кръстили по различен начин горивата(спринт алпин евро економи екто ефикс профорс и незнам какъв си още дизел)Та по темата да кажа че тази зима февруари заредих дизел от по-скъпия с марка ecto на бензиностанция LUKOIL във Варна и ЗАМРЪЗНА на МИНУС 8 градуса сутринта.Последва дърпане с въже в сервиза и тотална смяна на бензиностанцията.До този случай бях редовен клиент.И според поговорката: ПАРЕН КАША ДУХА! си купих и добавка на TDA CASTROL и зимата наливам за всеки случай и досега не съм имал проблеми.
          Fiat Stilo 1.9JTD Multiwagon 115кс 2004г.

          Коментар


            #20
            stefanelo написа:
            BO написа:
            uBaHoBB написа:
            ... Много хора се оплакват от бензина на Лукойл, а нафтата им ако знаеш как замръзва при -10 градуса, не е истина....
            Няма как нафта да замръзна на -10 градуса.Аз съм заложил на гориво от Лукойл и мога да ти кажа точно обратното - супер добро е.За 10 години съм заредил най-много 3-4 пъти (лично се сещам за 2 пъти в момента) на друга бензиностанция. Защо един път не ми замръзна нафтата?Има много реален отговор, но няма смисъл да го пиша.Ей така ходи доказвай, че нямаш сестра след това.
            Колега има как нафтата да замръзне.Чух разговор между шофьори на автоцистерни на една известна верига бензиностанции,че след като се налее горивото в бункера на бензиностанцията тогава от варели се добавя и определена добавка,която в случая нямали в достатъчното количество и наляли колкото имат.В автоцистерната идва чисто гориво от нефтохима и всяка верига бензиностанции си добавя своя добавка затова и навсякъде са си кръстили по различен начин горивата(спринт алпин евро економи екто ефикс профорс и незнам какъв си още дизел)Та по темата да кажа че тази зима февруари заредих дизел от по-скъпия с марка ecto на бензиностанция LUKOIL във Варна и ЗАМРЪЗНА на МИНУС 8 градуса сутринта.Последва дърпане с въже в сервиза и тотална смяна на бензиностанцията.До този случай бях редовен клиент.И според поговорката: ПАРЕН КАША ДУХА! си купих и добавка на TDA CASTROL и зимата наливам за всеки случай и досега не съм имал проблеми.
            Няма как нафтата да замръзне на -8 градуса. Химически е невъзможно.Замръзнал ти е боклука, който са ти налели, а не нафтата.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #21
              Има ли значение, кое е замръзнало при положение, че неможеш да запалиш с боклука, който ти се намира в резервоара.Какво излиза, не стига че сипваме боклуци в колите си, пък и да даваме допълнителни пари за добавки, от тука се вдига и цената за пробег, да не говорим, че скапаното гориво по бързо скапва и мотора .... цъфнали сме и сме вързали, както с всяко нещо в тая държава, против тия добавки макар, че никога не съм ползвал, защото основно карам на газ.
              punto HGT

              Коментар


                #22
                Ако ще Ви успокои- покарайте с украински "бензин" и тогава нашия ще Ви се стори като самолетно гориво
                Play Golf ,but not drive golf!!!
                Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                Коментар


                  #23
                  didich, аз добавка съм слагал един път. После прочетох какво съдържа, или поне редактираният текст на съдържанието. Това беше с добавките. Дали ни е скапано горивото. Минал съм приблизително вече 100 000км., на същият двигател като твоя. Принципно, го карам на два режима, с хора и сам. Рядко, когато съм сам, оборотите на двигателя не падат под 5000. Да ти кажа ВЪПРЕКИ горивото, двигателя си е в перфектно здраве. Не мисля, че горивото ни е толкова скапано, колкото се изкарва. Да възможно е да има и скапано гориво, но е рядкост, особено в последно време. Карайте си колите, бъдете щастливи и зарежете мислите си за някакъв ламаринен предмет, и дали добавката е важна за него. Той ако беше важен, да е станал човек .

                  Коментар


                    #24
                    Напълно подкрепям колегата.Добавките не вредят, но и не помагат.Още един начин да ни скубат по бензиностанцийте.
                    Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                    Коментар


                      #25
                      Вредят на разхода По добре заредете гориво за парите които давате за глупости.

                      Коментар

                      Working...
                      X