Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вредят или помагат добавките за бензинови и дизелови ДВГ ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Вредят или помагат добавките за бензинови и дизелови ДВГ ?

    Здравейти колеги!Реших да проведа анкета на тема "Вредят или помагат добавките за бензинови и дизелови двигатели".Искам да видя кой какво мисли, какво е чувал по въпроса. Имам предвид за тези добавки, които се продават по бензиностанциите и Praktiker. Предполагам ги има и на други места. Става дума за добавки от рода на "Redex", "Хелиос" и други подобни.
    Renault Modus 1.2 16v 2006
    Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

    #3
    Да, двигателя те вкарва във втора космическа. Неприятен, определено ефект. Или това беше от сока на киселото зеле Какво не ти харесва в горивото, първо? Дали ще му навреди, може да ти каже само лаборатория. Дали ще се довериш на рекламата им, че в собствената им лаборатория е имало изключително положителен резултат и ефект, остава за теб и мен. Аз като не ползвател и не съдържател на собствена лаборатория, предпочитам да не сипвам нищо различно, единствено от дяволските газове, но не тези от зелето, а тези на пропана-бутана. Сипвал съм на всевъзможни места, по нужда повечето пъти, проблем не съм имал. Е предполагам ако сипеш на бензиностанция, носеща някое благозвучно име като "Николинка", "Славей", може и да има отрицателен ефект. Та какво не му харесваш на горивото?

    Коментар


      #4
      Бих отговорил "не вредят", но удивителният знак отзад показва някаква много твърда и категорична позиция, а моята не е такава, затова няма да участвам. Ама преместих темата.

      Коментар


        #5
        Mupo написа:
        Да, двигателя те вкарва във втора космическа. Неприятен, определено ефект. Или това беше от сока на киселото зеле Какво не ти харесва в горивото, първо? Дали ще му навреди, може да ти каже само лаборатория. Дали ще се довериш на рекламата им, че в собствената им лаборатория е имало изключително положителен резултат и ефект, остава за теб и мен. Аз като не ползвател и не съдържател на собствена лаборатория, предпочитам да не сипвам нищо различно, единствено от дяволските газове, но не тези от зелето, а тези на пропана-бутана. Сипвал съм на всевъзможни места, по нужда повечето пъти, проблем не съм имал. Е предполагам ако сипеш на бензиностанция, носеща някое благозвучно име като "Николинка", "Славей", може и да има отрицателен ефект. Та какво не му харесваш на горивото?
        Забавно мнение, колега Аз за горивата знам, че са пълен боклук, независимо къде зареждам. Много хора се оплакват от бензина на Лукойл, а нафтата им ако знаеш как замръзва при -10 градуса, не е истина.Най-често зареждам на Лукойл, тъй като в Павликени няма друга известна верига бензиностанции, а колата я карам предимно градско. Но много хора се оплакват от горивата им и на мен ми се е случвало, като заредя вечерта и на другия ден като запаля колата, да започне да тресе здраво и като настъпя газта 2-3 пъти до 2-3000 оборота и се оправя. Сега възникна някакъв проблем с инжекциона на колата ми и се чудя дали има нещо общо с горивата, а 1 човек ми подхвърли, че тия добавки правели мизерии, което според мен не е така, но исках да чуя и други мнения.
        Renault Modus 1.2 16v 2006
        Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

        Коментар


          #6
          ogi28b написа:
          Бих отговорил "не вредят", но удивителният знак отзад показва някаква много твърда и категорична позиция, а моята не е такава, затова няма да участвам. Ама преместих темата.
          Колега, този знак съм го поставил за увеличаване на експресивността, не за друго Така че, ако желаеш, може да дадеш първия глас.Иначе извинявам се, че не съм уцелил раздела.
          Renault Modus 1.2 16v 2006
          Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

          Коментар


            #7
            Всички добавки помагат изключително много! Даже и концентратът за лятна течност за чистачки!На производителите и на търговците...
            Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

            Коментар


              #8
              Гласувах с "Не вредят", но както повечето колеги - това е само лично мнение, което при мен е продиктувано от това, че съм сипвал 2 добавки за дизелов двигател. Нямам лаборатория, за да проверя. И в двата случая промяната, която усетих, беше предимно на звука - намаля характерния за дизелов двигател звук, както и съвсем намаляха вибрациите във волана, а при мен са наистина много. Не бих казал, че имаше някаква друга разлика - например повишена мощност. Единия път отбелязах и рекордно нисък разход на гориво, но тогава най-вероятно беше свързано с други проблеми по колата, които оправих едновременно, а и времето тогава се стопли изведнъж, което има значение.

              Коментар


                #9
                uBaHoBB написа:
                ... Много хора се оплакват от бензина на Лукойл, а нафтата им ако знаеш как замръзва при -10 градуса, не е истина....
                Няма как нафта да замръзна на -10 градуса.Аз съм заложил на гориво от Лукойл и мога да ти кажа точно обратното - супер добро е.За 10 години съм заредил най-много 3-4 пъти (лично се сещам за 2 пъти в момента) на друга бензиностанция. Защо един път не ми замръзна нафтата?Има много реален отговор, но няма смисъл да го пиша.Ей така ходи доказвай, че нямаш сестра след това.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #10
                  Е аз сипвам Redex в бензина и кво?Разлика с или без - никаква.Бих гласувал нито вредят нито помагат. Но такъв отговор няма. Така че, няма да дам глас за сега.
                  Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
                  Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
                  Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

                  Коментар


                    #11
                    Преди 2 седмици видях една рейка на бензинка, с резервоар третиран с Редекс. Резултатът беше прокъсан от напора на калта филтър и рейка пълна с кал, буквално.

                    Коментар


                      #12
                      BO написа:
                      uBaHoBB написа:
                      ... Много хора се оплакват от бензина на Лукойл, а нафтата им ако знаеш как замръзва при -10 градуса, не е истина....
                      Няма как нафта да замръзна на -10 градуса.Аз съм заложил на гориво от Лукойл и мога да ти кажа точно обратното - супер добро е.За 10 години съм заредил най-много 3-4 пъти (лично се сещам за 2 пъти в момента) на друга бензиностанция. Защо един път не ми замръзна нафтата?Има много реален отговор, но няма смисъл да го пиша.Ей така ходи доказвай, че нямаш сестра след това.
                      Колега, лично я видях тая нафта по-миналата зима. Бях сипал 1 туба и я бях оставил на двора. През нощта в 2-3 часа, беше станала на каша. И много хора се оплакват от горивата на Лукойл, поне в Павликени и околността. В други части от страната, може и положението да е по-добро..
                      Renault Modus 1.2 16v 2006
                      Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                      Коментар


                        #13
                        всяка бензиностанция е индивидуална и преценява колко добавка да сложи,така ,че от там идват разликите

                        Коментар


                          #14
                          Обобщено - вредят на джоба и помагат на производителя.Не съм ползвал, няма и да ползвам.
                          "Без сърца, сме просто машини"
                          Toyota Prius 1.5 Hybrid
                          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                          Коментар


                            #15
                            ivel написа:
                            всяка бензиностанция е индивидуална и преценява колко добавка да сложи,така ,че от там идват разликите
                            Няма такова нещо според мен. Това е против франчайзинга.Може изливат химията в цистерните след като дойде чистото гориво, но този процес се следи.
                            04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                            Коментар

                            Working...
                            X