Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

пунто 1.7 ТД нов живот :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    махай всички лайсни!

    Коментар


      #17
      htp_vesko написа:
      А колега да те питам, за номера на задния капак как стои въпроса? Всмисъл до колкото разбрах понеже е занитен и трябвало да се ходи в КАТ да ти го преместят на бронята примерно.
      Режеш нита от вътрешната страна и получилата се капачка(нит) лепиш със силикон, монтажно лепило или нещо друго здраво за номера. Ега не ходя до КАТ. Поне при Типото след смяна на 5-тата врата така го оправих нита.
      AR 75 2.5 V6 `08.86 - Ех
      AR 155 1.7 TS `07.93 - сиромашки тунинг, + JR, APEX, + B6 отзад - замина за скрап...
      FIAT Tipo 1.6 `12.93 835С1.000 С АГУ тунинг - вече 2.0 TS 8V Turbo с ескрите от горната...

      Коментар


        #18
        TRENDi написа:
        htp_vesko написа:
        А колега да те питам, за номера на задния капак как стои въпроса? Всмисъл до колкото разбрах понеже е занитен и трябвало да се ходи в КАТ да ти го преместят на бронята примерно.
        Режеш нита от вътрешната страна и получилата се капачка(нит) лепиш със силикон, монтажно лепило или нещо друго здраво за номера. Ега не ходя до КАТ. Поне при Типото след смяна на 5-тата врата така го оправих нита.
        И аз така мислех да направя! Нита обаче отвътре на вратата ли е (през ламарината и под кората на багажника) или е занитен за пластмасата, която държи номера?
        Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
        Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

        Коментар


          #19


          а да бе как няма да ходя до кат,то за едно прехвърляне стоях 4 часа,пък за това кой знае колко ще чакам. махнах кората дето е на багажника отвътре и с един малък секач го разнитих,после направо го занитих пак за номера и все едно не е свалян.Сега дилемата ми е като сваля номера на бронята нали трябва да е осветен и мисля да сложа над номера от тия светещите LED ленти.Лайсните ги махнах ама тези на бронята нямат сваляне.казаха ми че варианта бил да ги нагрея с пистолет за топъл въздух и ги бутна навътре да се изравнят с броните и после с влакнест кит.някой ако знае друг вариант да сподели

          Коментар


            #20
            Осветлението на номера е задължително
            '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
            '97 Coupe 16VT 262WHP+

            Коментар


              #21
              Виж някоя строшена броня и вземи "калпака" за номера, че тей ще седи като подарен на бронята.

              Коментар


                #22
                Тия лайсни да не са отливка с бронята? С пистолет за горещ въздух нищо няма да стане. Аз пробвах на бравото да я прибера малко че са изскочили ръбовете и ефекта беше точно нула. При първите летни температури, отново бяха щръкнали. Как ще правиш номера? Като на пунто МК2 или само ще го сложиш?
                Fiat Bravo 1.9 TD100

                Коментар


                  #23


                  тези лайсни на бронята са отляти към нея,ама ако се нагреят и бутнат навътре стават.проблема е че е адски голяма играчка и май така ще ги оставя за номера и на мен ми дойде такава идея колега защото пробвах да го наложа отгоре и стои като л...о благодаря на всички за съветите,помагате ми много,а днес отметнах още малко работа,голям зор видях с колонките на вратите.нали махнах това фабричното черно фолио което е ама лепилото остана.изхабих едно шише кореселин ама лепилото не се махна и накрая ги прекитихме и тях и се реши проблема,прекитихме дръжките(бившите),багажника изтърках тавана,огледалата,рамената на чистачките и кутията на въздушния филтър ще я направя и нея червена(някой идиот беше писал отгоре й с бял маркер всяка смяна на маслото и като отвориш капака все едно си отворил учебник по математика :D но има още доста работа,ето малко снимки :P
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                    #24
                    S.W.A.T. написа:
                    Осветлението на номера е задължително
                    Осветлението на номера си е пак до бронята и много просто :D където контактуват 4 палеца и се намира пъпката на плафона ... за багажника. От там 2 кабелчета надолу и за лентата и айде ... 1 палче е за чистачката 2рото подгрева на задното стълко реутана и 3тото за лампите на номера и 4 тото маса ... Само трябва да се замери кой бяха .. имаха обща маса май.
                    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                    Коментар


                      #25
                      Fiat_Punto11 написа:
                      S.W.A.T. написа:
                      Осветлението на номера е задължително
                      Осветлението на номера си е пак до бронята и много просто :D където контактуват 4 палеца и се намира пъпката на плафона ... за багажника. От там 2 кабелчета надолу и за лентата и айде ... 1 палче е за чистачката 2рото подгрева на задното стълко реутана и 3тото за лампите на номера и 4 тото маса ... Само трябва да се замери кой бяха .. имаха обща маса май.
                      мерси за информацията колега

                      Коментар


                        #26
                        На предпоследната снимка, гледам дупките за емблемите седят нали няма да ги сложиш 0_o

                        Коментар


                          #27


                          durex_a написа:
                          На предпоследната снимка, гледам дупките за емблемите седят нали няма да ги сложиш 0_o
                          не,просто снимката докато я правех небяха китосани,иначе ги няма вече аз чистачката махнах,пък остава да сложа грозните емблеми и на предния капак изчезва емблемата и след 2-3 дни ще го намръщвам, че събота и неделя съм дневни смени

                          Коментар


                            #28


                            в понеделник ми дойдоха праговете.намерих ги случайно в продавалник и ги взех за скромните 30 лв :D нямах търпение да видя как ще стоят и само ги наложих на бързо понеже са за двувратка в края се наложи малко да го мина с шлайфа за да може да се отваря вратата
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                              #29


                              капака вече и той е намръщен
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                                #30


                                днес се позанимавах малко и със задната броня.цепнах я с флекса за да направя легло за номера да не стои като закачен на бронята и после изрязах от една стара маска парчета пластмаса и с газова горелка си поиграх малко още не е готова на 100% но ето как става засега
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Working...
                                X