Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

пунто 1.7 ТД нов живот :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    пунто 1.7 ТД нов живот :)

    една кола която взех за малко пари,несъм фен на дизелите,нищо не им разбирам на двигателите,но се надявам да помагате
    Прикачени файлове

    #2


    здравейте и от мен,преди няколко дни се регистрирах във форума на фиат понеже си взех пунто 1.7 турбо печка .гледах много проекти,има уникални машини и не чак толкова уникални ще се опитам да съживя машината която си купих за скромните 800 лв. цената е такава понеже няма никакъв външен вид (от червен цвета й е станал розов) продавача ми каза че има счупена пружина отзад и затова я давал евтино.в последствие я качих на канал и се оказа че е здраво всичко по окачването,даже е с нови задни амортисьори.това което тракаше отзад се оказаха капачките на джантите които са оригиналните на алфа ромео.другия проблем е салона,адски мръсен,корите ги изпрах със сухо пране ама седалките и пода са дроб.преди 2 дни я вкарах в бокса да й докарам вид. ще намръщя капака,махам дръжките на задните врати,номера на багажника го свалям на бронята,мисля да опитам да махна тия лайсни на броните,на жратите вече ги махнах,чудя се дали да слагам краино гърне или само накрайник понеже нз на дизел какъв звук ще вади.мисля и за спортен филтър и да разкарам тия грозни джанти.стоповете ще са черен лак за да не са много тъмни.ясно ми е че бегачка няма да стане ама искам да и докарам красив вид.ще я правя с черен таван и колонките,а останалото ще си е червено

    Коментар


      #3


      малко снимки
      Прикачени файлове

      Коментар


        #4
        .

        забравих да спомена,че и антената на тавана изчезна мн ме дразнеше как стърчи,а искам да докарам изчистена визия

        Коментар


          #5
          Добре си го замислил, Колега. Продължавай,хубаво ще стане. За ауспуха - това е дизел, моите гърнета са изгнили до едно, пък шума не е по различен. Мисля че само накрайник ще те оправи, но недей го слага на страни, ами го нагласи директно назад, и е хубаво да не е от най-големите. Замислил ли си се за някакви по-различни огледала, тези имам чувството че Фиат са ги откраднали от някой ван? Как ще се отварят задните врати - със сензори или ще местиш дръжките?
          Fiat Bravo 1.9 TD100

          Коментар


            #6
            .

            не съм гледал за огледала.сещам се за едни на ФК дето имат,ама не съм се разровил из сайсовете.задните врати ще се отварят само отвътре а за ауспуха и аз съм решил да не е на криво,само се чудех дали да е кръгъл или от тия елипсовидните

            Коментар


              #7
              Re: .

              simpatiora написа:
              не съм гледал за огледала.сещам се за едни на ФК дето имат,ама не съм се разровил из сайсовете.задните врати ще се отварят само отвътре а за ауспуха и аз съм решил да не е на криво,само се чудех дали да е кръгъл или от тия елипсовидните
              Яко ... колега може ли да ми кажеш модела на шлайфа ти аз шкурене ,че гледам че е някаф с кръгли шкурки , вероятно може и да полира ?
              >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

              Коментар


                #8
                ами машината е bosh ама нз модела понеже съм разхвърлил колата в сервиза на един приятел и инструмента е негов (задната чистачка и тя изчезна на някой ако му трябва рамо с моторчето да пише )

                Коментар


                  #9
                  пунто 1.7 ТД нов живот

                  и за днес ето какво свършихме за 2-3 часа
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                    #10
                    Харесва ми багажника как сте го направили, но не е ли по добре да бяхте сложили още една пръчка желязо посредата между тези двете? Аз също ще го правя така към края на месеца.
                    Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
                    Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

                    Коментар


                      #11
                      .

                      бяхме придвидили 3 планки,ама нямаше нужда,защото ламарината е доста дебела (нз колко милиметра е,от преден капак на ескорт е )

                      Коментар


                        #12
                        Супер става колицата колега. Винаги обаче съм искал да питам...Как за бога се навивате да купите кола за 800лв и да започнете да наливате сума и пари в нея за какъвто и да е тунинг...да се хвърлят страшно много време сили и енергия за кола от която някой се е чудел как да се отърве...Не те упреквам. За съм всеки да си поддържа колата и нямам нищо против да си я направи както на него му е кеф...ама...странно ми е някак...аз за стилото дори 1000лв ми е жал да отделя за да му ударя една нова боя и да стане като кукла...пък камо ли да го разхвърля в сервиз и да се заема с подобни интервенции...Иначе успех така както гледам като е готова ще изглежда доста яко!
                        Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                        BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                        BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                        Коментар


                          #13
                          :D

                          не си първия който ми задава този въпрос колега брат ми като я видя и ми вика "тегли ли я до тука" аз си мисля,че е някаква болест,това ми е четвъртата кола която правя както на мен ми харесва,все си казвам като си купя следващата кола нищо няма да й правя ама се почва и тази уж само щях да я боядисвам червена,ама дойде идеята да е червена с черен таван и колонки (като аватара ми) от там и вежди на капака,да махам номер,дръжки,емблеми,антена и нз кво още главата ми е пълна с идеи,само лев да има като краста е,почнеш ли няма спиране

                          Коментар


                            #14
                            Евала колега
                            ex Fiat Bravo 1.6 16v 103++hp,,Fiat Coupe 1.8 16v 1??+hp 97г ,Alfa Romeo 145 2.0 QV 1!?+ 96г ,Alfa Romeo 146 1.9 JTD +
                            Frord Focus 1.8TDCI+ chip 03г / BMW E46 320d
                            Може да си разочарован ако не успееш, но ще си обречен ако не опиташ !!!

                            Коментар


                              #15
                              А колега да те питам, за номера на задния капак как стои въпроса? Всмисъл до колкото разбрах понеже е занитен и трябвало да се ходи в КАТ да ти го преместят на бронята примерно.
                              Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
                              Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

                              Коментар

                              Working...
                              X