Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

кой е по-подходящ за газ 1.6 16V или 1.8 16V на Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    кой е по-подходящ за газ 1.6 16V или 1.8 16V на Браво

    Още не съм избрал кола и затова искам съвет кой двигател е по-подходящ за газ 1.6 16V или 1.8 16V на Браво?Разлика в динамика,разход,поддръжка и т.н. ще е полезна информация за мен :D
    Живота и свободата си заслужава този,който всеки ден се бори за тях.
    Обичам Родината,мразя държавата!

    #2
    Здрасти ! Миналата година по това време и аз се чудех каква кола да си взема. Отвори ми се възможност за Brava 1,8 16V. Първоначално като чух 113 коня си помсилих. "Е това животно трябва да му вържа цистерна, ще харчи като ламя." После проверих в сервизната книжка, оказа се че разликата в разхода на 1,4 и 1,8 е от порядака на 500-700 грама бензин за 100км, което ме поуспокои. След като я засякох се оказа че градско е 10-12 л, спокойно каране (софиското понякога се измерва в часове висене това не влиза в статистиката). Извънградско зависи колко натискаш 90-110км/ч 6,5л 120-140 7,5л. Колата е на 230000км. Сменял съм носачи, хакладки, филтри ремаци и др. Според мен разликата м/у 1,6 и 1,8 е само в обема на двигателя и конете. Карам 1,8 иначе съм карал а Браво дизел TD100 и Брава 1,6 не мога да кажа че съм усетил разликата в мошноста. Като настъпиш върви. Ако си фен та високите скорости има Браво 2,0 16v145 коня (не съм сигурен за конете може да са повече), малко ще са колите който ще ти се опрат на пътя.Успех в избора !
    Карам Brava 1,8 16V EL & BSM LPG

    Коментар


      #3
      Re: кой е по-подходящ за газ 1.6 16V или 1.8 16V на Браво

      iakudza написа:
      Още не съм избрал кола и затова искам съвет кой двигател е по-подходящ за газ 1.6 16V или 1.8 16V на Браво?Разлика в динамика,разход,поддръжка и т.н. ще е полезна информация за мен :D
      май няма разликасамо гледай колата да е с метални колектори, ако ще слагаш обикновено газовозащото след 98 или 99 година ги правят с пластмасови
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        haliban написа:
        Здрасти ! Миналата година по това време и аз се чудех каква кола да си взема. Отвори ми се възможност за Brava 1,8 16V. Първоначално като чух 113 коня си помсилих. "Е това животно трябва да му вържа цистерна, ще харчи като ламя." После проверих в сервизната книжка, оказа се че разликата в разхода на 1,4 и 1,8 е от порядака на 500-700 грама бензин за 100км, което ме поуспокои. След като я засякох се оказа че градско е 10-12 л, спокойно каране (софиското понякога се измерва в часове висене това не влиза в статистиката). Извънградско зависи колко натискаш 90-110км/ч 6,5л 120-140 7,5л. Колата е на 230000км. Сменял съм носачи, хакладки, филтри ремаци и др. Според мен разликата м/у 1,6 и 1,8 е само в обема на двигателя и конете. Карам 1,8 иначе съм карал а Браво дизел TD100 и Брава 1,6 не мога да кажа че съм усетил разликата в мошноста. Като настъпиш върви. Ако си фен та високите скорости има Браво 2,0 16v145 коня (не съм сигурен за конете може да са повече), малко ще са колите който ще ти се опрат на пътя.Успех в избора !
        Само една поправка,бравото не е 16V,а 20V 5-так
        ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

        Коментар


          #5
          колега ако питаш мен никои от тези двигатели не е подходящ за газ ама пуста и беднотия все гледаме да боцнем дявола отзад. по подходящ според мен е 1.6 защото при 1.8 е по сложна ситуацията с 4те бобини. не че няма направени де. обаче много е относително по принцип но смея да твърдя че разхода на 2та двигателя е еднакъв а разликата в вървежа е доста голяма! имам наблюдения и съм карал и с двата двигателя 1.8 си е доста по добър при ускорение. ако имаш средства не се занимаваи а си сложи един газов инжекцион и после само сипваш и караш.успех

          Коментар


            #6
            Благодаря за съветите!Май наистина 1.8 ще е по-добрата алтернатива.А що се отнася за газовия инжекцион-то се е видяло,че такъв ще се слага,но ако колата е след 98-99’ как стоят нещата с колекторите?
            Живота и свободата си заслужава този,който всеки ден се бори за тях.
            Обичам Родината,мразя държавата!

            Коментар

            Working...
            X