Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Няколко полезни съвета за зареждане на газ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Няколко полезни съвета за зареждане на газ

    Отново се връщам към вчерашната си среща с шефа на Фобос и съветите които ми даде за зареждане на газ и искам да ги споделя:1. Никога да не зареждаме от газ-колонка чийто резевоар е над земята - зареждане само от газстанции, чиито резервоари са под земята.Обяснението беше за температурата и обема - което коментирахме в една тема на скоро.2. Винаги зареждаме бутилката до горе и след като изгорим цялото количество газ - отново пълним до горе. Обяснението ми беше че при всяко зареждане независимо колко литра газ сипваме, при ваденето на зареждачката се губят около 0.4-0.5 литра газ и така ако заредим 10 литра значи всъщност са 9.5, а ако заредим 30 литра са 29,5 - в % може всеки да сметне какво печели при пълнене до горе.3. Да се избягва зареждане на газ при налягане по-малко от 10 атмосфери - този уред го има на всяка газ колонка.Ако имате и вие наблюдения и приложими съвети е добре да се консултираме взаимно колегиПоздрави
    Driving Marea Weekend 1.8 16 V on LPG

    #2
    Ами тези малки подробности са вече "супер" подробности.Айде за 3-та точка относно налягането с което се пълни може да има поне малко смисъл, ама за 0.5л газ в атмосферата...Този, който не е виждал какво представлява половин литър на изпарения и след като го види се шашва. Примерно замръзнал (обледен човек) - е образно казано де.Просто работих по газовите инсталации за зареждане на автомобили около 1.5г. Така, че ако имате въпросчета питайте.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      Също е добре да се зарежда сутрин в големия студ от гледна точка на физ. свойства на течностите

      Коментар


        #4
        тези съвети са добри но са малко относителни според мен!сега както идва зима маи е по добре да се зарежда от открити газстанции?за налягането по колонките също не съм съгласен щото лятото трудно ще видиш повече от 9...10атм.

        Коментар

        Working...
        X