Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на масло за FIAT Stilo 1.6 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Избор на масло за FIAT Stilo 1.6 16V

    Здравейте колеги.Съжалявам че вдигам нова тема, за толкова банален въпрос, но не успях да открия информацията от която имам нужда.Утре ще регистрирам въпросната кола и след това трябва да е карам на майстор за първоначалното обслужване.Още не мога да преценя какво масло да го накарам да сложи.По каталог е Selenia K 5W40. Колата е на 136 000 km, най-вероятно реални или близки до реалните.Мой приятел ме посъветва да си слагам както на Бравото Selenia Gold 10W40.Не мога да преценя какво масло да избера, ще ми трябват общо 4.5л. Идея си нямам защо от Selenia K няма разфасовка от 1л или 5л, а само по 2л, което автоматично ме праща в графата 3 кутии по 2л, или 130лв за масло.Какво ще ме посъветвате?Предварително благодаря.
    FIAT Grande Punto 1.4, 06г.
    Toyota Auris Touring Sport HSD 1.8, 16г.

    #2
    От Селения Голд 10w40 съм почти сигурен, че има разфасофка 1л - така че 2х2л и 1х1л.

    Коментар


      #3
      стило

      Колега 4л.са ти напълно достатъчни.Аз ползвам 20 к 10w40.Говорим за същия двигател и автомобил.

      Коментар


        #4
        По книжка, този мотор събира 3,8 литра. Така че, както и колегата asen doychev ти е казал, 4 литра са достатъчни.Разбира се, ако си сигурен, че не гори масло или няма теч някъде. А ти в това няма как да си сигурен. Ясно защо.Аз съм с Shell Helix 5W40. 5 литра туба - 60 лева.Успех със Стилото.
        Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
        Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
        Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

        Коментар


          #5
          Благодаря Ви момчета.Благодаря и на администратора, който е бил така добър да ме поправи и премести темата в правилният раздел.Това за 3.8 литра ме изненада. Отворил съм ръководството Stilo_Handbook_EN.pdf страница 257. Там пише Engine sump: 4.3l , Engine sump and filter: 4.5l. И това е написано за 1.6 16В двигателя.Сега като ми казвате, правя второ сверяване и излиза че Вашата цифра също е реална но е дадена за 1.8 16В двигателя. Нещо няма логика, по големият двигател да побира по малко масло, от по малкият.Ето и скриншота от ръководството:@Painfall - За Gold и аз знам, че има по 1л, и в момента на Бравото купувам 1х2л и 1х1л.По скоро въпроса е да слагам ли 5w40 както е препоръката, или да мина на 10w40.
          FIAT Grande Punto 1.4, 06г.
          Toyota Auris Touring Sport HSD 1.8, 16г.

          Коментар


            #6
            Stilo 1.6 16V след 2005 събира 4,5л и се препоръчва 5w-40
            The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
            Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
            Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

            Коментар


              #7
              Колата за която говоря е 04.2003г, 1.6 16V - 103 Hp.
              FIAT Grande Punto 1.4, 06г.
              Toyota Auris Touring Sport HSD 1.8, 16г.

              Коментар


                #8
                При Мареа 1,6 99г маслото което слагам е Seleniq 10w40 и събира към 3,3-3,5л. Като си купя 2x2л ми стига за доливане до следващата смяна.

                Коментар


                  #9
                  Хм. Моята е регистрирана 03.2003 година. И слязох до нея за да видя книжката и аз.Еми, на последната страница са тези неща. Прилагам снимка. Не се вижда много добре, затова - 3,6 л., респективно 3,9 л. заедно с филтъра.Нещо грешка има в твоята книжка.
                  Прикачени файлове
                  Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
                  Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
                  Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

                  Коментар


                    #10
                    Странно,утре ще гледам оригиналната италианска книжка в жабката.На тази в секцията Downloads на последната страница цифрите са същите, за които говоря и по горе.
                    FIAT Grande Punto 1.4, 06г.
                    Toyota Auris Touring Sport HSD 1.8, 16г.

                    Коментар


                      #11
                      Странно, наистина.Но това трябва според мен да го разнищим, за да сме полезни и на други колеги. Дали се касае за грешка в книжката или наистина са различни тези мотори?Между другото, видях въпросният автомобил, за който говорим.(Обявата де) Поздравления.Та, мисля си, най-лесно ще бъде ако след източване на старото масло се премери колко литра е. А после, след наливане на ново - 3,5-3,8 литра се гледа по щеката докъде е. И ако трябва, ще се налива до 4,5 литра. Аз лично не вярвам, ма знам ли?
                      Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
                      Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
                      Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

                      Коментар


                        #12
                        Аз след 12-13 наливания на 10в40, последните 2 пъти налях 5в40, колата е уж на 200 000 км сега. Масло не гори, нито от единия вид, нито от другия.Моя съвет е да налееш 5в40, принципно 3,5 литра ще ти стигнат (демек една туба 4 литра). Държа да отбележа, че на Брава 1,6 и на Стило 1,6 има разлики в моторите- буталата са други, хода им и т.н..Налей си 5в40 и няма да сбъркаш, това съвсем не значи че 10в40 няма да върши работа, но синтетиката пази повече.
                        Play Golf ,but not drive golf!!!
                        Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                        C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                        Коментар


                          #13
                          Мойто Стило 1,6 побира около 3,5 l. В момента съм сипал 5W40 и има огромна разлика от преди, когато карах с Selenia Gold което е 10W40.

                          Коментар


                            #14
                            В моита книжка /изтеглил съм я от нета/ също го дават 4.9л с филтъра

                            Коментар


                              #15
                              andrei_k написа:
                              Мойто Стило 1,6 побира около 3,5 l. В момента съм сипал 5W40 и има огромна разлика от преди, когато карах с Selenia Gold което е 10W40.
                              Колега в каква посока има разлика. Моето Стило е карано с 10W40 по сервизната книжка и заради това пак 10W40 му сложиха при обслужването.След 5000км ще се сменя пак и се чудя дали да не сложа 5W40 ? И ако да , да ми препоръчате марка.
                              Fiat Stilo 1.6 16v

                              Коментар

                              Working...
                              X