Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 17

Тема: Мнения за Fiat Punto 1.3 70кс MultiJet 2003-6

Мнения за Fiat Punto 1.3 70кс MultiJet 2003-6

Здравейте мисля да си взема фиат пунто 1.3 70кс. multijet дизел.Добър ли е двигателя, здрав, икономичен.Ако някой има или кара такава кола нека сподели мнението си.Какво трябва да гледам като купувам колата, кои са най-срещаните проблеми, скъпо ли е обслужването на тази кола и тн. Всяко мнение ще е от полза за това което ще купувам. Вече 3та тема пускам дано да уцеля колата този път.Ето снимка на въпросния модел.

Кара Фиат Аватарът на super8
    Регистр. на
    28.07.2009
    Двигателят е здрав. Върви прилично. Проблем на този двигател е веригата, разтяга се и почва да издава странни звуци и "чаткане". Усеща се като е тръгнала. Така че хубаво се заслушай как работи мотора. Понеже читавите вериги комплект са над 300лв без смяната (INA най-добре, такава е оригиналната). Евтино менте не е добре да се слага тъй като се разтяга след 10 000км и пак трябва да се сменя.ЕГР клапана също прави проблеми. Това е като цяло.

Фиат фанатик Аватарът на Tempras
    Регистр. на
    12.07.2009
    Във форума срещам добри отзиви, разхода е приличен. Това ми се вижда изгодна покупка. За разлика от 1.9JTD 80hp което гори 7.5/100 със спойконо каране и без задръствания! Аз съм 1.85 висок и вътре се чувствам добре. А в доста коли, че и по-големи ме наляга някакво чувство за теснотия и не ми е комфортно, въпреки, че не ми опират краката в таблото, просто усещане. Пространството за пътниците отзад е зле, но това няма как да стои по друг начин предвид в кой клас е колата. Да знаеш, че возията е като на картинг - няма такава. Иначе товарното пространство е прилично с паднали задни седалки. Обслужването на ходовата част не е скъпо, напълно прилични цени имат частите. Не се троши много лесно, прави се през 30-40 хиляди каране и то в София, през дупки и павета.
    1990 TEMPRA SX 1.4 Weber GPL

Фиат идол Аватарът на emzo
    Регистр. на
    15.07.2008
    Разхода е нисък, може да се позасили моторчето, но трябва да е някой, който е наясно с Марелито.Жалко, че няма 1.3 90к.с. на това купе.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

Цитат super8 написа:
    Проблем на този двигател е веригата, разтяга се и почва да издава странни звуци и "чаткане". ЕГР клапана също прави проблеми.
    Тази верига оригиналната INA колко време издържа и на колко хил. км се сменя. ЕГР може ли да се ограничи софтуерно и да се затапи?

Регистр. на
    28.07.2009
    150000 до 160000 км макс. После се къса и чупи кобилици и троши повдигачи. Говоря за автомобили на реални километри 5-6 годишни най-много купувани нови. ЕГР може да се затапи, но е на много кофти нясто. И светва чека при неизправен ЕГР.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    04.11.2007
    И аз бях тръгнал за такова но за съжаление екземплярите които гледах бяха много измъчени и убити от каране,въпреки че по табло са на 130-150000 .Оказа се че избора е много малък и в крайна сметка взех ц3 1,4хди, добър мотор но много измислена кола(жената да се оправя)
    FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

Цитат super8 написа:
    150000 до 160000 км макс. После се къса и чупи кобилици и троши повдигачи. Говоря за автомобили на реални километри 5-6 годишни най-много купувани нови. ЕГР може да се затапи, но е на много кофти нясто. И светва чека при неизправен ЕГР.
    Колега не съм съгласен с теб.Първо ЕГР-а му се вади буксата и се елиминира, не е необходимо нищо да се затапва. На диагностика записва грешка в него, но чека НЕ светва.За веригата - мойта е сменяна на 200 000 сега е на 263 000 и проблеми няма.Мотора е адски здрав и много икономичен.
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

Фиат идол Аватарът на emzo
    Регистр. на
    15.07.2008
    Цитат infineon написа:
    Колега не съм съгласен с теб.Първо ЕГР-а му се вади буксата и се елиминира, не е необходимо нищо да се затапва.
    Айде пак да те контрирам ЕГР е клапа, която пропуска изгорели газове.Да приемем, че има само 2 положения - отворена и затворена.Дърпайки буксата ти спираш управлението на клапана и си мислиш, че той е останал в затворено положение.Питам аз тогава, какво правим ако положението е такова:http://home.comcast.net/~junk9989/pw...4x768%29.jpgи клапата остава в полузатворено положение ?
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

Регистр. на
    28.07.2009
    Или по-лошия вариант. Дупка в пластмасовият всмукателен колектор Имаме 2 такива. Ако се сетя ще ги снимам. Колега infineon с откачане на буксата нищо не правиш, ако е блокирал в някакво полуотворено положение. Не им знам стратегиите за лампата за грешка при неработещ ЕГР. На Добло със сигурност светва. Има няколко марелита на тоя двигател така че може ако е по-стара версия да не светва чека. Иначе е перфектен двигателя. Аз лично бих си взел такъв на някое Гранде Пунто примерно.ПП. 200 000км да изкара веригата си е чист късмет

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Тема: Мнения за Fiat Punto 1.3 70кс MultiJet 2003-6

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •