Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Газ- бял пушек!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Газ- бял пушек!

    Да ви кажа колеги напълно съм разочарован от газта. Направих си опит колко ми е разхода на бензин и се установи, че смесен цикъл на каране - разход 6,7/100. Малко по евтино ми е на газ, само че колата много ме ядосва. При каране на газ от аспуха се носи бял пушек все едно карам нафтова печка със задънени филтри ( да ме извинят колегите с дизели). При префключване на бензин това изчезва. Онзи ден карах с друга кола по фията и миришеше на газ та се нетраеше. Възможно ли е да извърля газ през аспуха ( богата горивна смес или......незнам какво още) и да ли това е причина така да пуши на газ. Незнам дали се изказах правилно, но в момента така съм се ядосал , че не мога да мисля.

    #2
    99% изпарителят ти не е наред!
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      Дай съвет каво да правя.

      Коментар


        #4
        какъв ти е изпарителят

        Коментар


          #5
          iko79 написа:
          Дай съвет каво да правя.
          Ако си технически грамотен (горе-долу) и изпарителят не е в гаранция - отвори го и виж за какво става въпрос - може да са спукани мембрани. Ако не си - ходи при свестен майстор - газаджия. Само да не те метне, че си за нов изпарител.
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар


            #6
            изпарителя е турски Волтрон. Незнам дали има спукана мембрана но целия е някак като мазен все едно избива от него антифриз или ....абе омаслен.

            Коментар


              #7
              Е чак пък нов изпарител. То нали са едни мембрани. Изпарителя е на 20х.км, като ми казаха че спокойно може да карам още без да се притеснявам за мембрани. Знам ли.

              Коментар


                #8
                iko79 написа:
                изпарителя е турски Волтрон. Незнам дали има спукана мембрана но целия е някак като мазен все едно избива от него антифриз или ....абе омаслен.
                Това не е нормално. Моя изпарител е същия и е абсолютно сух. То това важи за всички де... Да не би да не е стегнат хубаво, да са му прегорели уплътненията и т.н.
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  #9
                  Абе да не объркам нещо колегата, ама то на газ си е нормално да пуши повечко, еле пък и зимата като е студено...ама всичко с граници де.А иначе Волтран съм чувал че е много куц изпарител, но ако му има нещо дано да минеш само с мембранки.
                  N.Y. State of Mind

                  Коментар


                    #10
                    sachma написа:
                    Абе да не объркам нещо колегата, ама то на газ си е нормално да пуши повечко, еле пък и зимата като е студено...ама всичко с граници де.А иначе Волтран съм чувал че е много куц изпарител, но ако му има нещо дано да минеш само с мембранки.
                    Колега, би ти изобщо чуваш ли се какво говориш, респ. виждаш ли се какво пишеш... На газ било нормално да пуши повече - пълни глупости. А иначе и аз съм чувал, че Ферари били с куци коне... Ама не са...
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар


                      #11
                      Сигурно Sachma има предвид,че това са водни пари.Колкото е по-студено,белия дим е по-гъст,особено при студена генерация.Виждал съм коли,от ауспуха да тече вода/през зимата/,и в това няма лошо.Просто конденз.@iko79-относно миризмата на газ-една диагностика не струва повече от 10-15 лв,но според мен тя е задължителна в случая.Не гадай дали е мембрана или не-просто си запиши час и иди.С горивните системи шега не бива-все едно да ти мирише на бензин,но ти да продължаваш да я караш.Успех
                      Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                      Коментар

                      Working...
                      X