Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Утечка - къде? Към тези, който разбират от ел.инсталации!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Откачай си акумулатора,след като спреш,че може и да не запалиш утре.И аз скоро имах такава утечка и за три дни аку-то беше на нула,докато се усетя.После-бушон по бушон,докато не хвана веригата.При мен беше от осветлението на купето.Успех в търсенето.
    Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

    Коментар


      #32
      Преди всичко - започни с проверка на всяко допълнително монтирано нещо по колата - радио/CD-плеър, усилвател, навигационна система, радар-детектор, и други подобни. Ако нямаш нищо допълнително монтирано - плафоните, както казва колегата.При измерването на утечката бяха ли "затворени" всички врати, алармата - изключена, и да изчакаш около минута преди да прочетеш крайното показание?

      Коментар


        #33
        Как ги намирате тези теми от 2006 бе хора :D Колега прочети в постовете ми по назад как се мери утечка.Мисля че не мериш правилно.
        HONDA I-VTEC

        Коментар


          #34
          Тези 0.35 на какъв обхват е включен уреда с който правиш замерването. Защото може да са 35ма а може и 350ма. Както каза колегата по нагоре, връзваш уреда и започваш да вадиш бушоните един по един, като на всеки бушон гледаш какво е показанието. Там където нещата се нормализират там е проблема. Гледаш за какво е бушона и почваш да проверяваш вече само тази верига.Щом акумулатора е нов можеш сам да си сметнеш за колко ще се скапе. За един час от него се губят 35 или 350ма часа, смятай колко имаш и за колко ще ги изгубиш. Като много преди да си загубил всичките няма да можеш да запалиш.

          Коментар


            #35
            Сега остава да каже че е бил на обхват 20 мА, и е отчел 0.35 (т.е. реално 0.00035 А)

            Коментар


              #36
              Martin’s написа:
              Колеги имам утечка 0,35 което ме притеснява, защото от по горните коментари разбирам, че май е голяма ...Въпроса ми е ще сдаде ли багажа акумулатора, а той е нов вчера го сложих ... Вчера преди слагане го замерих 12.6-7, а днес е 12.4 ...
              Колега ,мери ампери не волтове.
              HONDA I-VTEC

              Коментар


                #37
                Ха ха ...Колеги смейте се , но не съм хванат от гората и утечка знам как се мери ...Сега ще поясня къде е бил проблема и как го оправих ...След почти година ползване на плеър "Pioneer AVH-P4100DVD" и сменен чисто нов акумулатор, разбирам, че заради плеъра имам доста голяма утечка 0.36 (при изключен плеър) ...На оригиналната букса на колата има един единствен плюс, защото ключа няма положение "ACC" ... До сега и жълтия и червения кабел са били вързани за този плюс - така плеъра работи без ключ и има памет за настройки ...Но проблема при мен е, че при изключен плеър има утечка към него 0.36А, тоест дърпа ток, защото е с тъч скрийн и дори и изключен дисплея е в режим, че при докосване се включва, тоест като го изключа дисплея става черен, но това е нещо като скрийнсейвър ... А за 10 часа тази утечка става 3,5А и така на татак докато акумулатора не сдаде багажа ...Ето и решението (поне за мен):Взех си едно ключе с две положения Вкл./Изкл.Прекарах кабел до бушончетатаИ сега това ключе ще играе ролята на "ACC" ...Така когато реша ще пускам и гася плеъра без да губи настройките, защото кабелчето за тях ще е вързано за директния плюс който споменах по горе ...След тази интервенция утечката стана нормална 0.03А ...И снимки мога да направя за да видите колко добре се е получило с ключетата ...
                Fiat Stilo 1.9 JTD (85 kW - 115 PS) `03

                Коментар


                  #38
                  Не си спомням скоро да е имало проблем с утечка при някой колега, и да не е било от допълнително радио. Може и да съм пропуснал някоя тема де, ама в 98 % от случаите е това.

                  Коментар


                    #39
                    Да повдигна малко една от темите за разход на ток по време на престой на автомобила.Показанията на уреда как ви се струват нормални нали?
                    Прикачени файлове
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #40
                      При такива показания не заверяват гаранция. Не е стряскащо ако караш колата всеки ден или през ден, но е добре да му обърнеш внимание.

                      Коментар


                        #41
                        Стори ми се доста затова публикувах снимката.Затова след два месеца престой останах без ток.Мисля ,че се досетих откъде потреблението ми е толкова високо и утре ще пробвам отново.Газовото ЕКУ е захранено постоянно /но пък по схема така го дават/.Колко нередности оправих по ГИ и още има.Май трябва да изкорубя целия кабелаж и да си го направя отново.
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар


                          #42
                          Дори и с нормалната консумация (макс. 0.05 А), два месеца е много време и ако изобщо запалиш, сигурно ще е едва-едва. Почти 1500 часа са.

                          Коментар


                            #43
                            ogi28b написа:
                            Дори и с нормалната консумация (макс. 0.05 А), два месеца е много време и ако изобщо запалиш, сигурно ще е едва-едва. Почти 1500 часа са.
                            Вярно така е 1500 х 0,075 =112 Ah изобщо не съм се замислял та камо ли да смятам.
                            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                            Коментар


                              #44
                              Колега Tornado, на тоя уред не му вярвай Тези показват някакви стойности, според това колко им е жива батерията :D Та, ако измриш с тоя уред 24V на откачен акумулаор 12v/62Ah, не хвърляй акумулатора, хвърли уреда. Имам един такъв и го ползвам по-скоро като пробна лампа - има ли нещо или няма. А колко точно е, измервам с мултицет.
                              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                              Коментар


                                #45
                                Dido_Lyubenov написа:
                                Колега Tornado, на тоя уред не му вярвай Тези показват някакви стойности, според това колко им е жива батерията :D Та, ако измриш с тоя уред 24V на откачен акумулаор 12v/62Ah, не хвърляй акумулатора, хвърли уреда. Имам един такъв и го ползвам по-скоро като пробна лампа - има ли нещо или няма. А колко точно е, измервам с мултицет.
                                Наясно с това какъв боклук ползвам и замислям да си взема един MASTECH MY64
                                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                                Коментар

                                Working...
                                X