Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Утечка - къде? Към тези, който разбират от ел.инсталации!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Значи аз изключих и радиото от буксата,но отечката не падна!Явно трябва да се търси специалист който да замери всичко иначе верно ще трябва боб да хвърляме :D !Благодаря на всички за отговорите-тия дни като я закарам на доктор ще пиша кво и е било-ако разберат надявам се-аз много силно се съмнявам в централното нещо-незнам защо и дали е нормално но като допра клемата до акумулатора и ми изкри яко и се чува как централното изчатква-което според мене не е нормално ама ще видим!
    Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
    Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
    Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

    Коментар


      #17
      Ми само и аз да си кажа че и аз имах утечка, ама беше май по-голяма, щото Типо-то не щеше да пали и трябваше акумулатора на късо да давам, даже колкото и да ви се струва смешно имах два акумулатора и единия беше на колата, а другия в багажника щото много бързо се изцеждаха. :D Оказа се че се губи маса, беше точно от кабела който излиза от Бобината, провери за всеки случай този кабел и при теб.
      N.Y. State of Mind

      Коментар


        #18
        sachma написа:
        Ми само и аз да си кажа че и аз имах утечка, ама беше май по-голяма, щото Типо-то не щеше да пали и трябваше акумулатора на късо да давам, даже колкото и да ви се струва смешно имах два акумулатора и единия беше на колата, а другия в багажника щото много бързо се изцеждаха. :D Оказа се че се губи маса, беше точно от кабела който излиза от Бобината, провери за всеки случай този кабел и при теб.
        Този кабел няма никаква връзка с утечката, когато колата не е на контакт и единствените консуматори са алармата и stand by на касетофона.
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #19
          Колега колата е дизел и бобината липсва!а за смешното ,че си бил с 2 акумулатора направо ще се пукна от смях-по зле си бил от мене-аз съм само с 3бр хахаха!
          Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
          Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
          Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

          Коментар


            #20
            Мдам, понякой път се случва и това, няма как-коли са все пак.От кола и от жена можеш да очакваш всичко нали знаеш :D
            N.Y. State of Mind

            Коментар


              #21
              Re: този уред не е за тази работа!

              Todor_Gagovski написа:
              jmi написа:
              puntotras написа:
              Значи меря го с Digital Clamp Meter и го слагам на750ACV има на него-ACA-20,200,1000;DCV 200m,20,200,1000-това е от ляво а от дясно-EXTERNAL UNIT-2000MОmega,20MOmega и Omega 200,2k,20k,200k,2000k-Поправете ме ако греша къде го слагам-на 750ACV ми дава 0.27!!!
              ACV означава променливо напрежение! С този уред се мери САМО ПРОМЕНЛИВ ТОК и променливо напрежение! ТРЯБВА ДА Е НА DCA DIRECT CURRENT ако има въобще такъв вход ако не-измери тока с цифров мултиметър на положение DCA а не с Clamp Meter!
              и включи уреда последователно на акумолатора,в смисъл ако не си ме разбрал откачаш + на акумолатора -само него, уреда го слагаш на DCA -1000, червения край на уреда свързваш към акумолатора черния към откачения край и гледаш какво ще отчете.
              Значи преди малко замерих както киаза колегата на DCA -1000-отчете 0,12-някой да ме светне добре ли е зле ли е?И към колегата Vladim когато съм на стен бай консуматорите са ми-аларма с централно,сд,ел.прозорец-шоферски,ел.седалки(нагоре,настрании напред назад)запалка-може да има и още ама май няма вече?
              Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
              Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
              Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

              Коментар


                #22
                това е нормална консумация акумолатора НЕМОЖЕ да пада от това. виж да ли зарежда генератора на 14 волта като запалиш колата обаче уреда го слагаш на дцв и + на + - с -
                HONDA I-VTEC

                Коментар


                  #23
                  Ок колега утре ще пробвам,че сега стана много късно и ще кажа!Купих динамо 85ам бош мина профилактика и е ок та тия дни ще го сложа да видя дали ще дигне до 14-понеже сега по памет маи ми зарежда 13,6 или нещо от тоя род,но утре ще проверя пак!Благодаря за отговора-надявам се да се оправи от динамото!
                  Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
                  Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
                  Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

                  Коментар


                    #24
                    13,6 си е нормално зареждане не се хаби
                    HONDA I-VTEC

                    Коментар


                      #25
                      Е?Няма отечка,нормално зарежда на 3 акумулатора им се обръща хастара?Що е то?Немам боб да хвърля :D ,но квото и да е -ще го намеря!
                      Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
                      Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
                      Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

                      Коментар


                        #26
                        Преди малко измерих колкозарежда-значи цифрите са следните-при запалена кола(без включени консумативи)-13.44.като включих сдито и парното-падна на 13.30,незнам какво би се получило ако включа фарове и подгряване на задни стъкла-та той ще загине според мене-как мислите вие?!!!Сега мерих на колегата тои е бензин с малък акумулатор,1и3-зарежда му от место 13.90-14!Днес или утре ще сменям динамото-дано се оправи!
                        Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
                        Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
                        Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

                        Коментар


                          #27
                          Това определено не може да се нарече зареждане! Погледни първо четките и връзките на дебелият кабел, който излиза от алтернатора и чак тогава го сменяй. Все пак алтернатора не е "консуматив"! :P
                          Frontera Sport, X20SE март 1998

                          Коментар


                            #28
                            Сега сложих другото динамо и заржда 15,5 -и като поработи малко стана много топло отгоре (корпуса на динамото),свалих алтернатора,сложих от старото динамо алтернатора и сега ми е 13,7,като включа всичко-парно,дълги,халогени,сд без да давам газ пада на 13!-това нормално ли е вече или да търся още?Колеги някои може ли да ми каже колко трябва да зарежда точно?
                            Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
                            Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
                            Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

                            Коментар


                              #29
                              Според мен нормалното зареждане е 13.6-14.4 волта някъде, като ниската стойност е при включени консуматори.
                              Frontera Sport, X20SE март 1998

                              Коментар


                                #30
                                Колеги имам утечка 0,35 което ме притеснява, защото от по горните коментари разбирам, че май е голяма ...Въпроса ми е ще сдаде ли багажа акумулатора, а той е нов вчера го сложих ... Вчера преди слагане го замерих 12.6-7, а днес е 12.4 ...
                                Fiat Stilo 1.9 JTD (85 kW - 115 PS) `03

                                Коментар

                                Working...
                                X