Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моторно масло за Стило

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Моторно масло за Стило

    Колеги интересува ме някой карал ли е с Mobil 1(TM) Turbo Diesel 0W-40 и какви са отзивите от него?Гледам, че маслото не е подходящо за коли с DPF но при мен така и така няма 2002-ра е колата. И ако може някой да пише какви са необходимите спецификации на маслото за Стило 1,9 JTD? Спецификациите на гореупоменатото масло са:API SN/SM/SL/SJACEA A3/B3 ACEA A3/B4MB-Approval 229.3MB-Approval 229.5BMW LONGLIFE OIL 01VW 502 00VW 505 00API CFFIAT FIAT 9.55535 - M2FIAT FIAT 9.55535 - N2FIAT FIAT 9.55535 - Z2OPEL Diesel Service Fill GM-LL-A-025OPEL Diesel Service Fill GM-LL-B-025
    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

    #2
    Аз карам с това масло. Отзиви - масло като масло. Нямам условия за лаб. тестове. Не го мажа на филия, а двигателят ми не говори, за да ми каже. Доверявам се на етикета и това е. Каквито и да са спецификациите за Стило, те са на възраст над 10 години. Това масло със сигурност ги покрива. Остава някой да напише "Много съм доволен!"Само като съвет - ако навърташ много километри и ще сменяш преди декември отново - сега не го слагай това, а сложи някое 10/40 за 7-8 000 км, а за студеното време си сипи това. Ще спестиш една прилична сума.

    Коментар


      #3
      Много съм доволен! Оги, защо си мисля, че си с Mobil 1 New Life 0W-40, а не Mobil 1 Turbo Diesel 0W-40, за което пита колегата? Не че това променя смисъла на написаното от теб де...
      FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

      Коментар


        #4
        ogi28b написа:
        Аз карам с това масло. Отзиви - масло като масло. Нямам условия за лаб. тестове. Не го мажа на филия, а двигателят ми не говори, за да ми каже. Доверявам се на етикета и това е. Каквито и да са спецификациите за Стило, те са на възраст над 10 години. Това масло със сигурност ги покрива. Остава някой да напише "Много съм доволен!"Само като съвет - ако навърташ много километри и ще сменяш преди декември отново - сега не го слагай това, а сложи някое 10/40 за 7-8 000 км, а за студеното време си сипи това. Ще спестиш една прилична сума.
        Еми като цяло не карам много за година 10-15 000 км та го сменям 1 път в годината. А пък и смятам от Германия да го взема и цената му е доста прилична - 34 евра за 5 литра туба.
        FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

        Коментар


          #5
          Напълно си прав, Pecho! Прилагам снимка, на мсалото, с което карам в момента. До автора - идеята ми е такава - масло с показатели 10/40 е полусинтетично в общия случай и като цяло се кара по-малко километри от напълно-синтетично (например аз карах с такова около 7500-7700 км на дизелов JTD двигател). В тази връзка - Вместо сега да слагаш 0 или 5/40, което може да смениш на 12-15 000, ако до ноември-декември смяташ, че ще навъртиш 7-8000 км - по-добре сложи 10/40, дори и Селения да е. Сега като са топли температурите - за двигателя няма значение дали пали с масло 10/40, 5/40, или 0/40. Но за твоят джоб ще излезе по-евтино сега да сложиш по-евтино масло с по-лош зимен "показател", което по принцип има по-малък пробег, отколкото скъпото. Ще изместиш интервала на смяна за късната есен и тогава ще си сипеш "тънкото" 0/40, което ще е по-добре за ниските есенно-зимни температури. Летният (топлият) вискозитет и на двете масла е "40", така че при загрял двигател на теория не би трябвало да има значение дали караш с 10/40 или 0/40. Все е "40". Но едно е да караш 3-4 зимни месеца с току-що налято масло 0/40, друго е да караш с такова масло, което вече е минало 4-5 месеца пробег и тепърва се използва в студеното време. Първото е за предпочитане.
          Прикачени файлове

          Коментар


            #6
            @ogi28b Разбрах те още от първия пост какво имаш в предвид - и аз ако карах по 20-30 х.км на година и аз бих карал с едно "зимно" и едно "лятно" масло. Все още не ми предстои смяна, за сега съм му врътнал 9 500, до септември някъде ще е на 12-14 000 и тогава ще се сменя. Просто ме интересуваше впечатленията за маслото Mobile 1, тъй като сега съм със Селения и особено зимата не съм много доволен от представянето му.
            FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

            Коментар

            Working...
            X