Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Multipla BiPower - обороти/скорост на 5-та за Мултипла 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Quietmadness написа:
    Аз продължавам бавно да копая по темата.От форума на Metanoauto дръпнах едно excel-ско файлче с обороти при съотвените скорости и различни варианти за 5-та.Казват, че най-популярна е 34/39.Форума е на италиански и е приключение с google преводача :DЕто файлчето за желаещите.
    Логично е че всички тука сме с първата колонка?А коя е най-подходяща - какви са аргументите?тая тема е 202 странициhttp://www.metanoauto.com/modules.ph...er=asc&start=0
    Прикачени файлове

    Коментар


      #17
      Сетих се, че смених преди време 5-тата с 31/38, та да дам отзиви.Колата значително утихна при високите скорости, да си кажа честно направо мърка.Естествено "окуця" на 5-та, но пък Пловдив - София по магистралата си взима баирите. По този маршрут имам навъртяно няколко пъти. Проблема е ако паднете под 100 на баира. Оборотите са ниски и трябва да свалите на 4-та за да изпреварите тиквеника решил да изпревари ТИР-а пред него с 80 км/ч.По равното около Пловдив няма дертове. Минах Пловдив - Златоград и Пловдив - Велинград, не съм забелязал трудности. Общо взето по планинските пътища на местата където 5-тата влиза в употреба (не че са много ) за мен към момента е Ок.За разхода още немога да дам еднозначно мнение, че последните два месеца беше много мокро и на моменти карах на бензин. Някакъв тъп кабел или букса ми прави въртели като съм на метан и времето е вода до ушите. Все ми идва много гадно докато е мокро и студено да го търся, пък на хубвао време не се проявява.Засякох я само на метан (Пловдив - Златоград - Димитровград- Пловдив) + градско сумарно 510 км с едно зареждане. Като натрупам още подробности и се сетя ще пиша пак.
      MULTIPLA 286.77D.3.0

      Коментар


        #18
        Здравейте , колеги . От скоро и аз съм собственик на Фиат мултипла 1.6 16v cng . Изчетох темата за тази прословута къса скоростна кутия защото и моята ръмжи по магистралата , та питането ми е . Скоростна кутия от дизолава мултипла става ли , да я подменя цялата или да си търся и аз само пета предавка .

        Коментар


          #19
          С 4100 оборота върви моята при 140 км/час
          Fiat Multipla 1.6 16v Bipower 2009

          Коментар


            #20
            Абе как ще сложеш на бензинова кола ск от дизел. Имаш ли идея кво ще на светофарите.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #21
              Като гледам изцяло нов вид автомобил се заражда тук !!!
              koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

              Коментар


                #22
                Предавателното число на деференциала на бензин и на дизел е едно и също "3" разлика има само в предавателните числа на скоростите съответно бензин 1 скорост 3,91:1 , 2- Ра скорост 2,24:1 , 3-та скорост 1,52:1 , 4- та скорост 1,16:1 , 5- та скорост 0,95:1 ; дизел : 1-ва скорост 3,91:1 , 2-ра 2,24:1 , 3-та 1,44:1 , 4 - та 1,03:1 , 5-та 0,82:1 , разлика има само в 3-та 4-та и 5-та предавки . Питането ми беше дали ще стане скоростната кутия от дизел на бензин , дали има разлика в захващането , стартер или нещо друго което няма да.пасне

                Коментар


                  #23
                  С 4100 оборота върви моята при 140 км/час
                  Колега твоята мултипла каква е , 140 при 4100 защото моята при 4600 оборота е на 140

                  Коментар


                    #24
                    Здравейте , колеги . Питането ми е скорости от Фиат браво, брава и Марея 1.6 16v ще паснат ли на мултиплато щото не се издържа с тези къси скорости оборотите са такива,че чувството е все едно излитаме

                    Коментар


                      #25
                      кутиите са същите, нищо няма да промениш. Проблема ти идва от теглото и формата на колата.
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #26
                        Колега благодаря за.бързия.отговор . Да съгласен съм за тегло и форма на автомобила но тези обороти над 4000х по магистрала е дразнещо аз доста често пътувам извънградско и мисля че ще е по добре с по дълга кутийка

                        Коментар


                          #27
                          кутията която цитираш не е по дълга.
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #28
                            Колега , друга алтернатива ? Каква друга кутия с.по дълги скорости може да се сложи или направи нещо ?

                            Коментар


                              #29
                              Колега , щом толкова много пътуваш при това на дълго с висока скорост и то по магистрали не е лошо да се ориентираш към автомобил с V 6 мотор - тогава няма да го имаш този проблем . Иначе италианците са дали всичко което може на този автомобил / някой го наричат шеговито папамобил/ , но просто место за по-сериозен ДВГ няма . Има една зависимост м/у челно съпротивление и въртящ момент - там е разковничето , иначе кутии може да си играеш да сменяш колкото си искаш но не вярвам да постигнеш кой знае какво .
                              koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

                              Коментар


                                #30
                                Благодаря колега, ще се замисля дали да правя някакви интервенций но ми се щеше малко да паднат тези обороти

                                Коментар

                                Working...
                                X