Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ролки и ремъци за Stilo 1.9 JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ролки и ремъци за Stilo 1.9 JTD

    По примера на колегата dikanio, да попитам и аз - какви са всичките възможни ролки и ремъци за смяна на Stilo 1.9 JTD? При първоначалното обслужване, когато купих колата, ми смениха и водната помпа - нужно ли е и тя да се сменя при всяка смяна на ремъците? Има ли още някакви чаркалъци, които се сменят покрай ремъците, освен помпата?Благодаря на отзовалите се!

    #2
    Ако си минал пробега на агренажа,сменяй ремъка с ролките.Помпата ако няма луфтове можеш и да пропуснеш.Ако пистовия ремък е здрав,ролките работят тихо и обтегача не подскача и тях можеш да пропуснеш.Това е евтиния вариант за около 200-250лв.Ако си решил да си изряден отиваш на около 400лв.Агренажа е с 2 ролки.Пистовия е с обтегач и 2 паразитни ролки.Това при положение,че ролката на алтернатора и шайбата на колновиа вал са добре,иначе +300лв.Това за качествени аналогови части,а за оригинални умножено по 2.
    Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

    Коментар


      #3
      Re: Ролки и ремъци за Stilo 1.9 JTD

      xaerial написа:
      По примера на колегата dikanio, да попитам и аз - какви са всичките възможни ролки и ремъци за смяна на Stilo 1.9 JTD? При първоначалното обслужване, когато купих колата, ми смениха и водната помпа - нужно ли е и тя да се сменя при всяка смяна на ремъците? Има ли още някакви чаркалъци, които се сменят покрай ремъците, освен помпата?Благодаря на отзовалите се!
      Прати номера на шасито на лично съобщение както колега dikanio и ще те информирам с точност за цените на всички ремъци и ролки. Водната помпа се сменя само ако има луфтове или други дефекти при смяната на ангренажа. Препоръчително е ангренажния ремък с прилежащите му ролки да се сменят на около 40 000км. Има и други технически предписания за пробега, но ако искаш да ти е мирна главата ти препоръчвам смяна на 40 000км. Освен това в твоята кола има и демпферна шайба на коляновия вал, която също подлежи на смяна- но това е по преценка на сервиза. Не е зле да проверят и ремъчната шайба на алтернатора, която също е консуматив.
      ex. Fiat Marea 1.6 16V
      ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
      Lancia Kappa 2.0 VIS

      Коментар


        #4
        Здравейте колеги,

        ново питане от мен...

        Така, днес познат е ходил да му обслужат Стило JTD 1.9/115hp. Заговорихме се и от любопитство му викам, дай да видя на Силото кви са тея ролки, дето вият, пеят, щурци живеят в тях и все едни такива

        Та ми направи впечетление, че има две паразитни ролки+обтягащата ролка на пистовия ремък.
        И нещото, което ме провокира да пипитам и вас е: защо по едната ролка се вижда, че ремъка е минавал върху нея от страна канали?

        Защо си мисля, че това въобще не трябва да е така, а и познатия потвърди, че новия ремък е прекаран по стария начин. Ровя в "Аутодата" и интернет, но не успявам да видя как трябва да се прекара ремъка по правилния начин. Ако някой му се занимава по моята снимка да обясни кое къде е по някоя скица. /шайбата на алтернатора е ясно. Поради нейното блокиране се наложи и обслужване по-рано, защото ремъка е започнал да се протрива и е имало страшен шум./ Обсъждаме само двете ролки по пистовия ремък и третата на обтяжния механизъм

        Благодаря и поздрави

        Click image for larger version

Name:	Тази_1.jpg
Views:	1
Size:	403,6 KB
ID:	2098088
        Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
        Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

        Коментар


          #5
          Няма ролка, която да е гладка и ремъка да минава с каналите си върху нея. Слаган му е грешно ремъка
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              Мерси Боби,
              виждам че най-вероятно до стрелката с номер осем има ролка, където ремъка трябва да минава над нея, а не отдолу. Ще кажа да моя човек да си разпечата картинката и с нея там, където е бил да си го направят както трябва да си е.

              Мерси още веднъж и на двама ви.

              Поздрави
              Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
              Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

              Коментар

              Working...
              X