Резултати 1 до 7 от 7

Тема: Ролки и ремъци за Stilo 1.9 JTD

Фиат фанатик
    Регистр. на
    09.06.2008

Ролки и ремъци за Stilo 1.9 JTD

По примера на колегата dikanio, да попитам и аз - какви са всичките възможни ролки и ремъци за смяна на Stilo 1.9 JTD? При първоначалното обслужване, когато купих колата, ми смениха и водната помпа - нужно ли е и тя да се сменя при всяка смяна на ремъците? Има ли още някакви чаркалъци, които се сменят покрай ремъците, освен помпата?Благодаря на отзовалите се!

Фиат фанатик Аватарът на FGRC
    Регистр. на
    04.10.2009
    Ако си минал пробега на агренажа,сменяй ремъка с ролките.Помпата ако няма луфтове можеш и да пропуснеш.Ако пистовия ремък е здрав,ролките работят тихо и обтегача не подскача и тях можеш да пропуснеш.Това е евтиния вариант за около 200-250лв.Ако си решил да си изряден отиваш на около 400лв.Агренажа е с 2 ролки.Пистовия е с обтегач и 2 паразитни ролки.Това при положение,че ролката на алтернатора и шайбата на колновиа вал са добре,иначе +300лв.Това за качествени аналогови части,а за оригинални умножено по 2.
    Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

Re: Ролки и ремъци за Stilo 1.9 JTD

Цитат xaerial написа:
    По примера на колегата dikanio, да попитам и аз - какви са всичките възможни ролки и ремъци за смяна на Stilo 1.9 JTD? При първоначалното обслужване, когато купих колата, ми смениха и водната помпа - нужно ли е и тя да се сменя при всяка смяна на ремъците? Има ли още някакви чаркалъци, които се сменят покрай ремъците, освен помпата?Благодаря на отзовалите се!
    Прати номера на шасито на лично съобщение както колега dikanio и ще те информирам с точност за цените на всички ремъци и ролки. Водната помпа се сменя само ако има луфтове или други дефекти при смяната на ангренажа. Препоръчително е ангренажния ремък с прилежащите му ролки да се сменят на около 40 000км. Има и други технически предписания за пробега, но ако искаш да ти е мирна главата ти препоръчвам смяна на 40 000км. Освен това в твоята кола има и демпферна шайба на коляновия вал, която също подлежи на смяна- но това е по преценка на сервиза. Не е зле да проверят и ремъчната шайба на алтернатора, която също е консуматив.
    ex. Fiat Marea 1.6 16V
    ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
    Lancia Kappa 2.0 VIS

Здравейте колеги,

ново питане от мен...

Така, днес познат е ходил да му обслужат Стило JTD 1.9/115hp. Заговорихме се и от любопитство му викам, дай да видя на Силото кви са тея ролки, дето вият, пеят, щурци живеят в тях и все едни такива

Та ми направи впечетление, че има две паразитни ролки+обтягащата ролка на пистовия ремък.
    И нещото, което ме провокира да пипитам и вас е: защо по едната ролка се вижда, че ремъка е минавал върху нея от страна канали?

Защо си мисля, че това въобще не трябва да е така, а и познатия потвърди, че новия ремък е прекаран по стария начин. Ровя в "Аутодата" и интернет, но не успявам да видя как трябва да се прекара ремъка по правилния начин. Ако някой му се занимава по моята снимка да обясни кое къде е по някоя скица. /шайбата на алтернатора е ясно. Поради нейното блокиране се наложи и обслужване по-рано, защото ремъка е започнал да се протрива и е имало страшен шум./ Обсъждаме само двете ролки по пистовия ремък и третата на обтяжния механизъм

Благодаря и поздрави

Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	Тази_1.jpg
Преглеждания:	31
Размер:	403,6 KB
ID:	106451
    Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- ГАРАЖ
    Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

Фиат идол
    Регистр. на
    03.06.2005
    Няма ролка, която да е гладка и ремъка да минава с каналите си върху нея. Слаган му е грешно ремъка
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Мерси Боби,
    виждам че най-вероятно до стрелката с номер осем има ролка, където ремъка трябва да минава над нея, а не отдолу. Ще кажа да моя човек да си разпечата картинката и с нея там, където е бил да си го направят както трябва да си е.

Мерси още веднъж и на двама ви.

Поздрави
    Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- ГАРАЖ
    Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

Тема: Ролки и ремъци за Stilo 1.9 JTD

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •