Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на задна главина на Fiat Stilo

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на задна главина на Fiat Stilo

    колеги може ли някои да даде описание как се сменя задна главина или от къде да го намеря колата е фиат стило, както с кои номер гидориа се отвива, може ли да се смени само лагера,има ли разлика при мултивагона .


    Редактирано заглавие.
    Модераторски екип на fiatforum.bg

    #2
    По каталог излиза че няма разлика. Има един вид главина с цена от 60 до към 120 лева. Същата се слага и на брава и още др коли
    Play Golf ,but not drive golf!!!
    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

    Коментар


      #3
      с диск или барабан си отзад? Виждал съм как се сменя главина за една цигара време. На моята кола един майстор я смени за 4мин. и ми взе 15лв. за труд. гайката е 32, приготви си литиева грес, има българска, за 2лв. върши чудесна работа.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        Въпрос относно виене при подаване на газ?

        Ново питане и от мен

        Здравейте колеги,

        искам да попитам за всеки случай как, къде, защо и всякакви такива съпътсващи въпроси.

        Колата: Брава 1.6 без АБС.

        Проблема: виене при подаване на газ на коя да е скорост. Дори и съвсем леко натиснат педала, на скорост ли си почва да вие. Отпуснеш ли педала виенето спира.

        Съмнененията ми до сега: нещо по скоростната кутия, някой лагер в нея.

        Но днес съвсем рутинно свалях барабаните отзад за да огледам какво става там и забелязох, че дясната главина при завъртане с ръка има съвсем леко стържене в една точка. Не стърже постоянно, а все едно е изметната и пристъргва на точно определен инервал/точка.
        Със сложен барабан и после с гумата не се чува или усеща нищо нередно. Цялата работа я усетих, доката пристъргвах главина с теленета четка и я превъртах на ръка. Отляво не усетих нищо.

        После преместих крика отпред и вдигнах едната гума, запалих и ръгнах трета. Ускорявах, намалях други шумове освен от завихрянето на гумата не чух. Няма виене, няма нищо.

        Според по-запознатите или вече препатилите, възможно ли е лагер-главината отзад да вие при подаване на газ и да спира при отнемането ѝ или започнал да вие лагера отзад си вие при всякакви обстоятелства?

        Дали е миродавна пробата с вдигнато едното колело и как най-удачно може да се разбере кое предизвиква виенето?

        Да се повторя: вие само при подаване на газ при коя да е предавка и при отпускането ѝ сприра. Ако изключиш от скорост в движение и подаваш газ няма виене, но това симулира форсиране на място, а проблема не е от двигателя и агрегатите му според мен.

        Та това е, всяко мнение е добре дошло, да се спести донякъде принципа проба-грешка.

        Поздрави!
        Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
        Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

        Коментар


          #5
          Принципно може, защото при подаване на газ натоварването върху задното окачване се повишава, от там и върху главината.
          Но това е само принципно. Шанс едно на милион. По-скоро виж с вдигнати във виздуха предни колела дали ще вие.

          Коментар


            #6
            1. барабана е крив - няма страшно, 90 % са така.
            2. Виенето е от скоростите и по скоро се насочи към дифа. Масло сменяно ли е някога?
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              Благодаря колеги

              S_BANKOV написа: Преглед на мнението
              1. барабана е крив - няма страшно, 90 % са така.
              2. Виенето е от скоростите и по скоро се насочи към дифа. Масло сменяно ли е някога?
              Усетих стърженето на лагер-главината при свален барабан и превъртане само на главината, докато я почисвах с телената четка от повърхностната ръжда. Казвам стържене, понеже е съвсем леко запиране и вече със сложен барабан има по-голяма маса и не се усеща. И там както казваш леко застъргва по накладката.

              По втория въпрос, два пъти съм сменял съединител и съответно два пъти масло на скоростите. Марка са каквито имаше в магазина- "Маннол" и "И-гад", но са по спецификацията 75/90.
              Салвадор написа:
              Принципно може, защото при подаване на газ натоварването върху задното окачване се повишава, от там и върху главината.
              Но това е само принципно. Шанс едно на милион. По-скоро виж с вдигнати във виздуха предни колела дали ще вие.
              Благодаря за мнението колега, по втората част:


              Аз написах в по-горния ми пост: написа:
              После преместих крика отпред и вдигнах едната гума, запалих и ръгнах трета. Ускорявах, намалях други шумове освен от завихрянето на гумата не чух. Няма виене, няма нищо.
              Ако имаш предвид да вдигна и двете колела във въздуха, при първа възможност ще подсигуря колата на две трупчета и ще пробвам.

              Поздрави!
              Последна редакция от pl4 8rp; 14.02.2018, 10:47. Причина: Доуточнение...
              Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
              Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

              Коментар


                #8
                Не си играй да дигаш и 2-те колела-няма да чуеш нищо защото не са натоварени...от диференциала е.А отзад на главината е друг филм и е 4 лв. за 15 мин. както каза колегата.
                LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                Коментар


                  #9
                  Ясно Любо, живота си продължава по старо му и няма да го мисля толкова.

                  lubo_Y10 написа: Преглед на мнението
                  Не си играй да дигаш и 2-те колела-няма да чуеш нищо защото не са натоварени...от диференциала е.А отзад на главината е друг филм и е 4 лв. за 15 мин. както каза колегата.
                  Благодаря за допълнителното разяснение и подкрепяне тезата на С. Банков. Аз откак чета форума не един колега е карал с нещо виещо по сумати километри и много коли така са продадени, а други така си се карат и до днес.

                  Нещо такова

                  Просто, вчера докато нямаше какво да правя и реших да проверя задните спирачки как са, усетих че единия лагер нещо позапъва и се сетих веднага, че на Сузуките лагера на алтернатора се усещаше по същия начин и много се беше раззвучал. Та реших да се спитам тука, ако е лагер-главината ще е по-евтиния и лесен за отсраняване проблем, пък ако е от скоростите както досега винаги съм си мислел, ще се живее така. Доколкото съм прочел и разбрал, е паднала циментация и само си шуми без да има реален риск от авария. Примерно ТУК. Живея си с тази мисъл...пък то си покаже накрая

                  Поздрави!

                  И за последно, може би този пост изчерпва питането ми изцяло:
                  Стефан Хаджов написа:
                  Ако виенето се чува само когато си с газ/когато двигателя предава въртящ момент/ и е на всички предавки-лагери на главното предаване/лагери на касетата на диференциала/.
                  Материала от тази тема: Виене на Стило, когато е на скорост?
                  Последна редакция от pl4 8rp; 14.02.2018, 20:16. Причина: LINKS
                  Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                  Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                  Коментар


                    #10
                    Виенето може и да е от лагер на предна главина, говоря от опит, когато си вдигнал колелото то няма натоварване и неможеш да го чуеш.
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар


                      #11
                      От лагер е постоянно а не само като се дава газ, и не е точно виене а ромолене..../р-р-р-р-р/ ланчата няколко години я карах така, едното жигули и него доста го търкалях докато намеря лагер.
                      LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                      ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                      Коментар


                        #12
                        Виенето може и да е от лагер на предна главина, говоря от опит, когато си вдигнал колелото то няма натоварване и неможеш да го чуеш.
                        О не Ники ако е преден лагер и не е натиснат от тежеста почва да бие доста силно. Хваща се лесно при движение на право се чува но при рязко въртене шума изчезва.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар

                        Working...
                        X