Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

фиат пунто 1,9D не пали след като загрее

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    vanko9229 написа:
    Трябва да имаш клапанчета със стрелки... Ако не мога да погледна на моята... П.П. 3-дена гладко каране ,палене и вървене без придърпване, след смяната на Д - КВ решихме ,че ще изгаснем в движение и няма да запалим... :X Вече не знам какво да я правя...
    Нещо не можах да ти схвана мисълта.... последно оправил ли си проблема за тези 3 дни поне.
    Не ми е проблем, че в България евтиното е некачествено. Проблем ми е, че и скъпото в повечето случаи е такова!!!

    Коментар


      #17
      Аз от нерви какви простотии съм на писал... :D Извинявай , ставаше дума че 3 дни колата беше "кукла" след като смених датчика на КВ... До днес - след 2 3 часово каране колата реши ,че ще изгасне в движение и ще ми извади всичките останали нерви... Нито на стартер ,нито на дърпане....

      Коментар


        #18
        А масите проверявали ли сте ги?
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #19
          vanko9229 написа:
          Аз от нерви какви простотии съм на писал... :D Извинявай , ставаше дума че 3 дни колата беше "кукла" след като смених датчика на КВ... До днес - след 2 3 часово каране колата реши ,че ще изгасне в движение и ще ми извади всичките останали нерви... Нито на стартер ,нито на дърпане....
          Да не се окаже , че сменения Д-КВ отново е развален...нищо, че е на 3 дни работа....може ли да се замери и да се сравнят стойности със стария ти датчик.Успех.
          Не ми е проблем, че в България евтиното е некачествено. Проблем ми е, че и скъпото в повечето случаи е такова!!!

          Коментар


            #20
            И до двамата - като не искат да палят колите - замерете датчиците КВ и кажете какво се случва.И при двамата мирише на проблем там. Ако беше нещо друго - отдавна да се е дочупило....
            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

            Коментар


              #21
              След днешният експеримент : развих и завих една тапа на гнп-то до изходния щуцер, мотора няма палене. 2км. дърпане и нищо. Не знам при развален датчик на коляновия вал дали може да се пали с дърпане/ защото до сега палеше/ , но сега с прозрачните маркучи започвам да мисля, че има някакъв клапа вътре в гнп-то , който постоянно държи пътя на горивото затворен. Ако някой има опит с нещо такова нека сподели.
              Не ми е проблем, че в България евтиното е некачествено. Проблем ми е, че и скъпото в повечето случаи е такова!!!

              Коментар


                #22
                Свалих въпросния датчик положение колянов вал.... след замерване между среден и краен пин стойността е 900 ома... и като пуснах търсене в чичко гугъл излезе, че това е дори част от наименованието на въпросния датчик....Остава само въпроса: какви трябва да се стойностите на другите измервания между двата крайни пина и между среден и другия край/ при мен са безкрайност???За съжаление на мен ми намирисва , че е здрав и проблема ми е другаде..., а най -лошото е , че ще се окаже помпа.
                Не ми е проблем, че в България евтиното е некачествено. Проблем ми е, че и скъпото в повечето случаи е такова!!!

                Коментар


                  #23
                  След замерване на стойностите на датчика ми отчете 945 ома - среден и (ляв)краен ... При дясно и средно краче нищо не отчита... Дано да съм бил ясен... Поздрави

                  Коментар


                    #24
                    След диагностика на мотора ме накараха да си купя помпа /гнп/ втора употреба, защото всичко по електрониката било наред : изчистиха грешките и не ще да пали пак. Нови грешки не прави при опитите за запалване , следователно ми е износен нагнетяващият елемент. Днес чакам резултат след монтажа на новата-стара помпа.
                    Не ми е проблем, че в България евтиното е некачествено. Проблем ми е, че и скъпото в повечето случаи е такова!!!

                    Коментар


                      #25
                      Ох, охохххххххх. Пак ще пишеш ми се струва.
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #26
                        недей с лошо бе човек)) .Мисля само да пиша , че всичко е минало ОК.
                        Не ми е проблем, че в България евтиното е некачествено. Проблем ми е, че и скъпото в повечето случаи е такова!!!

                        Коментар


                          #27
                          OptimusMaximus написа:
                          недей с лошо бе човек)) .Мисля само да пиша , че всичко е минало ОК.
                          Пожелавам ти го от сърце
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #28
                            OptimusMaximus написа:
                            След диагностика на мотора ме накараха да си купя помпа /гнп/ втора употреба, защото всичко по електрониката било наред : изчистиха грешките и не ще да пали пак. Нови грешки не прави при опитите за запалване , следователно ми е износен нагнетяващият елемент. Днес чакам резултат след монтажа на новата-стара помпа.
                            Какви пари даде за помпата? При мен също работата отива натам Дано всичко да ти е наред, искрено ти го пожелавам ,защото знам какъв филм е !!! Чакам с нетърпение резултата :D

                            Коментар


                              #29
                              Здравейте, забавих се с писането на резултата от смяната, защото съм на почивка . Нещата не са съвсем наред с двигателя и като се прибера ще бъда пак в сервиза. Сега след запалване червения символ за помпата свети и педала на газта не работи, гася мотора и пак паля. На втори трети път всичко е наред и газ до ламарината, нямам си идея от какво е това, предполагам компа се бърка нещо. Сега до ванко9229 : небързай с помпата да я купуваш , защото имам съмнение че е не е в нея проблема , а КОМПА ,колкото и да е невероятно, но само 4 часа след като си я взех ми направи същия номер, не пали, върти и не пали ..... беше 8 вечерта да я връщам на "майстора" и просто ударих компа и буксата която влиза в помпата, врътнах като за проба и колата запали от раз, както винаги преди да се разболее . Предполагам разбра какъв е моят съвет към теб - опитай. Бяха ми споменанавали за лоши спойки в компа след дълга работа, но незнаех как да ги проверя, сега търся снимки на моя модел и ако мога да го разглобя ще ги прегледам и презапоя . Но може да е лох контакт и в буксата. Факта е че след двете интервенции мотора пали , но остава горния проблем.За тези които могат да помогнат: преди да имам проблемите при топъл двигател слагам ключа и без да чакам да изгасването на каквито и да е сигнални лампички по таблото въртя и паля, сега не етака . Ако не изчакам да изгаснат всички предвидени за проверка системи или не паля или е без да реагира педала на газта. И още едно интересно : след контакт изчаквам но лампата за помпата ако не иска да изгасне паля, тя продължава да свети и педала на газта не работи. Гася пак палене и така. Знам че всичко ще е наред само след изгасване и на нея.
                              Не ми е проблем, че в България евтиното е некачествено. Проблем ми е, че и скъпото в повечето случаи е такова!!!

                              Коментар


                                #30
                                Не знам на каква помпа си случил.... Този симптом ми е познат от на едно Рено Клио 1.9 d - "които са със същия модел помпи" при което преди да запалиш въртиш ключа чакаш да изгаснат всички контролни лампи ,връщаш въртиш пак чакаш пак да изгаснат и тогава пали без проблеми... При първото подаване на контакт датчика за позицията на ротора на помпата не може да се позиционира правилно, при втория намира позицията и се оправя... Така колата на братовчедка ми е близо година и нещо, може да изкара 2 3 години докато се скапе напълно, може и малко да и остава... Кофтито е ,че винаги трябва да даваш два пъти на контакт.. Поздрави.

                                Коментар

                                Working...
                                X