Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Постоянен + на запалката Мареа. Как най-лесно?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Постоянен + на запалката Мареа. Как най-лесно?

    Здравейте, рових по темите и май не намерих нищо по темата. Гледах и мауалите, но са ми толкова неясни тия схеми. Не мога да се ориентирам по картинките кое какво е и как трябва да е нарисувана запалката Та искам да питак как да направя +а на запалката да е постоянен. Сега не е - само на контакт.Мисля да шунтирам някои контакти в контактния ключ но не знам кои.По-точно цвета на кабелитеккои да са.Накратко най-лесното и безболезнено решение. п.с.искам да кажа предвариелно. Не искам да прокарвам допълнителки кабели от бушоните. нямам достъп до поялник в колата пък и не ми се бъзика около таблото с бушоните. Оставям го за много краен вариант. Както и прекарването на + директно от акумулатора
    Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
    182A4.000 IAW49F
    LPG - Lovato EasyFast
    ----------------------------
    "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

    #2
    Ако шунтираш някои контакти в контактния ключ, ще захраниш цялата кола и другфата седмица ще пуснеш тема "Голяма консумация в покой. Помисли още веднъж дали все пак не искаш да си пуснеш един допълнителен кабел, а на съществуващия на запалката да сложиш един мощен диод, за да не връща през нея и да не захранва излишни неща.

    Коментар


      #3
      той на клемореда няма ли си отделен контакт за запалката или на нейния кабел са навързани и други неща?иначе пусна ли си кабел този който е на запалката го откачам директно.
      Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
      182A4.000 IAW49F
      LPG - Lovato EasyFast
      ----------------------------
      "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

      Коментар


        #4
        А ако изкарам кабел от постоянния + на касетофона ? гледам и на запалката кабела не е много дебел.
        Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
        182A4.000 IAW49F
        LPG - Lovato EasyFast
        ----------------------------
        "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

        Коментар


          #5
          А какво искаш да захранваш?Ако не разбираш най лесно и безболезнено е нов кабел от АБ и съответния бушон
          FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

          Коментар


            #6
            янко написа:
            А какво искаш да захранваш?Ако не разбираш най лесно и безболезнено е нов кабел от АБ и съответния бушон
            Искам едно зарядно за таблет което да стои постоянно в гнездото (на него си има ключе за да не стои постоянно под напрежение) . понеже не пуша и запалка не ми трябва. 1А го водят и най-много допълнително някой телефон да му дам малко сок колкото да не умре докато се прибера. Тъпото е че за да слушам музика от таблета демек да му се активира режим за докинг стянция трябва и захранванеда има и за това ми трябва не само когато е на контакт колата.Иначе смея да твърдя че не съм супер невеж в жиците просто. Но не мога дамкажа и че съм напрд с материала
            Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
            182A4.000 IAW49F
            LPG - Lovato EasyFast
            ----------------------------
            "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

            Коментар


              #7
              янко написа:
              А какво искаш да захранваш?Ако не разбираш най лесно и безболезнено е нов кабел от АБ и съответния бушон
              Там е решението, това сме го правили, нямаш проблем.
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                #8
                Щом само зарядно си вземи плюса от касетофона както си го мислил.Не си прави експерименти да шунтираш да не окотиш нещо
                FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                Коментар


                  #9
                  Мерси много колеги. Ще пробвам само с касетофона пък ако почне да пада някой бушон ще прекарвам отделен кабел.Вчера докато си монтирах пепекника забелязах че неговия + (на запалката де) е с розов кабел със сини букви. И ако не ме лъже паметта на захранващата букса на касетофона съм мяркал май подобен цвят (по книжка оранжев го водят). Като прегледам ще пиша пак може да се окаже ще фабрично от там са го взели.
                  Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                  182A4.000 IAW49F
                  LPG - Lovato EasyFast
                  ----------------------------
                  "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                  Коментар


                    #10
                    Доколкото си спомням на касетофона имаш 2 +, един постоянен и един от ключа.
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар


                      #11
                      Mоя си беше вързан фабрично на постоянния +.Иначе рових днес и се оказа че кабелите не са еднакви. единия е оранжевеникав, а другия розавеникав и не са един и същ. така, че вързах запалката на +са на касетофона през бушон 5А (не намерих 2.5) и сложих ключе понеже смятам зарядното да си стои непрекъснато в запалката.и както ме подсети Оги да проверя, няма допълнителни утечки след монтажа ,такаче предполагам беше това за тази тема.Благодаря за мненията и да си ползвеам таблета вместо ново ЦД със здраве :D :D :D
                      Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                      182A4.000 IAW49F
                      LPG - Lovato EasyFast
                      ----------------------------
                      "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                      Коментар


                        #12
                        Аз за най мързеливо и без да разлабям и направих като махнах бушона за запалката и на втория ми пин подадох ток с едно мостче ток от изхода на бушона на аварийките който е винаги захранен без контакт.Естествено първо провери дали бушона при теб не е за още нещо освен запалката.
                        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                        FIAT БРАВО 1.2 16v
                        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                        Коментар


                          #13
                          Питах по-горе ако някой знае дали са свързани още неща понеже не съм запознат.Сега ще гледам да не ми замине бушона на радиото понеже там със сигурност са вързани още работи а се сетих че зимата в запалката си включвам и една подгревна стелка немам идея колко ток гълта но пък е полезна
                          Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                          182A4.000 IAW49F
                          LPG - Lovato EasyFast
                          ----------------------------
                          "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                          Коментар


                            #14
                            Поне 2 ампера, а нищо чудно и по-мощна да е.Ред.: Стелка - може и под 2 да е. Обърках с калъфка за седалка.

                            Коментар

                            Working...
                            X