Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Bravo 1.6 vs Honda Civic Coupe 5 gen 1.5 101 hp(+)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    thecleaner написа:
    uBaHoBB написа:
    thecleaner написа:
    Хондата те е убила, колкото и да си мислиш че си бил добре А пича е бил достатъчно възпитан да не ти каже в прав текст, че си спрел та чак си паркирал
    Брей, брей, много знаеш ти.. А според теб при еднакви конски сили в стоково състояние, при 200 кг в полза на Хондата и чип и генерация, какво трябва да се очаква ?!? Да съм 14 коли пред нея ли ?!?
    Ами не мисля, резултата е бил ясен просто, и да, не си се представил никак добре, колкото и да се самоуспокояваш.Ето това е добро представяне http://www.youtube.com/watch?v=ECNFbeexzGE
    Така... тая Хонда знаеш ли дали е сток ? А, Бравата дали е сток и тя ? Какви клипове ми показваш, като не знаеш за какво става дума ? И аз мога да ти дам 1 клип, на който Деу Ланос сцепва Голф ВР6 ? И как мислиш дали Деуто е сток, като най-мощния им двигател е 1.6 ?
    Renault Modus 1.2 16v 2006
    Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

    Коментар


      #17
      uBaHoBB написа:
      thecleaner написа:
      uBaHoBB написа:
      thecleaner написа:
      Хондата те е убила, колкото и да си мислиш че си бил добре А пича е бил достатъчно възпитан да не ти каже в прав текст, че си спрел та чак си паркирал
      Брей, брей, много знаеш ти.. А според теб при еднакви конски сили в стоково състояние, при 200 кг в полза на Хондата и чип и генерация, какво трябва да се очаква ?!? Да съм 14 коли пред нея ли ?!?
      Ами не мисля, резултата е бил ясен просто, и да, не си се представил никак добре, колкото и да се самоуспокояваш.Ето това е добро представяне http://www.youtube.com/watch?v=ECNFbeexzGE
      Така... тая Хонда знаеш ли дали е сток ? А, Бравата дали е сток и тя ? Какви клипове ми показваш, като не знаеш за какво става дума ? И аз мога да ти дам 1 клип, на който Деу Ланос сцепва Голф ВР6 ? И как мислиш дали Деуто е сток, като най-мощния им двигател е 1.6 ?
      Извини ме, забравих че си с Браво Ино и Шес, спора се обезмисля.

      Коментар


        #18
        thecleaner написа:
        uBaHoBB написа:
        thecleaner написа:
        uBaHoBB написа:
        thecleaner написа:
        Хондата те е убила, колкото и да си мислиш че си бил добре А пича е бил достатъчно възпитан да не ти каже в прав текст, че си спрел та чак си паркирал
        Брей, брей, много знаеш ти.. А според теб при еднакви конски сили в стоково състояние, при 200 кг в полза на Хондата и чип и генерация, какво трябва да се очаква ?!? Да съм 14 коли пред нея ли ?!?
        Ами не мисля, резултата е бил ясен просто, и да, не си се представил никак добре, колкото и да се самоуспокояваш.Ето това е добро представяне http://www.youtube.com/watch?v=ECNFbeexzGE
        Така... тая Хонда знаеш ли дали е сток ? А, Бравата дали е сток и тя ? Какви клипове ми показваш, като не знаеш за какво става дума ? И аз мога да ти дам 1 клип, на който Деу Ланос сцепва Голф ВР6 ? И как мислиш дали Деуто е сток, като най-мощния им двигател е 1.6 ?
        Извини ме, забравих че си с Браво Ино и Шес, спора се обезмисля.
        Не, то става точно обратното. Аз ти казвам, че съм се представил прилично срещу кола със 150-200 кг по-малко и 20 к.с. повече, а ти ми разправяш, че било много слабо. А и пича с Хондата не съм го карал да изказва мнение за колата ми. Той сам дойде и каза как оценява моето представяне. 2 часа след това пак сам ми писа и без да го питам си каза какво е правил по колата. Значи, точно от такива хора като теб тръгват митовете за 1.6, защото по твоята логика трябва да бия тая Хонда поне с 8 коли, за да се представя добре. Това от своя страна ще рече, че трябва да се вкарвам във филма и да разправям как Браво 1.6 е най-бързата кола в света, бие коли с 200 кг по-леки и с по 30 к.с. отгоре, върви до 220+ и 0-100 км ги прави за около 6, най-много 7 секунди. Всеки има право на мнение, твоето го разбрахме. Вече ще си знам занапред, че карам много "спряло, чак паркирало Браво Ино и Шес". Сега вече може да се чувстваш свободен и да ходиш да хейт-ваш в други теми.
        Renault Modus 1.2 16v 2006
        Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

        Коментар


          #19
          Аз на клипа видях браво а не брава кой знае колко неточности има. А незнайно защо на моя италиянския талон на бравото пък пише 1125 кила... вместо 1050 както е в книжката. Ако е така да не се пускам с никой.
          FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
          FIAT Punto sx 75 '94

          Коментар


            #20
            slav4o_vt написа:
            Аз на клипа видях браво а не брава кой знае колко неточности има. А незнайно защо на моя италиянския талон на бравото пък пише 1125 кила... вместо 1050 както е в книжката. Ако е така да не се пускам с никой.
            И на моето толкова пише - 1125 кг. Моят съвет е да не се пускаш никъде с тия спрели машини като нашите
            Renault Modus 1.2 16v 2006
            Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

            Коментар


              #21
              slav4o_vt написа:
              Моят съвет е да не се пускаш никъде с тия спрели машини като нашите
              Когато си прав, си прав

              Коментар


                #22
                Какъв е точно сивика 90, 101, 114 втек ли е какво не разбрах, оня ден се гоних с браво не разбрах точно 115 или 150 ама след 110 изостава с много .Аз съм с 114 коне икономичен в-тек хонда сивик 6та пусни си клипове във ю-туб и ще видиш как набират като мотори във високите, за 300 лева тунинг за колектор и спортен филтрър вървежа им е много по добър иначе сток на 2 ра 100 на трета 150 на 4та 190 5та в спортен режим подържаща ,нали разбирате че докато сменяме постоянно скоростите се бавим, а аз си набирам в спортен режим без да ги смненям много. Карат се със масло за пистови мотори,просто моята като я набирам след 5000 до 7000 оборота се чува мощен рев като от пистак , тогава се отварят другите клапани на в-тека които са за спортно каране и се изтрелва като тапа повечето пъти се гоня с приятели с бмв, последния път на бмв 140 коня го водех до 180 с две коли по каталог от 0-100 набират еднакво .След 180 ме изяде просто макса е 190 на тая хонда ако е сток ,но докато ги стигне си хапе каишката японска му работа ,имам и фиат 1.2 двувалов на жена ми , имам и голф 4 тди дизел имам и два буса , имам и бмв :D имам и бизнес за това са ми малко повечко количките в смисъл имам наблюдения за доста марки .Опелите с повечко коне са много трудни за дърпане нищо че са нисък клас коли, хондите пък ги наказват алфи туинс парк знаете за кой двигател говоря :D и опели астра мисля че бяха 145-150 коня ,бравото е бърза кола с двигател с по големи коне лека е ,ама с хонда брат честно тия са ги направили точно като мотори да вървят само че с 4 гуми може ли да има кола 90 коня да набира от 0-100 за 10 секунди точно хонда го може

                Коментар


                  #23
                  chombe написа:
                  Какъв е точно сивика 90, 101, 114 втек ли е какво не разбрах, оня ден се гоних с браво не разбрах точно 115 или 150 ама след 110 изостава с много .Аз съм с 114 коне икономичен в-тек хонда сивик 6та пусни си клипове във ю-туб и ще видиш как набират като мотори във високите, за 300 лева тунинг за колектор и спортен филтрър вървежа им е много по добър иначе сток на 2 ра 100 на трета 150 на 4та 190 5та в спортен режим подържаща ,нали разбирате че докато сменяме постоянно скоростите се бавим, а аз си набирам в спортен режим без да ги смненям много. Карат се със масло за пистови мотори,просто моята като я набирам след 5000 до 7000 оборота се чува мощен рев като от пистак , тогава се отварят другите клапани на в-тека които са за спортно каране и се изтрелва като тапа повечето пъти се гоня с приятели с бмв, последния път на бмв 140 коня го водех до 180 с две коли по каталог от 0-100 набират еднакво .След 180 ме изяде просто макса е 190 на тая хонда ако е сток ,но докато ги стигне си хапе каишката японска му работа ,имам и фиат 1.2 двувалов на жена ми , имам и голф 4 тди дизел имам и два буса , имам и бмв :D имам и бизнес за това са ми малко повечко количките в смисъл имам наблюдения за доста марки .Опелите с повечко коне са много трудни за дърпане нищо че са нисък клас коли, хондите пък ги наказват алфи туинс парк знаете за кой двигател говоря :D и опели астра мисля че бяха 145-150 коня ,бравото е бърза кола с двигател с по големи коне лека е ,ама с хонда брат честно тия са ги направили точно като мотори да вървят само че с 4 гуми може ли да има кола 90 коня да набира от 0-100 за 10 секунди точно хонда го може
                  Приятелю не зная как правят японците мотори но виждам как немците разработват един и си мисля ако го внедрят в кола обаче 4-цилиндров какво ще пишеш за немците . Ето ти линк да се насладиш http://automedia.investor.bg/read/7562.html :D
                  Fiat Bravo 1.9 JTD 105 HP+чип+//// powered by mitaka_neikov

                  Коментар


                    #24
                    chombe написа:
                    Какъв е точно сивика 90, 101, 114 втек ли е какво не разбрах, оня ден се гоних с браво не разбрах точно 115 или 150 ама след 110 изостава с много .Аз съм с 114 коне икономичен в-тек хонда сивик 6та пусни си клипове във ю-туб и ще видиш как набират като мотори във високите, за 300 лева тунинг за колектор и спортен филтрър вървежа им е много по добър иначе сток на 2 ра 100 на трета 150 на 4та 190 5та в спортен режим подържаща ,нали разбирате че докато сменяме постоянно скоростите се бавим, а аз си набирам в спортен режим без да ги смненям много. Карат се със масло за пистови мотори,просто моята като я набирам след 5000 до 7000 оборота се чува мощен рев като от пистак , тогава се отварят другите клапани на в-тека които са за спортно каране и се изтрелва като тапа повечето пъти се гоня с приятели с бмв, последния път на бмв 140 коня го водех до 180 с две коли по каталог от 0-100 набират еднакво .След 180 ме изяде просто макса е 190 на тая хонда ако е сток ,но докато ги стигне си хапе каишката японска му работа ,имам и фиат 1.2 двувалов на жена ми , имам и голф 4 тди дизел имам и два буса , имам и бмв :D имам и бизнес за това са ми малко повечко количките в смисъл имам наблюдения за доста марки .Опелите с повечко коне са много трудни за дърпане нищо че са нисък клас коли, хондите пък ги наказват алфи туинс парк знаете за кой двигател говоря :D и опели астра мисля че бяха 145-150 коня ,бравото е бърза кола с двигател с по големи коне лека е ,ама с хонда брат честно тия са ги направили точно като мотори да вървят само че с 4 гуми може ли да има кола 90 коня да набира от 0-100 за 10 секунди точно хонда го може
                    Колега, като гледам, си доста яко във филма без да се обиждаш !!!Написал съм пределно ясно, че Хондата е 101 коня купе 5-та генерация. А тоя Сивик, за който ми пишеш в стоково състояние е супер спрял (лични наблюдения)!!! 1 позната има точно такава Хонда и 2 пъти сме се засичали случайно из града и сме се стрелвали 1 след друг. Тая Хонда ми се струва, че изобщо не е сила. В скоро време се надявам, ако на девойката й се занимава (защото си пада по такива неща), да направим 1 гонка и ще напиша какво е станало. Мисля си, че ще ме бие с малко, а с Браво 1.8 ще е на кантар.Преди да взема Фиата, много исках Сивик. Накарах се на Сивици, докато си търсех и така и не намерих читав. Тия японски коли са супер прехвалени... вървят като мотори, горят по 5/100 градско... абе ужас, ама истината е доста по-грозна.
                    Renault Modus 1.2 16v 2006
                    Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                    Коментар


                      #25
                      Чакайте не ме нападайте сега аз не съм от тяхната секта като изцяло все ми е тая, за фауве съм с големи симпатии защото имам голф 4 немците са си немци и са добри на всичко ,сивика ми дава 5.5 извън града и 8 в града но го кара жена ми и от време на време го взимам да го мачкам с разни приятели се пускам от време на време,просто споделих мои впечатления :D Аз карам бмв и фиат 1.2 и имам доста наблюдения за такива неща като изцяло, аз лично за дръпки бих си взел фауве голф ръбит с него мога да се пускам и с мотори, но чак не съм толкова болен да набивам пари за глупости ,за някои не са глупости, но за мен да .Чак да се вманиячавам на 36 съм правя го то време на време за забавление на определени места просто искам да видя прословутите хонди ,за мен добре се преставят спрямо големите мотори, спрямо малките мотори няма смисъл да говоря !!!

                      Коментар


                        #26
                        А за колегата по горе ,човек тази кола е с два режима на каране във горните след 5000 ако се кара може да бие бмв 140 коня до 150 км после бмв я яде казах че карам бмв и съм във форума там от 8 години но си признавам че са пружинки за това я взех на жена ми тя кара слабо и в икономик режим харчи в задръствания 8 на 100 ,ако мацката я кара като обикновенна бензинова кола е 75 коня ,но ако иска да я пусне наистина да върви трябва да знае на какви километри коя скорост да вкара тя си върви на 70 с 5та но ако иска спортен режим трябва да върне на втора до 100-110 км да вкара 3та и на 150 да вкара 4 та за спортния режим са 4 скорости обясних че за това бият много не се налага да сменяме скорости постоянно ,малкия в-тек прави същата скорост но до 110 после дългите скорости на големия си казват думата просто искам да обясня тия коли ако не знаеш как да ги караш и голф 115 коня не можеш да биеш .

                        Коментар


                          #27
                          тая 1.5 101 коня когато гони 120 коня ела ми се обади..... пс. 1.5 115 и-втек е още по-голям мъртвец
                          Prelude H23

                          Коментар


                            #28
                            Е, колега, аз не те нападам изобщо. Но съм се наслушал на глупости колко били икономични и колко много вървели. Имам приятел с Хонда Прелюд 2.3 160 коня и ме убеждава, че горяла 7.5-9 градско... е как да повярвам ? Не споря, че са икономични и че наистина имат доста силен старт, но не са за високи скорости, там само немско. Просто са 1 идея по-неикономични, по-бавни и по-нездрави от славата, която им се носи. Това все пак е мое мнение и не е конкретно за Хонда, а за всички японски.Иначе и аз симпатизирам много на Фолксваген, даже се замислям и за Голф 4.
                            Renault Modus 1.2 16v 2006
                            Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                            Коментар


                              #29
                              murdera написа:
                              тая 1.5 101 коня когато гони 120 коня ела ми се обади..... пс. 1.5 115 и-втек е още по-голям мъртвец
                              Колега, не я знам колко коня гони. Не съм я мерил. Това са думи на пича. Има си доста подобрения и теоретично според мен е напълно възможно да е толкова. На практика обаче нещата са много различни, защото и моята не е 103 вече, ако някога е била, така че ...
                              Renault Modus 1.2 16v 2006
                              Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                              Коментар


                                #30
                                хондата е с 101 коня заводска и върви повече от заводско такова браво , тва едно на ръка.хондата е с глава Втек от 1.6 125 коня и 100% е свалена още главата след като е барана там демек към 130 коня вече, с генерация и дросел (както пише в описанието на клипа) и настройка към 140 коня , нищо че е 1.5 ..... тва ше утрепе 2.0 20в къде отиваш с 1.6тая хонда е ниска 15ка ако не и по бърза , бравото 17 заводско доста пипане иска до 15сек атмосверна на всичкото отгоре е с 1 вал и не гори бензин , как да не си купи човек хонда
                                Punto JTD
                                http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

                                Коментар

                                Working...
                                X