Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спешно помощ ГИ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спешно помощ ГИ

    колеги нормално ли е на фиат пунто мк2 1,2 16в изпарителя на газовия инжекцион да е по високо от радиатора и от парното(почти до капака),защото заради неправирно поставяне на ГИ ми издуха гарнитура на глава

    #2
    Няма нищо общо гарнитурата със мястото на изпарителя,просто и е дошло времето.
    Ex: Alfa Romeo 156 1.8ТS
    Ex: Fiat Bravo 1.4 12V 80 к.с.

    Коментар


      #3
      Не знам дали заради това ти е издухало гарнитурата, но не е правилно да е на толкова високо изпарителя

      Коментар


        #4
        Aко изпарителя не ти е най-гората точка на охладителната система аз лично не виждам проблем, така или иначе системата може да се обезвъздуши.
        Play Golf ,but not drive golf!!!
        Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
        C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

        Коментар


          #5
          Няма никакъв проблем, даже е за предпочитане. Обезвъздушаването е елементарно, за човек, който си разбира работата. Предимството е, че ако започне загуба на антифриз и водача не забележи, изпарителя остава сух първи и замръзва, а колата спира. Добра предпазна мярка.
          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

          Коментар


            #6
            изпарителя е на най горна точка и майсторите ми казаха че прави въздушна възглавница

            Коментар


              #7
              АБСОЛЮТНО неправилно да ти е толкова високо изпарителя. Сега вече ти нямаш разширително казанче а "разширително изпарителче". Мести го възможно най-ниско за да не изгърмиш следващия път цялото ДВГ. То хубаво ще се обезвъздуши, но при най-малкия проблем в охлаждането пак ще има проблем. НИЩО, АМА НИЩО и по никаква причина в охладителната система, не стои по-високо от разширителното казанче. Всеки един автомобил така се произвежда. Некомпетентните монтажи, си водят до проблеми!Успех.
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар


                #8
                • АБСОЛЮТНО неправилно да ти е толкова високо изпарителя. Сега вече ти нямаш разширително казанче а "разширително изпарителче". Мести го възможно най-ниско за да не изгърмиш следващия път цялото ДВГ. То хубаво ще се обезвъздуши, но при най-малкия проблем в охлаждането пак ще има проблем. НИЩО, АМА НИЩО и по никаква причина в охладителната система, не стои по-високо от разширителното казанче. Всеки един автомобил така се произвежда. Некомпетентните монтажи, си водят до проблеми!
                На много коли много неща седят по-високо от разширителното казанче при това фабрично монтирани ,най явен пример е РЕНО-то .

                Коментар


                  #9
                  Danchojn написа:
                  АБСОЛЮТНО неправилно да ти е толкова високо изпарителя. Сега вече ти нямаш разширително казанче а "разширително изпарителче". Мести го възможно най-ниско за да не изгърмиш следващия път цялото ДВГ. То хубаво ще се обезвъздуши, но при най-малкия проблем в охлаждането пак ще има проблем. НИЩО, АМА НИЩО и по никаква причина в охладителната система, не стои по-високо от разширителното казанче. Всеки един автомобил така се произвежда. Некомпетентните монтажи, си водят до проблеми!Успех.
                  Много обичам такива мнения, на колко коли си монтирал уредби че си стигнал до извода, че е неправилен такъв монтаж? Какво става с колите където разширителя е на радиатора, а радиатора за парното е по високо? Пак ли се получава вместо разширително казанче разширително радиаторче? Да си чул нещо за система работеща под налягане? Не подлъгвай човека.
                  Ex: Alfa Romeo 156 1.8ТS
                  Ex: Fiat Bravo 1.4 12V 80 к.с.

                  Коментар


                    #10
                    Аз газови уредби не монтирам! Това обаче не пречи да знаеш за какво иде реч . Едни от най-проблемните охладителни системи са точно тези, с разширителя на радиатора. Не случайно някои мотори на РЕНО се наричат бозаджийки, и това е вследствие точно на недоскопосаната охладителна система. Само сега не казвайте, че от производителя излиза всичко перфектно Защо на скъпи автомобили, разширителните казанчета са едва ли не отливка по предния капак, с някакви абсурдни форми, само и само да е максимално горе.Сега за монтажа на ГУ и ГИ. Няма никакво значение колко съм монтирал. Може една да направя но ще я направя максимално добре. На три автомобила с проблеми по охладителната, съм смъкнал изпарителите долу и дотам с проблемите и въздушните възглавници. В сервиза където аз монтирах ГИ, а там се справят изключително добре и рекламациите се броят на пръсти, е НЕДОПУСТИМО висок монтаж на изпарителя. Да снимам ли къде е заврян на Пандата за да е ниско? Монтажа е извършен без да се среже един маркуч, без да се среже един кабел. В крайна сметка, каквото и да си говорим, пълна глупост е високо монтирания изпарител. Единствено по-лесно му е на монтажника на уредбата, никакво друго предимство няма. Моля спорещите да изредят предимствата на високия монтаж. Такива просто няма, само опасност от проблеми. Докато работи системата, добре, крепи се някак, а при проблемче - боли глава, по някой път много
                    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                    Коментар


                      #11
                      Подкрепям мнението, че нищо не седи над разширителният съд.
                      "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                      Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                      Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                      Коментар


                        #12
                        Danchojn написа:
                        В крайна сметка, каквото и да си говорим, пълна глупост е високо монтирания изпарител. Единствено по-лесно му е на монтажника на уредбата, никакво друго предимство няма. Моля спорещите да изредят предимствата на високия монтаж. Такива просто няма, само опасност от проблеми. Докато работи системата, добре, крепи се някак, а при проблемче - боли глава, по някой път много
                        Боли глава от незнание не от монтиране на испарител . Омазахме темата на човека но проблема му не е дошъл от монтажа на испаритела а от охлаждането на колата ,най-вероятно гарнитурата си е била пътник .

                        Коментар


                          #13
                          Вообще не е така. При постъпване на въздух в системата, той отива във високата точка, в случая изпарителя и спира циркулацията на охладителя. В резултат мотора прегрява доста бързо, особенно лятото. Ако изпарителя е ниско, дори разхерметизираната охладителна система си работи абсолютно коректно и опасност от прегряване няма. Карах пандата с разхерметизирана система повече от година, поради повреден клапан на разширителния съд. Винаги след ремонт на охладителната, е добре да се оставви да работи и загрее автомобила на разхерметизирана система, за да се убеди човек че всичко е наред. Всяка една добра охладителна система работи безотказно и отворена. Вие ако желаете си качете изпарителите на покрива, че да ви предпазват мотора при наличие на въздух. И моля да си оправиш мнението, че не се разбира кой какво е писал.
                          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                          Коментар


                            #14
                            Danchojn не пиши глупости,пробваи някоя кола от ваг групата да я загреееш до перка с отворено казанче,Къде ще седи изпарителя в система под налягане няма значение.плюсове няма но няма и минуси.

                            Коментар


                              #15
                              Значи моя е монтиран на дясното бомбе и в момента ми тече радиатора и казанчето е празно,радиатора е долу горе на половина и на всичко отгоре съм с термостат от опел на 92 градуса и не ми прави никакви проблеми.Е аз съм с 1,6
                              FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                              Коментар

                              Working...
                              X