Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

От Ситроен на Фиат.......

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    sharo_sl написа:
    1.9 ТД е колата 100 %!Поне така пишеше на предното стъкло в автокъщата..... :D 75 кончета е.
    90% от автокъщите не знаят какво продават. На половината дизелови коли, които не са от VAG, смело слагат надпис TDi, така че това не е критерий :D
    Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
    ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

    Коментар


      #17
      sharo_sl написа:
      1.9 ТД е колата 100 %!Поне така пишеше на предното стъкло в автокъщата..... :D 75 кончета е.
      Значи е възможно колата да е произведена през ’98 г. и да е регистрирана през ’99, затова по талон да я водят ’99.За точната година на производство можеш да погледнеш стъклата или пепелника, макар, че може да са сменяни.
      Войната по пътищата не спира! Карай умно, стигни жив!

      FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103 hp '97 + АГУ LOVATO

      Коментар


        #18
        според всякакви информации в нет-а 1.9 TD 75 се произвежда до 2000.
        браво 1,6/90 - 09 г.

        Коментар


          #19
          dikanio написа:
          sharo_sl написа:
          1.9 ТД е колата 100 %!Поне така пишеше на предното стъкло в автокъщата..... :D 75 кончета е.
          90% от автокъщите не знаят какво продават. На половината дизелови коли, които не са от VAG, смело слагат надпис TDi, така че това не е критерии :D
          Това ми е ясно!То и при тази имаше доста разминавания!Пишеше,че има сервизна книжка (имаше две книги за експлоатация на модела на италиански),че има аларма (няма),че е на 180000 км (202000 км,но и те не са реални 100 %).....Поне е вярно,че е дизел.Имах регистрация в Ситроен сервиз и всички автомобили,които съм карал съм ги проверявал по VIN номера!Тук намерих много линкове за това,но нито един действащ!Някой ако знае такъв ще съм благодарен да пише!
          Понякога стоя и мисля.понякога само стоя.......

          Коментар


            #20
            slonikon написа:
            според всякакви информации в нет-а 1.9 TD 75 се произвежда до 2000.
            Аз, също прочетох подобна информация.Затова не се усъмних в годината.Ама в крайна сметка колата си върви добре,двигателя е много тих и съм доволен!Като се има предвид,че я купих за толкова,колкото взех от автоморгата за предния Ситроен, не мисля че имам право на кой знае какви претенции! :D
            Понякога стоя и мисля.понякога само стоя.......

            Коментар


              #21
              Аз гледах в Уикипедията.В най-горния абзац се казва, че през ’99 заменят 1.4 12v с 1.2 16v и 1.9 TD с 1.9 JTD.В таблицата пише, че JTD 105 стартира през ’99.Постнах това за уточнение, иначе в случая няма значение каква е колата, важно е, че колегата е доволен от нея. :D
              Прикачени файлове
              Войната по пътищата не спира! Карай умно, стигни жив!

              FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103 hp '97 + АГУ LOVATO

              Коментар


                #22
                sharo_sl написа:
                dikanio написа:
                sharo_sl написа:
                1.9 ТД е колата 100 %!Поне така пишеше на предното стъкло в автокъщата..... :D 75 кончета е.
                90% от автокъщите не знаят какво продават. На половината дизелови коли, които не са от VAG, смело слагат надпис TDi, така че това не е критерии :D
                Това ми е ясно!То и при тази имаше доста разминавания!Пишеше,че има сервизна книжка (имаше две книги за експлоатация на модела на италиански),че има аларма (няма),че е на 180000 км (202000 км,но и те не са реални 100 %).....Поне е вярно,че е дизел.Имах регистрация в Ситроен сервиз и всички автомобили,които съм карал съм ги проверявал по VIN номера!Тук намерих много линкове за това,но нито един действащ!Някой ако знае такъв ще съм благодарен да пише!
                Влез в www.axm-auto.com , правиш си една бърза регистрация и долу в ляво има проверка по вин, линк към епер, както и по марка и модел можеш да сверяваш цените на частите.
                Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                Коментар


                  #23
                  sharo_sl написа:
                  emzo написа:
                  Честито, но за мен си направил адския даунгрейд.
                  Двата хидравлични цилиндъра са 1500 лв/бр.За тампоните няма да говоря......Друго важно нещо е,че в малките градове (аз съм от Сливен),НЯМА майстори на хидравлика за Ситроен!В АМК (представителния сервиз на Ситроен) си признават ,че не са наясно с тези системи!Иначе нищо лошо не мога да кажа за автомобилите на Ситроен!Но,годинките доста натежаха!
                  Да не бъркаш нещо с нулите?Аз карах Ситроен ВХ 4 години, преди да купя първата италианка (баба Темпра), и тогава един цилиндър за хидравликата беше 70 лв чисто нов. Не знам за Хидрактива, но по-старите хидравлики, като на ВХ и първите Ксантии са супер елементарни като замисъл и конструкция. Бях се специализирал сам да си я оправям А и в Сливен преди имаше добър сервиз за Ситроен, вкл и хидравликата, не знам какво е станало с него. Аз и сега карам един Ситроен, служебен, Берлинго. Тъй че не съм много далеч от тая марка, но италианското си е италианско!Добре дошъл в отбора!

                  Коментар


                    #24
                    sharo_sl написа:
                    dikanio написа:
                    sharo_sl написа:
                    1.9 ТД е колата 100 %!Поне така пишеше на предното стъкло в автокъщата..... :D 75 кончета е.
                    90% от автокъщите не знаят какво продават. На половината дизелови коли, които не са от VAG, смело слагат надпис TDi, така че това не е критерии :D
                    Това ми е ясно!То и при тази имаше доста разминавания!Пишеше,че има сервизна книжка (имаше две книги за експлоатация на модела на италиански),че има аларма (няма),че е на 180000 км (202000 км,но и те не са реални 100 %).....Поне е вярно,че е дизел.Имах регистрация в Ситроен сервиз и всички автомобили,които съм карал съм ги проверявал по VIN номера!Тук намерих много линкове за това,но нито един действащ!Някой ако знае такъв ще съм благодарен да пише!
                    http://eper.fiatforum.com/eper/navi?GUI_LANG=3&LANGUAGE=3&COUNTRY=012&WINDOW_ID=1 &KEY=HOME&EPER_CAT=SP&MAKE=F&SBMK=F
                    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                    Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                    Коментар


                      #25
                      Immortal написа:
                      sharo_sl написа:
                      emzo написа:
                      Честито, но за мен си направил адския даунгрейд.
                      Двата хидравлични цилиндъра са 1500 лв/бр.За тампоните няма да говоря......Друго важно нещо е,че в малките градове (аз съм от Сливен),НЯМА майстори на хидравлика за Ситроен!В АМК (представителния сервиз на Ситроен) си признават ,че не са наясно с тези системи!Иначе нищо лошо не мога да кажа за автомобилите на Ситроен!Но,годинките доста натежаха!
                      Да не бъркаш нещо с нулите?Аз карах Ситроен ВХ 4 години, преди да купя първата италианка (баба Темпра), и тогава един цилиндър за хидравликата беше 70 лв чисто нов. Не знам за Хидрактива, но по-старите хидравлики, като на ВХ и първите Ксантии са супер елементарни като замисъл и конструкция. Бях се специализирал сам да си я оправям А и в Сливен преди имаше добър сервиз за Ситроен, вкл и хидравликата, не знам какво е станало с него. Аз и сега карам един Ситроен, служебен, Берлинго. Тъй че не съм много далеч от тая марка, но италианското си е италианско!Добре дошъл в отбора!
                      Ако под цилиндър разбираш "сфера",то тя наистина е 50-70 лева.Тези хидравлични цилиндри,за които говоря са два.Единият е отпред в ляво ,другия отзад в дясно.Прилича на амортисьор и е може би най-скъпата част на Ксантиите.Иначе на последната Ксантия,която имах,сферите бяха 10 на брой!
                      Понякога стоя и мисля.понякога само стоя.......

                      Коментар


                        #26
                        Благодаря на колегите за линковете!Утре ще проверя!
                        Понякога стоя и мисля.понякога само стоя.......

                        Коментар


                          #27
                          Ужас как можа да направиш такъв Downgrade. Аз се замислям да разкарам фиатката и да се сдобия именно с една червена ксантия Актива.Че за активата са малко по кът частите е така, ама чак да са на извънземни цени...Кефа си има цена, фиата ще ти се струва като каруца в сравнение с ксантията.. Да си купиш отново хидроактивен ситроен колега.
                          http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                          Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                          FIAT БРАВО 1.2 16v
                          ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                          FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                          Коментар


                            #28
                            infineon написа:
                            Ужас как можа да направиш такъв Downgrade. Аз се замислям да разкарам фиатката и да се сдобия именно с една червена ксантия Актива.Че за активата са малко по кът частите е така, ама чак да са на извънземни цени...Кефа си има цена, фиата ще ти се струва като каруца в сравнение с ксантията.. Да си купиш отново хидроактивен ситроен колега.
                            Първо честито на колегата за новата придобивка, със здраве да си я караш и много безаварийни километри. Наистина откъм поддръжка и проблеми ще си идея по-добре от ксантията. Казвам го като човек със 5.5 години стаж в АМК. Колегите не напразно я наричаха тази кола "Закъсвантия". Колкото то ХМ там нещата са още по-зле - има един виц - като попаднеш в нов град и не знаеш къде е сервиза на ситроен просто спираш и чакаш. Ако мине ХМ караш след него, той няма начин да не отива към сервиза От друга страна специално ХМ не знам какво може да го бие по возия освен Ц6.На теб колега ти препоръчвам да си вземеш някоя от Ц5-ците, при тях доста са изчистени проблемите в окачването на Ксантия/ХМ, а и частите са по-достъпни откъм намиране. Има разни неща по маркучите и възглавниците, които не се намират в магазините различни от АМК, а по моргите са в окаяно състояние. Тука пред блока ми има един ХМ, който бива реставриран от един съсед и намирането на части за него е мъка направо, а цените са достойни за S класа. А на АМК политиката е колкото е по-стара колата, толкова по-скъпи части.Поздрави на всички, надявам се да съм бил от полза с малкото инфо, което имам за тези коли.
                            Fiat Coupe 1.8

                            Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                            Коментар


                              #29
                              sharo_sl написа:
                              Ако под цилиндър разбираш "сфера",то тя наистина е 50-70 лева.Тези хидравлични цилиндри,за които говоря са два.Единият е отпред в ляво ,другия отзад в дясно.Прилича на амортисьор и е може би най-скъпата част на Ксантиите.Иначе на последната Ксантия,която имах,сферите бяха 10 на брой!
                              Моя грешка!В ВХ-а нямаше такива сложнотии. 5 сфери - по 1 на амортисьор и една централна, помпа, тръби за високото налягане, маркучи за ниското и толкоз.

                              Коментар


                                #30
                                siluro написа:
                                infineon написа:
                                Ужас как можа да направиш такъв Downgrade. Аз се замислям да разкарам фиатката и да се сдобия именно с една червена ксантия Актива.Че за активата са малко по кът частите е така, ама чак да са на извънземни цени...Кефа си има цена, фиата ще ти се струва като каруца в сравнение с ксантията.. Да си купиш отново хидроактивен ситроен колега.
                                Първо честито на колегата за новата придобивка, със здраве да си я караш и много безаварийни километри. Наистина откъм поддръжка и проблеми ще си идея по-добре от ксантията. Казвам го като човек със 5.5 години стаж в АМК. Колегите не напразно я наричаха тази кола "Закъсвантия". Колкото то ХМ там нещата са още по-зле - има един виц - като попаднеш в нов град и не знаеш къде е сервиза на ситроен просто спираш и чакаш. Ако мине ХМ караш след него, той няма начин да не отива към сервиза От друга страна специално ХМ не знам какво може да го бие по возия освен Ц6.На теб колега ти препоръчвам да си вземеш някоя от Ц5-ците, при тях доста са изчистени проблемите в окачването на Ксантия/ХМ, а и частите са по-достъпни откъм намиране. Има разни неща по маркучите и възглавниците, които не се намират в магазините различни от АМК, а по моргите са в окаяно състояние. Тука пред блока ми има един ХМ, който бива реставриран от един съсед и намирането на части за него е мъка направо, а цените са достойни за S класа. А на АМК политиката е колкото е по-стара колата, толкова по-скъпи части.Поздрави на всички, надявам се да съм бил от полза с малкото инфо, което имам за тези коли.
                                Благодаря,колега!Повярвай,че в АМК Сливен съм им пръв приятел! :D Ползвах отстъпки и то не малки за части и труд,като член на Ситроен клуб.Годинките на тези хидравлични машини обаче доста натежа.Един колега по-горе ,който казва,че какво толкова има в една Ксантия Актива (каквато имах до последно) му пожелавам да намери това,което търси!Само да спомена,че ако си мисли ,че за 2-3 000 лв ще си вземе нещо и ще кара безпроблемно,просто да забрави!Повечето заклети фенове (разполагащи и инвестиращи между 10 000 и 15 000 лв) в такива автомобили започнаха да ги продават.Виж ако си вземе една такава ,цените им се движат между 6 000 и 8 000 лв,може и да покара година-две без проблеми!Защото лафа "кефа цена няма" в днешно време звучи малко не на място!Колкото до С5- ците,колега доста от магията на Ситроен вече я няма в тях!За времето си Ксантия и особено ХМ-а са свтлинни години пред другите в технологии на окачване и екстри.Единодушно е мнението,че нито един съвременен модел не постига комфорта и качеството на Ситроен преди 2000 год! Поздрави!
                                Понякога стоя и мисля.понякога само стоя.......

                                Коментар

                                Working...
                                X