Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

От Ситроен на Фиат.......

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    От Ситроен на Фиат.......

    Здравейте,колеги!След 20 години експлоатация на Ситроени (шест различни модела) се качих на Браво 1.9 ТД!Изневерих на марката не защото не ми харесва,а защото поддръжката ,особено на хидравличните Ситроени стана вече доста скъпа!Последният ми,модел Ксантия беше хидравличен,2.0 16 V-156 к/с (Актива).Макар и 95 година ,почти нямаше екстра,която да му липсва.Не се накланяше в завоите (автоматично колата изравняваше клиренса с кантар и хидравлични цилиндри),за динамиката да не говорим.За возията няма какво да кажа,типична за хидравличен Ситроен......За жалост резервни части почти вече няма нови или ако ги има са на извънземни цени.....Та......,първите ми впечатления от Фиатчето са добри.Доста широка и удобна (като се има предвид размерите на купето) за шофиране.Двигателя работи доста тихо и не създава дискомфорт (карал съм и Пикасо 2.0 HDI),добре е обезшумена.Разхода в момента го засичам,но съм сигурен,че ще е добър,като се има предвид ,че досега Ксантията ми гореше 15-18 градско и 10-11 извън града!Управлява се лесно .И най важното ,като гледам цените на части и консумативи,направо съм изумен!Ами това е от мен засега!Поздрави,Стефан Шарков!
    Понякога стоя и мисля.понякога само стоя.......

    #2
    ми честито! фиатчето много ще ти хареса отвсякъде, освен като возия. иначе аз, ако изневеря на марката ще е само с хидравличен ситроен!
    браво 1,6/90 - 09 г.

    Коментар


      #3
      Честито, но за мен си направил адския даунгрейд.
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        Re: От Ситроен на Фиат.......

        sharo_sl написа:
        ...Разхода в момента го засичам,но съм сигурен,че ще е добър,като се има предвид ,че досега Ксантията ми гореше 15-18 градско и 10-11 извън града!Управлява се лесно .И най важното ,като гледам цените на части и консумативи,направо съм изумен!Ами това е от мен засега!Поздрави,Стефан Шарков!
        Mакар и късно, все пак ще разбереш какво е да караш кола, без да даваш пари.
        Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

        Коментар


          #5
          абе мани тая работа! нормалната поддръжка на тия чудесии минава хилядарката на година. аз толкова за 5 години не съм дал за фиата. много правилно е направил колегата - начесал е крастата, сега е време за по-практични неща.
          браво 1,6/90 - 09 г.

          Коментар


            #6
            slonikon написа:
            ми честито! фиатчето много ще ти хареса отвсякъде, освен като возия. иначе аз, ако изневеря на марката ще е само с хидравличен ситроен!
            Ако под хидравличен Ситроен визираш моделите С5 и С6,да ти кажа,че возията няма нищо общо със Ксантия и ХМ.Карал съм служебно С5,HDI .Прекрасен автомобил с прекрасна динамика и много удобни седалки,но доста по-твърдо окачване,нищо че е хидравличен!
            Понякога стоя и мисля.понякога само стоя.......

            Коментар


              #7
              за съжаление знам. преди да купя фиата проучих ситроените изоснови. затова имам предвид ХМ, като втора кола в семейството. ша се кара, като има кинти. да начеша и аз крастата, пък после - крома.
              браво 1,6/90 - 09 г.

              Коментар


                #8
                emzo написа:
                Честито, но за мен си направил адския даунгрейд.
                За малко си помислих,че съм пуснал темата във форума на Ситроен! :D Майтапя се!И си прав,колега и не си прав!Представи си за момент,че цените на резервни части втора употреба (защото нови вече не се произвеждат) за елементарни неща варират от 100 до 400 лв.Двата хидравлични цилиндъра са 1500 лв/бр.За тампоните няма да говоря......Друго важно нещо е,че в малките градове (аз съм от Сливен),НЯМА майстори на хидравлика за Ситроен!В АМК (представителния сервиз на Ситроен) си признават ,че не са наясно с тези системи!Иначе нищо лошо не мога да кажа за автомобилите на Ситроен!Но,годинките доста натежаха!
                Понякога стоя и мисля.понякога само стоя.......

                Коментар


                  #9
                  slonikon написа:
                  за съжаление знам. преди да купя фиата проучих ситроените изоснови. затова имам предвид ХМ, като втора кола в семейството. ша се кара, като има кинти. да начеша и аз крастата, пък после - крома.
                  Да не те плаша,но при ХМ нещата са още по-сериозни (финансово)!Беше ми мечта,но за жалост неосъществена!
                  Понякога стоя и мисля.понякога само стоя.......

                  Коментар


                    #10
                    а, то и на мен ми е мечта, дето няма да се осъществи, ама ми е кеф да си правя разни планове по въпроса. :D в тоя ред на мисли, подписвам се с две ръце под твърдението, че брава/о/марея са най-практичния избор кола за периода им на производство и трябва да имаш невероятно лош късмет да попаднеш на непоправимо съсипан екземпляр, но и на тях вече им понатежават годините. непоправимо в смисъл на финансово неизгодно за възстановяване. за щастие - части втора ръка на символични цени има бол. коя година е това браво?
                    браво 1,6/90 - 09 г.

                    Коментар


                      #11
                      1999 е годината
                      Понякога стоя и мисля.понякога само стоя.......

                      Коментар


                        #12
                        чудесно. не знам при двигателите как стоят нещата, ама иначе можеш да си го подмениш цялото за без пари. дано не се налага, де, ама ако все пак излезе нещо - ползвай съответния раздел от форума и ще получиш невероятни оферти.
                        браво 1,6/90 - 09 г.

                        Коментар


                          #13
                          То вече се наложи! :D Купих си прекрасно оригинално радио за Брава (работещо) за 15 лв!
                          Понякога стоя и мисля.понякога само стоя.......

                          Коментар


                            #14
                            Честито, колега! Много безаварийни километри ти пожелавам и нека само радост и полза да ти носи Фиатката.
                            sharo_sl написа:
                            1999 е годината
                            Щом е ’99 г. малко е съмнително да е 1.9TD, по-вероятно е 1.9JTD 105 коня.
                            Войната по пътищата не спира! Карай умно, стигни жив!

                            FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103 hp '97 + АГУ LOVATO

                            Коментар


                              #15
                              1.9 ТД е колата 100 %!Поне така пишеше на предното стъкло в автокъщата..... :D 75 кончета е.
                              Понякога стоя и мисля.понякога само стоя.......

                              Коментар

                              Working...
                              X