Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Multipla-та не работи на метан

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Multipla-та не работи на метан

    Здравейте, от 3 дни съм собственик на Фиат Мултипла, всичко е много хубаво, само където не работи на метан . като натисна бутона за прехвърляне от бензин на метан се чува как клапана отваря, но колата не минава на метан. остава да работи на бензин. от Пловдив съм, ходих на два сервиза в който се занимават уж с Multipla, но казват че проблема е софтоерен и нямало кой да се справи с тази задача и ... ако някой може да помогне със съвет ще бъде чудесно...

    #2
    Докаряй я до Варна , имам два компа , дюзи и редуктори и на принципа проба грешка ще се разбере.Другия вариант е Янко от гр.Септември , по-близо ти е.Има ли газ в бутилките?Лампичките на таблото които показват колко газ има светят ли?Отдолу да нямаш затворен кран на бутилките?Бутона не трябва да е натиснат за да работи на метан, при ненатиснат (несветещ) бутон колата пали на бензин и прехвърля на метан след 3 секунди.Ако е от първите 99 година може и направо на метан да пали.
    FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 2001

    Коментар


      #3
      Multipla-та не работи на метан

      здравей колега, има метан в бутилките, светят две от лампите за количеството на метан. всички вентили са отворени. до Варна определено ще ми малко тежичко на този етап да дойда, но ако в нашия регион не постигнем резултат ще те притесня....да има някакви координати на колегата от Септември?!

      Коментар


        #4
        Re: Multipla-та не работи на метан

        merelindo написа:
        здравей колега, има метан в бутилките, светят две от лампите за количеството на метан. всички вентили са отворени. до Варна определено ще ми малко тежичко на този етап да дойда, но ако в нашия регион не постигнем резултат ще те притесня....да има някакви координати на колегата от Септември?!
        Здравей колега! Ето координати на Янко: телефон 0878 601688 имейл: qnis3@abv.bg Успех с оправянето на проблема!
        ex. Fiat Marea 1.6 16V
        ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
        Lancia Kappa 2.0 VIS

        Коментар


          #5
          Multipla-та не работи на метан

          Проблема е отстранен! от някакъв датчик бил проблема. сега всичко е о.к. благодаря на колегите от форума за напътствията...

          Коментар


            #6
            кола

            И избягвай тези сервизи където /установили /софтуерен проблем .Сигурно не са виждали такава кола ама неиси.
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              Същия проблем

              merelindo написа: Преглед на мнението
              Проблема е отстранен! от някакъв датчик бил проблема. сега всичко е о.к. благодаря на колегите от форума за напътствията...

              Колега здравей,

              Можеш ли да си спомниш , кой датчик е бил повреден ?

              Имам същия проблем и никой не може да ми помогне.

              Коментар


                #8
                netstat написа: Преглед на мнението
                Колега здравей,

                Можеш ли да си спомниш , кой датчик е бил повреден ?

                Имам същия проблем и никой не може да ми помогне.
                В Пловдив при Пламен ги оправят. Иначе има поне 3 различни системи на метана.
                Изкупуване на автомобили на добри цени
                /////

                Коментар


                  #9
                  Може ли някакви координати на Пламен? Благодаря предварително!

                  Коментар


                    #10
                    ДТИванов написа: Преглед на мнението
                    Може ли някакви координати на Пламен? Благодаря предварително!
                    Човека е затрупан от работа - пиши какъв ти е проблема.
                    Изкупуване на автомобили на добри цени
                    /////

                    Коментар


                      #11
                      PM_u_bo написа: Преглед на мнението

                      Човека е затрупан от работа - пиши какъв ти е проблема.
                      С две думи: поради спукан маркуч за 9 лв я прегрях, ама зверски. Последва шлайф на глава, смяна на водачи на клапани, смяна на всички изпускателни и два всмукателни клапана, два нови повдигача, смяна на сегменти и лагери на колянов вал (така и така беше отворен мотора, а и гореше масло), нов катализатор, ламбда сонда и дросел (купих я с правен, мацан със силикон и какво ли още не). Сигурно са правили и други работи, но за това се сещам. Събират мотора, палим и празен ход нЕма. Нито на бензин, нито на метан. Над 1500 оборота полита, но пуснеш ли газта притриса и гасне. Пробвахме с друг компютър, но резултата е абсолютно същия. А, и две бензинови и една метанова дюза сменихме. Накратко това е.

                      Коментар


                        #12
                        Здравейте на всички! Нов съм във форума. Имам проблем с Фиат Добло, 1.6, фабричен метан/бензин. Между около 1500-2000 оборота почва да придърпва и губи мощност. Под и над тази граница работи добре. На бензин също. Мига ЧЕК-а и повиши разхода. Преди около година са сменяни свещи, кабели, бобина, ламбда-сонда и акумулатор. Милен от Кюстендил ми препоръча да проверя редуктора. Той не работи вече метан и ме праща при Любо от Надежда в София. Някакви идеи какво може да е или да препоръчате човек?

                        Коментар

                        Working...
                        X