Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съдействие за избор на лаптоп :)

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съдействие за избор на лаптоп :)

    И така колеги Вече за доста неща съм се допитвал до вас...за щастие получих полезни съвети...та сега реших пак да се допитам до хорското мнение и дано сред него да има на някой специалист който да се изкаже компетентно Въпроса е следния...Стария ми лаптоп, вече на около 5 години взе да издъхва...има лейкопласт на кабела на зарядното...два пъти се наложи да му сменям перката на охлаждането, че все издъхва...чупиха му се пантите на монитора...падал е 2-3 пъти (не от високо)...липсват му едно две пластмасови чаркалачета и в общи линии вече си е за брак...батерията умря тотално и държи около 5 мин...в общи линии направих калкулация колко ще ми струва да го облека в нова кутиика да го стегна и да му взема батерия и излезна сума която не ми се дава за стар лаптоп...та в близкия месец, два максимум искам да си взема нов...Марката ще е Асус 100%...засега съм се спрял на един модел...но искам да ми кажете дали е ОК!? Дали процесора е на ниво...видео картата...преди време като се занимавах с компютри спокойно можех да кажа само като им чуя марките дали е ОК и дали става за нещо, но одавна съм извън тази сфера и определено не съм в течение на новостите...Лаптопа ще се използва за: Брауз, Гледане на FullHD филми, Photoshop, веднъж годишно за някоя игра...По принцип предпочитам да направя инвестиция отново за няколко години в случая сегашния ми лаптоп ми върши чудесна работа предвид че беше 1500лв като го взех и се водеше уж добър...( Аsus M51SE), но както казах физически и морално вече си остаря...Засега съм се спрял на:http://www.notebook.bg/laptopi/asus/n/n56vz-s3390Сайта който давам е просто за пример да погледнете характеристики...не е гаранция, че от там ще го купя. Обикновено намирам дилър на "МОСТ" и си пускам поръчка там... Та дайте отзиви!ПС. Ако някой знае колко му държи батерията ще е много полезна информация ))ПС. В Асус.Цом Няма информация този лаптоп да се предлага с 3630QM процесор?! Това повод ли е за притеснение от моя страна!?ПС. Задължително трябва да е с нум пад Благодаря!
    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

    #2
    Без да съм голям специалист мога да ти кажа,че лаптопа който си избрал е идеален.Това за което ще го ползваш няма да го натовари и наполовина.Чудесен избор на параметри.Аз съм фен на Acer,доволен съм от моя (5738ZG),но мисля че Асус са по добри въпреки,че с същите параметри Aser ще е по ефтин.
    Fiat Tipo
    Corsa b комби !

    Коментар


      #3
      pecata написа:
      Без да съм голям специалист мога да ти кажа,че лаптопа който си избрал е идеален.Това за което ще го ползваш няма да го натовари и наполовина.Чудесен избор на параметри.Аз съм фен на Acer,доволен съм от моя (5738ZG),но мисля че Асус са по добри въпреки,че с същите параметри Aser ще е по ефтин.
      Предния ми лаптоп беше Acer Travelmate...модела точно не го помня и беше уникално добър....продадох го на съфорумец преди години нямам представа дали още работи, но не бих се изненадал. За съжаление обаче последните 1-2 години всички мои познати които си взеха Acer изреваха по гаранции и повреди и какво ли още не...та нещо се разубедих...Пък и Asus-a ми се доказа като марка...на всяко едно пътуване е бил с мен...къде ли не...половин европа, влакове, коли, самолети...желязна машинка Малко пари повече верно, но за сметка на качеството надявам се
      Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
      BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
      BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

      Коментар


        #4
        СъМъМъ, бързичко ремонтират асусите.Доволен съм от сервиза им като цяло.Иначе тая тема я чака съдбата на предните такива..
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          Няма да коментирам марката, карантията на всички е еднаква, това на което си се спрял като харудер е повече от задоволително за лаптоп! Емо е споделил как е гаранционното им обслужване, моето мнение е че няма да сгрешиш ако вземеш това на което си се спрял.
          Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

          Коментар


            #6
            Асуса е як, но аз съм си фен на Тошиба и ги препоръчвам постоянно! Моя е L505-10V и съм много доволен - за 3 години нищо не съм му правил - даже и преинсталация на Windows! Батерията умря разбира се (това им е слабата част на тошибите) но мисля, че това си е нормално и не са чак толкова скъпи батериите! Каквото и да вземеш ти препоръчвам да му направиш застраховка, особенно ако не го пазиш и го изпускаш често! Мисля, че в мултирама правят такава, а тошибите са си попринцип с безплатна no matter what гаранция, която покрива всичко!
            Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

            Коментар

            Working...
            X