Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за Word 2003

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за Word 2003

    Здравейте, колеги Искам да се извиня за тъпия въпрос, по повод на който пускам цяла тема, но как да направя тази настройка на текст: определен брой редове на страница, и брой символи на ред? Много си блъсках главата, но не успях
    Más vale tarde que nunca
    Peugeot 206 2.0 HDi ))

    #2
    Колежке за Word ли говориш, или за пишеща машина?Още ли има такива тъпи изисквания за дипломна пработа? (предположение)Опитай със серифен шрифт.http://www.ehow.com/how_8296948_limi...soft-word.html

    Коментар


      #3
      Humppa написа:
      Колежке за Word ли говориш, или за пишеща машина?Още ли има такива тъпи изисквания за дипломна пработа? (предположение)Опитай със серифен шрифт.http://www.ehow.com/how_8296948_limi...soft-word.html
      Точно за дипломна работа си е, и не знам как да разбера как се прави това и никой май не знае Yellow_Flash_Colorz_PDT_41А какъв е този ’серифен шрифт’?
      Más vale tarde que nunca
      Peugeot 206 2.0 HDi ))

      Коментар


        #4
        Ами то си пише в линка как става, но е на английски. http://en.wikipedia.org/wiki/Serif - това пък за шрифта. То в интернет има всичко, но трябва да се потърси все пак. На мен ми отне точно 30сек да го направя.

        Коментар


          #5
          Значи не може да се отговори толкова лесно, колкото колегите по-горе си мислят, че са го направили, че чак и малко измислици са написали.Като за начало избери някакъв стандартен шрифт за писане.Повечето стандартни шрифтове трябва да са с големина от 12 точки.След като имаш една пълна страница с текст трябва от "Page properties" (ако ти е на английски) да определиш големината на лявото и дясното поле, в което не може да пишеш:http://inpics.net/tutorials/word2003/basics58.htmlСлед това редовете ги определяш пак с тези полета (по-тъпия вариант) или настройваш разстоянието между редовете да ти е по-голямо:https://www.ischool.utexas.edu/techn...rd/04font.html (втората картинка)
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            Ками, извинявай, че ползвам твоята тема, но искам и аз да потърся помощ.Трябва ми човек, който да е на ТИ с OpenProj или Word Project!

            Коментар


              #7
              Малко смесвате понятия - дали шрифтът е със серифи или без няма отношение към ширината на отделния знак, която е важна в случая. Всъщност би трябвало да се говори за пропорционилни и съответно шрифтове с фиксирана ширина - най-простият вариант е да се избере Courier New (фиксиран), защото го има с всяка инсталация на Windows.Иначе колегите са те упътили - трябва да настроиш празните полета на страницата (а също и горната и долната колон цифри или както сега им викат хедър и футър ) и междуредието. За още по-лесно - виж. прикачения файл - в този пример на страницата се събират ~30 реда всеки по ~60 знака.
              Прикачени файлове
              FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

              Коментар


                #8
                За жалост не мога да експериментирам много, това са изискванията: "Текстът се оформя на 30 или 37 реда на страница, 66 - 70 удара на един ред, шрифт Times New Roman или Arial, размер на буквите - 12, размери на полетата около текста, както следва: отгоре - 25 мм, долу- 20 мм, ляво - 25 мм, дясно - 20 мм."
                Más vale tarde que nunca
                Peugeot 206 2.0 HDi ))

                Коментар


                  #9
                  Ами щом всичко ти е зададено предварително, значи ти няма какво да правиш друго, освен да настроиш страницата според изискванията. Потърси настройка "Page Layout" или "Page Setup", след това "Margins" и направо изпиши с число съответното ограничение отгоре, отдолу, отляво, отдясно. После потърси настройките за форматиране на абзац и там задай "Line Spacing" да е на 1.5. Това значи, че междуредието е един ред и половина. Също така, в настройката за Spacing има едни полета "Before" и "After", те трябва да са на 0. След това избираш шрифта, големината, и едновременно подравняване на текста отляво и отдясно. На шрифта трябва да промениш настройката за Character Spacing, да я увеличиш с 0.6 точки. Така вече си доста близо до изискванията от 30 реда и 70 знака на ред. Аз лично пиша с този шрифт, но с големина 14 и не оставям разстояние между знаците. Така излизат малко над 60 знака на ред. Прикачвам форматирана страница според изискването и ти желая успех!
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                    #10
                    ogi28b написа:
                    Ами щом всичко ти е зададено предварително, значи ти няма какво да правиш друго, освен да настроиш страницата според изискванията. Потърси настройка "Page Layout" или "Page Setup", след това "Margins" и направо изпиши с число съответното ограничение отгоре, отдолу, отляво, отдясно. После потърси настройките за форматиране на абзац и там задай "Line Spacing" да е на 1.5. Това значи, че междуредието е един ред и половина. Също така, в настройката за Spacing има едни полета "Before" и "After", те трябва да са на 0. След това избираш шрифта, големината, и едновременно подравняване на текста отляво и отдясно. На шрифта трябва да промениш настройката за Character Spacing, да я увеличиш с 0.6 точки. Така вече си доста близо до изискванията от 30 реда и 70 знака на ред. Аз лично пиша с този шрифт, но с големина 14 и не оставям разстояние между знаците. Така излизат малко над 60 знака на ред. Прикачвам форматирана страница според изискването и ти желая успех!
                    Сърдечно благодаря Направих всичко според указанията, горе долу бях близо, освен това с Character Spacing, нямаше да се сетя Като завърша успешно и стана инженерИН, ще си спомням как си ми помогнал във финалните ми стъпки Yellow_Flash_Colorz_PDT_01
                    Más vale tarde que nunca
                    Peugeot 206 2.0 HDi ))

                    Коментар

                    Working...
                    X