Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свети жълт триъгълник на таблото на Фиат КРОМА

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Свети жълт триъгълник на таблото на Фиат КРОМА

    Здравейте на всички и предварително благодаря за помощта.Зни проблема е следния. Вчера си купих Фиат КРОМА на която й свети жълт триъгълник на таблото. Минах през сервиз на мой познат, където ми я закачиха на компютър. Смениха разни неща по ходовата част, както и крушки, които не работеха. Уви триъгълника не загасна. Молбата ми е ако някой знае при какви причини свети това предупреждение да пише. Като цяло колата работи безупречно и на пръв поглед няма основание да предупреждения.Колата е за продажба и искам да е в перфектно с стояние преди да я обявя.Също така да попитам. Навигацията работи, но екрана не свети.Поздрави на всички.Пропусна да уточня, че колата е 2006-та година 2,4 дизел автоматик

    #2
    Свети жълт триъгълник на таблото на Фиат КРОМА

    Здравейте, нов съм в този форум. Имам същия проблем с този жълт триъгълник на таблото. Колата е купих вчера, смениха ми акумулатора преди да я подкарам и ми казаха че нямат идея за какво свети. Смених езика на борд компютъра на испански, за да разбера какво изписва и казва че има проблем с нещо за сигурност отпред - ляво и дясно. Моля за съвет. П.С - Знам че се правят сбирки, и когато има тук в Пловдив, задължително ще присъствам за да ПОЧЕРПЯ.
    Fiat Croma 1.9 JTD 150cc - automatic.
    Това е колата!!!!

    Коментар


      #3
      Не са обучени стъклата- прави се като се задържи всяко от тях първо да слезе до долу,държи се копчето натиснато още няколко секунди (нищо че е слязло вече,копчето остава натиснато) ,след това същото и в горно положение. На самия дисплей пише кое стъкло не е обучено. Като ги обучиш и 4-те само с еднократно натискане да се качват и слизат всички стъкла триъгълника трябва да изчезне.
      Фиат Крома 1.9 16v+
      Фиат Браво 1.6 16v
      Фиат Мареа 1.6 16v

      Коментар


        #4
        pi4_s_bravo написа:
        Не са обучени стъклата- прави се като се задържи всяко от тях първо да слезе до долу,държи се копчето натиснато още няколко секунди (нищо че е слязло вече,копчето остава натиснато) ,след това същото и в горно положение. На самия дисплей пише кое стъкло не е обучено. Като ги обучиш и 4-те само с еднократно натискане да се качват и слизат всички стъкла триъгълника трябва да изчезне.
        Точно това направих преди около половин час. ПРОБЛЕМА Е РЕШЕН. Само да добавя, просто за информация, и друг начин. Прочетох го в испански форум, и така и стана.....Свалих всички прозорци до долу. От ключа ЗАДЪРЖА се бутона за заключване, докато поне един от работещите прозорци се затвори. Отключих колата, и лампата вече не светна. После проверих, всички се затваряха перфектно. Лично ти благодаря за бързия отговор. Дано и на колегата по горе му е от полза тази информация. Успешен ден.
        Fiat Croma 1.9 JTD 150cc - automatic.
        Това е колата!!!!

        Коментар


          #5
          Сега ми остана още един проблем. Свети ми лампата за отворена врата. Изписва отворен багажник. А той се заключва и отключва без проблем. Има ли някой идея какво да погледна за да го оправя???Благодаря предварително.
          Fiat Croma 1.9 JTD 150cc - automatic.
          Това е колата!!!!

          Коментар


            #6
            Вероятно наистина не е затворен. Не знам как е при кромата, но на стилото при мен си е много капризен. Ако засиля вратата на багажника, тя просто отскача и щраква веднъж. Трябва съвсем внимателно и от ниско да пусна вратата, за да се затвори правилно, и не става с удар - просто много бързо отскача. Иначе няма проблем да се отключва и заключва при това положение, но... boot open. Мен ме дразни та слизам и си я дозатварям, а жена ми дори не забелязва, че нещо не било затворено както трябва и си кара така.
            Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

            Коментар


              #7
              На Крома и Стило задните брави са едни и същи.Вътре в механизма има 2 броя микроключета - на едното му резнах кабелчето и всичко се оправи Прочетете повече тук:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=1239636

              Коментар

              Working...
              X