Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

И аз с ново МПС

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Честито за колата, не е лош избор ама 1,2 си е притеснителен мотор.Моята беше 1,4 мпи, само верига и гумички на клапани, а и една бобина/248лв./по двигателя смятам е добре за 500 000км. такси.Иначе окачването е добро като цяло.
    Аз знам, че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
    Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

    Коментар


      #17
      От 30к взех комби с такъв двигател и го сдадох на около 120к. Проблеми не съм имал по двигателя въпреки че масло се сменяше на 20-35к поради липсата на пари. Карана е през цялото време както се кара служебна кола. На 120к вече плачеше за тампони на носачите и за предни дискове. Всичко друго е само консумативи.Освен това пестиш при смяната на свещи Мъката е като я караш на климатик.
      Brava 1.6 ELX

      Коментар


        #18
        Колицата е изцяло обслужена, защото преди да ми я продаде й е сменил дискове, накладки предни и задни, масла, филтри само течност за чистачки нямаше та това съм долял. Иначе за климатика честно казано не ме притеснява, защото аз не го и обичам това нещо... Имам си синузит и познай, колко ми е нужно да ми рукне носа Следобед ще вкарвам Фифонелка да я постегна да я изчистя и т.н., че да е доволен бащата поне като се качи в нея
        Skoda AMfabia 1.2 12v
        exBrava 1.8 16V ELX + Анти Гравитационно Устройство (АГУ)

        Коментар


          #19
          Честито колега, със здраве да си я караш.А след горните страхотии, аз пък имам приятел със същата такава, вече е на 300+ хиляди и до момента освен консумативи, нищо друго не е сменял. Така че си с въпрос на късмет, поддръжка и шофьорлък!
          Lupo - The Monster
          Е83 3D

          Коментар


            #20
            geo_g написа:
            Честито колега, със здраве да си я караш.А след горните страхотии, аз пък имам приятел със същата такава, вече е на 300+ хиляди и до момента освен консумативи, нищо друго не е сменял. Така че си с въпрос на късмет, поддръжка и шофьорлък!
            На 100 000 почти основен ремонт се прави на 1.2 HTP ... За окачването също не съм съгласен,калпаво е,същевременно скъпо.Но както казах по-горе,дано колегата се размине с тези проблеми !
            Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
            Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
            Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

            Коментар


              #21
              Princo написа:
              На 100 000 почти основен ремонт се прави на 1.2 HTP ... !
              Както писах, зависи от начина на екплоатация. А на мърляча каквато и кола да му дадеш все ще я скапе, но това не означава, че моделът в калпав.Ей сега ще звънна на моя човек да му обясня, че вече е пропуснал три основни ремонта.
              Lupo - The Monster
              Е83 3D

              Коментар


                #22
                geo_g написа:
                Princo написа:
                На 100 000 почти основен ремонт се прави на 1.2 HTP ... !
                Както писах, зависи от начина на екплоатация. А на мърляча каквато и кола да му дадеш все ще я скапе, но това не означава, че моделът в калпав.Ей сега ще звънна на моя човек да му обясня, че вече е пропуснал три основни ремонта.
                Да не цапаме темата на колегата,баща ми караше служебна такава,50 000 км,беше на 30 000,купена чисто нова,пазеше я повече от фиата,който си е негов и на 80 000 сдаде багажа,още 9 фирмени коли бяха на същия принцип,2 ма познати имам с такива и те много реваха от HTP,та трудно да ме убедиш ...
                Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                Коментар


                  #23
                  +1На моята служебна с 1.2 HTP започна да отказва единият цилиндър на малко след 40 000 км баш във високите, когато трябва да изтеглиш. След ремонт на двигателят беше добре и други проблеми не е имало, като изключим че нещо и похлопваше по ходовата част и високият разход в града. Като + за модела, че климатикът не се отразява на мощността на този малък мотор, като изключим едно неприятно цъкане докато е пуснат, а я настъпиш на малките предавки.
                  The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                  Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                  Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                  Коментар


                    #24
                    Прекъсване след 4000 оборота,масовият проблем ...
                    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                    Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                    Коментар


                      #25
                      geo_g написа:
                      Честито колега, със здраве да си я караш.А след горните страхотии, аз пък имам приятел със същата такава, вече е на 300+ хиляди и до момента освен консумативи, нищо друго не е сменял. Така че си с въпрос на късмет, поддръжка и шофьорлък!
                      Това някой джамбазин може да ти го е разправял. Този мотор ресурса до ремонт му е не повече от 100 -120 хил Колкото и да е пазен в никакъв случай не може да се нарече читав мотор.Те и затова шкодите с него са толкова евтини.
                      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                      FIAT БРАВО 1.2 16v
                      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                      Коментар


                        #26
                        Ейде честито и от мен! Да си я караш с кеф и да не подушваш майстори и тям подобни. Чакам да я видя на някоя срещичка ...па и да почерпиш, че то стана навик в неделя някой да черпи за нещо
                        Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                        Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                        Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                        Коментар


                          #27
                          Нямаш проблем баче Веско.Ще мина по срещите то е ясно .... даже имам кръгла лепенка на форума и й търся място За по горните мнения кое е читаво и колко изкарва сама колата ще си покаже колеги.Баща ми като си купи Дачия преди време всеки го "плюеше" и му викаше къде се е нахакал..... е след 123к колата си върви и все още вдига капака само за масло и течност за чистачки. За Фиата когато си взех само където не ме набиха приятелите... но пък аз съм си много щастлив все още с него Та както се казва пожелавам си "с много здраве и каквото сабя покаже".Поздрави колеги
                          Skoda AMfabia 1.2 12v
                          exBrava 1.8 16V ELX + Анти Гравитационно Устройство (АГУ)

                          Коментар

                          Working...
                          X