Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Windows 7 не разпознава телефон

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Windows 7 не разпознава телефон

    Колегите, които следяха темата за препоръчване на телефони, знаят че много се колебах за телефон. В крайна сметка взех Samsung Galaxy Note II. Прекрасен телефон! Проблема е, че лаптопа ми, с 64 битов windows 7 ultimate не го разпознава. Инсталирам си драйверите за Samsung телефони, но закача ли телефона, вместо да си инсталира другите драйвери (MTP) дава грешка. Свалих ги от microsoft, инсталирах - пак нищо. Просто закача ли телефона, то си тръгва за него да търси/инсталира драйвери и не успява да ги инсталира. А когато открие телефона като някакво си MTP USB устройство Windows ми дава грешка, че не може да зареди драйвери за устройството. Пробвах с Kies, пак без успех. Вижда, че устройството е N7100, започва да се свързва и си остава така, на свързване. Пробвах с различни драйвери, инсталирах и деинсталирах безброй пъти и нищо не се променя. Във андроид форума набързо ме отрязаха, затова реших да питам вас. Проблема се получава при доста телефони.
    Fiat Palio Weekend 1.2 (73HP) 11.1999

    #2
    Колега пробвай по този начин.Свързваш с кабела тел. и компа.Отиваш в настройки-мрежи и връзки-сдвояване и пренос данни-разрешаваш USB връзката.После на лентата с уведомленията чукваш върху съобщението че устройството е свързано.Отваря ти се иконата на андроид с дясна ръка подобие на USB и отдолу пише, Свържи USB устройство за съхранение.Кликваш на него даваш ОК и си готов.Това е начинът и при мен си работи,не му трябват никакви драйвъри.У дома работи и с Windows 7 ultimate и с Windows XP. Успех.
    Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

    Коментар


      #3
      Това е на 2.3.3 Gingerbread предполагам. При мен става дума за 4.1.2 JB, където всичко е по различен начин... Мерси все пак, колега.
      Fiat Palio Weekend 1.2 (73HP) 11.1999

      Коментар


        #4
        Re: Windows 7 не разпознава телефон

        Стрелок написа:
        Колегите, които следяха темата за препоръчване на телефони, знаят че много се колебах за телефон. В крайна сметка взех Samsung Galaxy Note II. Прекрасен телефон! Проблема е, че лаптопа ми, с 64 битов windows 7 ultimate не го разпознава. Инсталирам си драйверите за Samsung телефони, но закача ли телефона, вместо да си инсталира другите драйвери (MTP) дава грешка. Свалих ги от microsoft, инсталирах - пак нищо. Просто закача ли телефона, то си тръгва за него да търси/инсталира драйвери и не успява да ги инсталира. А когато открие телефона като някакво си MTP USB устройство Windows ми дава грешка, че не може да зареди драйвери за устройството. Пробвах с Kies, пак без успех. Вижда, че устройството е N7100, започва да се свързва и си остава така, на свързване. Пробвах с различни драйвери, инсталирах и деинсталирах безброй пъти и нищо не се променя. Във андроид форума набързо ме отрязаха, затова реших да питам вас. Проблема се получава при доста телефони.
        А защо искаш да го звързваш жично с компютъра. Защо не си свалиш ES Explorer и през WiFi мрежата си се свързваш без проблем за трансфер.Аз имам Samsung Note II и до сега не ми с ее налагало да го свързвам с кабле към компа. Проблема е от версията на Андроид 4.1.1.Имам таблет с 4.1.1 исталира си драйверите ,обаче компа не го вижда. Мъчих се да го руутна но не става с нищо което пробвах.

        Коментар


          #5
          Предпочитам жичния метод, защото не ползвам безжичен нет постоянно. Доста ми се налага да ползвам мобилен. Добре, ще пусна wifi чрез мобилния от лаптопа, ще се свържа с него от телефона, но ме ми се мисли ако трябва да прехвърля голям брой файлове или големи по обем какво ще правя и колко ще чакам. В крайна сметка проблема ще ме докара до преинсталация на компютъра и hard reset на телефона и ще се моля да стане.
          Fiat Palio Weekend 1.2 (73HP) 11.1999

          Коментар


            #6
            Стрелок написа:
            Това е на 2.3.3 Gingerbread предполагам. При мен става дума за 4.1.2 JB, където всичко е по различен начин... Мерси все пак, колега.
            Хич не е по различно...Ти в настройките на телефона казал ли му си да се свързва с компютър като USB устройство?Има избор на две неща - като USB мултимедийно устройство и като мобилна камера.Отиваш на Настройки - Хранилище - Настройки - там е - пише USB връзка з компютър.Същата настройка може да се прави и като свържеш телефона - от нотификейшън бара.Ако не е от това, преинсталирай компира Шегувам се... Изчисти всички драйвери качвани за телефон и пробвай пак.Препоръчвам ти та пробван на друг USB порт също. Пробвай и с друг кабел - ако е калпав или дълъг кабела прави така също...
            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

            Коментар


              #7
              Включена ли възможността "USB Debugging" от менюто "Настройки за разработчици"?Аз лично недоумявам какво е това, заради което ще включваш телефона с кабел. Безжичният трансфер предлага добра скорост, а за голямо количество данни - може също през картата-памет или през USB-входа да свържеш флашка.

              Коментар


                #8
                Оги, аз също обичам да си го ръчкам на кабел.Даже още не съм пробвал да му качвам файлове през ви-фи-то, а от 16гб имам заети 6-7 с музика и др,Това е въпрос на лично усещане. Освен това винаги програмките за дистанционно качване вкарват допълнителна бъгавост в положението.Ето - лично ТИ се притесняваше преди време дали след последния ъпдейт няма да ти спре програмата. А кабела не се влияе. Освен това се дозарежда и телефона в това време. И без това са много слаби като издръжливост на батерия... Всичките.П.С. Аз не мога да гъча направо в картата, щото нямам такава И слот нямам
                Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                Коментар


                  #9
                  Така: Драйвери смених 100 пъти - не помага. Пробвах с друг кабел - не помага. Това за ползване като MTP и PTP у-во пробвах - не помага. USB Debugging си е спряно, както трябва. Пуснах го - инсталира някакъв друг драйвер, този за mtp - не. Всички портове на лаптопа пробвах - не помага. В крайна сметка след толкова инсталване и деинсталване на този грозен Kies win-a се сбози и сега я инсталира, но като опитам да я подкарам зарежда малко и нищо. Аз лично смятам, че му е време да го преинсталирам. Трябва ми да мога да го закачам с кабел - не през wifi, не през други измишльотини.
                  Fiat Palio Weekend 1.2 (73HP) 11.1999

                  Коментар


                    #10
                    Да започнем с основния проблем - KIES. Махни го, изтрий всичко възможно, свързано с него. От този софтуер полза няма. Никой не е казвал, че USB Debugging трябва да е спряно, но щом и с включено не става - тегава ра’ота. Да не би някоя антивирусна или подобна програма да пречи нещо и да блокира инсталацията на драйверите? Точно заради проблема със зареждането, предпочитам да прехвърлям безжично, защото видях как батерия на Галакси S стана за боклука след около година и 8-10 месеца ползване по подобен начин - многократно зареждане за по 20-30-60 минути и много рядко от-до. Разбира се, скоростта на кабелния трансфер е недостижима.

                    Коментар


                      #11
                      Yavor написа:
                      Оги, аз също обичам да си го ръчкам на кабел.Даже още не съм пробвал да му качвам файлове през ви-фи-то, а от 16гб имам заети 6-7 с музика и др,Това е въпрос на лично усещане. Освен това винаги програмките за дистанционно качване вкарват допълнителна бъгавост в положението.Ето - лично ТИ се притесняваше преди време дали след последния ъпдейт няма да ти спре програмата. А кабела не се влияе. Освен това се дозарежда и телефона в това време. И без това са много слаби като издръжливост на батерия... Всичките.П.С. Аз не мога да гъча направо в картата, щото нямам такава И слот нямам
                      Нищо вярно няма в това,аз го ползвам единствено и само през WiFi и то всекидневно. Качвам си без проблем малки и големи файлове. Не се съобразявам да стоя на компота постоянно заради това,че трябва да го вързвам жично. Жично вързване е необходимо ако човъркаш софта/руутваш,дерутваш , стоковия ром ,кернел и други подобни упражнения които не са за всеки/. А отностно батерията не е добре да се дозарежда редовно,по-добрия вариант е да се разреди и тогава зареждаш.Както го е написал @jenshen73 в темата за батериите на лаптопа.

                      Коментар


                        #12
                        Една от най-големите благини според мен е безжичното прехвърляне. С удоволствие ползвам кабела само за зареждане :D

                        Коментар


                          #13
                          Е добре, вие сте прави. Факт е че аз ползвам кабела за да си кача нещо веднъж на седмица, макс.В последно време като ми се прислъша някой албум си го тегля от някой торент директно на телефона и си го местя с дайл мениджъра в папка Музика. А за пренос на данни освен флашка, ползвам само Гугъл Драйв или няко друг облак. Не зням какво толкова прехвърляте на тия телефони. Компютри нямате ли и си?Щото телефона може много, но не е компютър. А аз ползвам смартфон над 6 години вече, не съм новак по въпроса.
                          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                          Коментар


                            #14
                            Е кво да сме прави, то си е до навик според мен И аз не по-често от веднъж седмично прехвърлям по някой doc или pdf. Просто ми е много по-лесно през wifi, вместо да си взимам зарядното, да извадя само кабела, да се свързват с компа... и после обратно.

                            Коментар


                              #15
                              ogi28b написа:
                              Да започнем с основния проблем - KIES. Махни го, изтрий всичко възможно, свързано с него. От този софтуер полза няма. Никой не е казвал, че USB Debugging трябва да е спряно, но щом и с включено не става - тегава ра’ота. Да не би някоя антивирусна или подобна програма да пречи нещо и да блокира инсталацията на драйверите? Точно заради проблема със зареждането, предпочитам да прехвърлям безжично, защото видях как батерия на Галакси S стана за боклука след около година и 8-10 месеца ползване по подобен начин - многократно зареждане за по 20-30-60 минути и много рядко от-до. Разбира се, скоростта на кабелния трансфер е недостижима.
                              Пробвах без Kies, със, със спрян firewall, спряна антивирусна. Няма резултат. Уиндоуса просто не инсталира mtp драйверите, всеки път fail. А да, и дава error 31 и уведомява, че уиндоуса не може да зареди драйвери за устройството.
                              Fiat Palio Weekend 1.2 (73HP) 11.1999

                              Коментар

                              Working...
                              X