Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електронен фиш мнения.

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    white_shark написа:
    Никой не оправдава колегата.Ако е карал с над 55км/ч ще си плати глобата и толкова.Но просто не е нормално да се крият по храсти и кьошета,да няма табели за наличие на камери и т.н.Съвсем обективно си разискваме въпроса
    Табели има бе, как да няма - "София", като табела е = 50км/час. Същото се отнася за всяко име на населено място в кавичките. Или щото е прав участък - не е в София и не е 50км. ограничението? Или специално за теб - трябва табели през 20 метра "Ограничение 50км."...
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #32
      Направо колегата утре доброволно да отиде и да си предаде книжката и да си посипе главата с пепел.
      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

      Коментар


        #33
        maikule написа:
        Оги, както чета цитатите, които си посочил, излиза, че колегата предполага ограничението на скоростта да е 50 км/ч, но не е погледнал с каква скорост е карал
        Е кой да гледа, аз ли ? Той какво прави в тая купчина ламарина? Все си мисля, че текущата скорост определя начина, по който се управлява автомобил. Той ако не знае, значи не управлява. Демек, какво прави отред вляво в колата? Нещо хората напоследък изтрещяха тотално. Човек, който се качва и не осъзнава какво прави, има ли място на "водач"?

        Коментар


          #34
          Re: Електронен фиш мнения.

          chaki написа:
          Здравейте, преди няколко дни на булевард Марко Семов , точно при метро станция Мусагеница посока раковата май ме снимаха с камера монтирана в кола на КАТ. Както се вижда от снимката са се скрили добре. Там ограничението ако не се лъжа е 50км/ч. Като ги видях вече беше късно, но врътнах едно кръгче и се върнах да ги снимам. Въпросите ми са: 1. Имат ли право да спират така върху тротоар и да се крият. 2. Не са ли в нарушение на ЗДП където пише:ГЛАВА 5 ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА СЛУЖБИТЕ ЗА КОНТРОЛ.Чл.165 Ал. 2 т. 7 а именно: Обозначават места за контрол по спазване на правилата за движение за всички участници в движението,като поставят пътни знаци и техника за видео наблюдение; контрола се осъществява само в обхвата на видео наблюдението. ( В този участък няма никакви знаци за контрол на скороста или видеонаблюдение.) Ако някой се е зблъсквал с подобна ситуация нека да даде мнение. Почти по същия начин се крият и на околовръсното при магазин Йкея на спускането от моста посока Горубляне. Спират в локалното което идва от кръговото под моста в самия край на мантинелата и снимат в гръб. Внимавайте.
          Пич разсъжаваш по много сбъркан начин. По какъв начин променя факта че си карал с превишена скорост това че са били скрити?Въпроса с "криенето" дето го забраниха се отнася за случаите когато са от засада и изведнъж ти скочи с палката да те спре, за да не спираш опасно. В случая не си взаимодействат с теб докато те снимат, така че няма срещу какво да си недоволен.За да контролират скороста във въпросния участък според теб къде трябваше да застанат?Ако бяха на платното щеше да има "ама те бяха спрели на знак забранено спирането, може ли да го обжалвам?"Във вторник вечерта точно на началото на този булевард, един като тебе дето не е гледал с колко кара се беше размазал в стената дето излиза метрото отгоре и видях как го товареха в линейката.
          http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
          Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
          FIAT БРАВО 1.2 16v
          ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
          FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

          Коментар


            #35
            Български форум - Задаваш въпрос и всички ти обясняват колко си тъп ... Човека зададе въпрос,трудно ли е да му отговорите,вместо да го съдите ?
            Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
            Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
            Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

            Коментар


              #36
              jenshen73 написа:
              white_shark написа:
              Никой не оправдава колегата.Ако е карал с над 55км/ч ще си плати глобата и толкова.Но просто не е нормално да се крият по храсти и кьошета,да няма табели за наличие на камери и т.н.Съвсем обективно си разискваме въпроса
              Табели има бе, как да няма - "София", като табела е = 50км/час. Същото се отнася за всяко име на населено място в кавичките. Или щото е прав участък - не е в София и не е 50км. ограничението? Или специално за теб - трябва табели през 20 метра "Ограничение 50км."...
              Колега май след "Лека нощ деца" трябва и вие да си лягате,защото концентрацията в четенето ви се губи.Говорех за табела,че има наличие на камера било то стационарна или мобилна,а не за табела за скоростта.Там нещата са повече от ясно регламентирани.Но да се крият по канавки,отбивки,храсти,блокове,дървета,спирки,подл ези,билбордове,бензиностанции и т.н. не е нормално.Да се определят конкретни местата,където ще спират тези автомобили с мобилните камери и да се поставят табели преди тях уведомяващи за наличието на радар-камера.Оттам насетне всеки си преценя с колко да кара за негова сметка.
              EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
              Fiat Punto 1.2 16v Sporting

              Коментар


                #37
                Princo написа:
                Български форум - Задаваш въпрос и всички ти обясняват колко си тъп ... Човека зададе въпрос,трудно ли е да му отговорите,вместо да го съдите ?
                Много се замислям дали изобщо да влизам повече в този форум. Човек не може да поиска мнение или да зададе въпрос без някой да му се нахвърли и да обеснява колко е тъп. Ако случайно няма причина ще му намерят някоя пунктоална грешка или пропусната запетайка. Типично. Само за разяснение, за последните 15 години имам един фиш за това че ми изгоряла крушката осветяваща задния номер. Според някой това може би също е престъпление. Като казвам че не знам с каква скорост съм карал имам предвид че в момент в който изпреварваш погледа трябва да ти е в пътя а не в километража. Може да съм минал с превишена скорост ,а може и да не съм. Понеже тук е пълно със СВЕТЦИ които никога не са нарушавали правилата ще ви кажа... Господа направете си експеримент и следете скороста с която карате до и от работа и вижте на колко места ще превишите ограниченията. Никъде не съм споменавал думичката
                Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 130 HLX
                2000г.
                Fiat Tempra 1'8 ie 1990 /покойница/

                Коментар


                  #38
                  Само за информация на тези които ги касаеПри горното съдът намира, че в случая при констатиране на нарушението и издаване на електронния фиш са допуснати съществени нарушения на процесуалните правила, представляващи основание за отмяна на последния без разглеждане на спора по същество: Чрез създаването на нова ал.4 на чл.189 ЗДвП и въвеждане на понятието
                  Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 130 HLX
                  2000г.
                  Fiat Tempra 1'8 ie 1990 /покойница/

                  Коментар


                    #39
                    Не човек. Аз пък имам и златен талон, нарушавам закона всеки път, но не и в населени места, не и на натоварени участъци от пътната мрежа. Правя си кефа на безлюдни пътища. Защо? Защото в населено място я ще изскочи някое магаре, някоя баба, някое дете, някое куче, заблеяна майка с количка, крава, кон, циганин с каруца и т.н. На безлюдно място, изскачат най-вече тия като мен. Виждаш ли малката разлика? В населено място се спира винаги на пешеходна пътека, ползвам винаги дясната лента, най-малкото там почти винаги си с предимство. Ама що ли се хабя. Дано ти лепнат глоба за нарушението, което си направил. Не си повече от никой останал на пътя, който има СУМПС, разбери го. На пътя сме еднакви. Другия вариант е като идиота вчера с Таурега, дето ора в нивите, само защото си помисли, че е повече на пътя.

                    Коментар


                      #40
                      Mupo написа:
                      Не човек. Аз пък имам и златен талон, нарушавам закона всеки път, но не и в населени места, не и на натоварени участъци от пътната мрежа. Правя си кефа на безлюдни пътища. Защо? Защото в населено място я ще изскочи някое магаре, някоя баба, някое дете, някое куче, заблеяна майка с количка, крава, кон, циганин с каруца и т.н. На безлюдно място, изскачат най-вече тия като мен. Виждаш ли малката разлика? В населено място се спира винаги на пешеходна пътека, ползвам винаги дясната лента, най-малкото там почти винаги си с предимство. Ама що ли се хабя. Дано ти лепнат глоба за нарушението, което си направил. Не си повече от никой останал на пътя, който има СУМПС, разбери го. На пътя сме еднакви. Другия вариант е като идиота вчера с Таурега, дето ора в нивите, само защото си помисли, че е повече на пътя.
                      Ааааа, еми така кажи де. Т.е. няма проблем да нарушаваш закона ВСЕКИ ПЪТ където и когато ТИ прецениш, че е безопасно, така ли? На този булевард, колкото пъти аз съм минал, е имало не повече от 3-4 коли. Хора съм виждал един път и съответно съм намалявал до минимум. Много по-опасно е да караш със 100 на Цариградско. Изобщо ако не си минавал от там и не знаеш за какво става въпрос какво да коментираме? Както ТИ преценяваш къде да нарушиш закона, така и колегата е преценил. Или, викаш, твоята преценка е по-правилна, щото си по-велик ли? Да не говорим, че колегата е карал примерно със 70, не със 150.Човекът каза, че няма проблем да го глобят, но защо това да става с цената на нарушение от страна на КАТ????????????????????Ти ако караш със 180 на магистралата и ти изскочи един катаджия от нищото и създаде опасна ситуация, пак ли ще е прав? Има си закон бе, закон. И той е местата за снимане да са отбелязани. Не случайно има табелки RADAR.
                      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                      Коментар


                        #41
                        Където, е едно място, когато е винаги. Не случайно на този участък тренират разни пилоти. Там това, което ще нацелиш е или същият идиот като теб, или скала, или борче. Що ли се хабя. Аз нямам проблеми със закона, даже си нося и златното талонче, за доказателство. Не аз пускам подобни теми. Забелязвам как всички реват като им треснат акта, как оня с фуражката се е скрил и дебне да е*не, ама като му дойде на неговата глава се почва, тия не си вършат работа, тия са е*ати скапаняците, мързеливци ,а па оня шефа ми как ме дразни. Продължавайте, дано сложат до всеки храст патрулка !!! п.п. Аз предлагам пред всяка дебнеща патрулка да има пана - 4 на 5 метра е що годе добре, със светещ надпис - камера, снимаме !!! Така, ще е добре ли за всички?

                        Коментар


                          #42
                          Не. Трябва да има огромни билбордове, маркери на асфалта на 200, на 100, на 50, 40, 30, 20, 10 метра преди зоната, в която снимат, задължително да е написано в Държавен вестник най-малко 30 дни преди това. Голяма светеща табела и КАТ-аджия със зелен флаг в края на зоната.

                          Коментар


                            #43
                            Mupo написа:
                            Продължавайте, дано сложат до всеки храст патрулка !!!
                            ДАНО ! Така тея дето не сме светци и нарушаваме ЗДП ще можем да обжалваме актовете и да падат съответно !
                            ogi28b написа:
                            Не. Трябва да има огромни билбордове, маркери на асфалта на 200, на 100, на 50, 40, 30, 20, 10 метра преди зоната, в която снимат, задължително да е написано в Държавен вестник най-малко 30 дни преди това. Голяма светеща табела и КАТ-аджия със зелен флаг в края на зоната.
                            Ако е възможно да го направят това,ще съм радостен,така ще мога да знам по-отдалече,къде се крият,да намаля и да не ме глобят.
                            Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                            Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                            Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                            Коментар


                              #44
                              chaki написа:
                              [quote:751ef1f71e="Princo"]Български форум - Задаваш въпрос и всички ти обясняват колко си тъп ... Човека зададе въпрос,трудно ли е да му отговорите,вместо да го съдите ?
                              Ами ако колата на КАТ паркирайки ВЪРХУ тротоара ТОЧНО на спирката , някой пенсионер и ли детенце с топка изкочеше от изхода на метрото, тогагава КАКВО? Това е форум, според мен трябва да се придържаме към някакъв нормален тон. Замислете се какво правите шофирайки и после нападайте. Ако някой тук каже
                              http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                              Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                              FIAT БРАВО 1.2 16v
                              ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                              FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                              Коментар


                                #45
                                white_shark написа:
                                jenshen73 написа:
                                white_shark написа:
                                Никой не оправдава колегата.Ако е карал с над 55км/ч ще си плати глобата и толкова.Но просто не е нормално да се крият по храсти и кьошета,да няма табели за наличие на камери и т.н.Съвсем обективно си разискваме въпроса
                                Табели има бе, как да няма - "София", като табела е = 50км/час. Същото се отнася за всяко име на населено място в кавичките. Или щото е прав участък - не е в София и не е 50км. ограничението? Или специално за теб - трябва табели през 20 метра "Ограничение 50км."...
                                Колега май след "Лека нощ деца" трябва и вие да си лягате,защото концентрацията в четенето ви се губи.Говорех за табела,че има наличие на камера било то стационарна или мобилна,а не за табела за скоростта.Там нещата са повече от ясно регламентирани.Но да се крият по канавки,отбивки,храсти,блокове,дървета,спирки,подл ези,билбордове,бензиностанции и т.н. не е нормално.Да се определят конкретни местата,където ще спират тези автомобили с мобилните камери и да се поставят табели преди тях уведомяващи за наличието на радар-камера.Оттам насетне всеки си преценя с колко да кара за негова сметка.
                                Точно, точно. Никаква концентрация не ми се губи. Или трябва като рекламните карета да има "Полиция", че и тъпите да знаят, че закона освен да се спазва трябва да се и контролира? Или казваш - като знаеш, че има знак "камера/радар/куки" привидно ще спазваш закона до следващата отсечка в която тия препятствия ги няма?Ей за това сме на тоя хал - хем не спазваме закони, хем искаме да има държава. Е нема как...
                                Steliyan's Life!
                                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                                Коментар

                                Working...
                                X