Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво скутерче да си взема

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    infineon написа:
    ама това малагути ф10 и ф12 са двутактови поне такива намирам. Има ли 4 тактви?
    Ами при скутерите до 50 кубика цар е двутактовият двигател. Тук-там има и четиритактови, но са много по-редки. Ако държиш на хубав четиритактов двигател трябва да увеличиш кубатурата, но пък тогава ще трябва и категория да караш.
    преди - TIPO
    сега - VOLVO XC60

    Коментар


      #32
      tomazo написа:
      dannybo написа:
      tomazo написа:
      Gilera само за паметник става ,бубини ,електроника ,чудеса ,даже и от жигула не стават за тях ..
      А как пък реши, че от Жигула частите трябва да стават за 50 кубиков скутер Gilera? Относно паметника, подобни изцепки звучат смешно. Дай генерално да оплюем някоя марка, защото сме имали късмета да се сдобием с някой невиждал поддръжка кошник от нея.
      Лесно :D за 24 год. са ми минали N на брой мотори през ръцете ,към днешна дата имам 3 . 1 от тях скутер априля леонардо 150 куб.Та за жигулата е ясно ,защо не знаеш ,ясно е и че не си ремонтирал подобни мотори .Може да се каже ,че съм манияк на тема офроуд и крос .Та когато става въпрос за мотори и за каране наистина има само няколко на брой марки :D не е като при колите .И подръжката на кросов мотор е ,че на 4 години го разглабяш на болтчета и винтчета и събираш и в крайна сметка му остава само рамката накрая и подобренията То на много са им любими кросовите чз-та ама не се качва с тях до Фенера и не са много масови :D а колегата,дето ще купува скутер .Ако искаш да е 4 -такта вече е друга бира ,трябва да знаеш на 100% в кой сервиз ще го правят и поддържат и за китаец забрави .Сигурен сервиз и бус също трябва да имаш под ръка ,послушай съветите и си вземи едно малагути .
      колега как се представя леонардото(чупи ли се често,колко гори и може ли да подържа 90-100км/ч )че съм се навил да си купувам точно такъв като твоя 150куб
      Bravo 1.9d 97г

      Коментар


        #33
        Може ли някой със скутерче да сподели за колко време стига до едно и също място с кола и за колко със скутер(без времето за търсене място за паркиране).

        Коментар


          #34
          vital написа:
          Може ли някой със скутерче да сподели за колко време стига до едно и също място с кола и за колко със скутер(без времето за търсене място за паркиране).
          Например от Овча Купел до пл. Славейков - 15 минути в час пик. С кола ще е двойно.
          преди - TIPO
          сега - VOLVO XC60

          Коментар


            #35
            @ nsn вдига и 120 но не това е идеята на скутера .Ако скоростта те интересува за извънградско е друго вече .Аз лично го карам предимно в София ,Като на дълго ми надува главата и се изнервям , а и при тая скорост си трябва облекло,екипировка и т.н. друго си е да си караш по джапанки (тва в кръга на шегата)За 2к км. съм сменил само гуми и накладки и дреболии нищо сериозно не се е чупило ,части има не са и скъпи .Моторчето е добро .Аз и 50 куб, малагути имах ама го подарих на брадчеда а той го разцепи от каране и само едно бутало е сменил (100 лв).Какъвто и скутер да си купиш си трябва поддръжка и поне малко да разбираш ,а иначе 2т е 2 пъти по евтино от 4т за поддръжка ,като за скутер за града 2т скутер е идеален вариант при кросовите мотори е друго ,там 2Т не е за всеки :D а примерно време от мола на цариградско до кооп.пазар в Люлин 20 мин. час пик ,като те бавят най-вече регулировчици ако има .
            фиатче Браво 2.0

            Коментар


              #36
              Ще взема да се замисля да си ползвам М категорията :DАма си признавам, че ме е шубе от по-малко 3 гуми :D С това движение обаче...

              Коментар


                #37
                vital написа:
                Ще взема да се замисля да си ползвам М категорията :DАма си признавам, че ме е шубе от по-малко 3 гуми :D С това движение обаче...
                ако ти е минал мерака ,да се правиш на състезател и мислиш като разумен шофьор 50-100 метра напред и 50-100 метра назад в ситуациите ще усетиш наистина огромно удоволствие в прибвижването из София и то със скромна скорост от 40-50 км :D Лошото е ,че все повече ,които се качват на скутер и още по зле на мотор ,си мислят ,едва ли не ,че шофьорите са им длъжни нямат елементарна култура на движение и правила и мислят само за себе си ,което ги превръща в потенциални донори дето им викат .Предполагам си ходил по Италия и Гърция ,г.д. ще стане така и в Бг така ,че взимай мотор и карай за да си напреднал :Dп.с. никога не бих препоръчал мотор на някой ,който пита това колко вдига и може ли да изпълни километража ,ако ме разбираш какво имам предвид
                фиатче Браво 2.0

                Коментар


                  #38
                  Започвам да се замислям. Преди време обаче отричах категорично. Шубе ме е от шофьорите на коли.Аз смея да твърдя, че винаги правя път на мотористи, било и "донори"(предпочитам да са далеч от мен). А и уважавам, че не седят до мен в задръстването с още една кола.Ама ако се навия ще трябва да търся гараж. В университета и в офиса има къде да си го държа, ама в блока...

                  Коментар


                    #39
                    Няма как да не подкрепя темата с още едно положително мнение за придвижването из града с мотопед.Моето миналата година се бях решил да го продавам, но се отказах Кеф е! Карам Honda Sky 50cc.Покрай продажбата обаче си поговорих с доста хора, които карат мотори стабилно и на всички мнението беше в полза на използваната Хонда (или друга именита марка), отколкото ново китайско.И към всички колеги с двуколесни: Карайте внимателно!

                    Коментар


                      #40
                      vital написа:
                      Ама си признавам, че ме е шубе от по-малко 3 гуми :D С това движение обаче...
                      Мен също, решение обаче има:Бившият ми шеф си взе такова Piaggio MP3. 250 кубика е, върви много, брои 12 000 за ново. Хубавото е, че като спреш не си спускаш краката . Под 5км/ч оста на предните колела се втвърдява. Иначе по време на каране, се усеща като двуколесно.
                      00' Bravo 105 JTD

                      Коментар


                        #41
                        Какво мислите за това http://motori.cars.bg/m76350Много се зарибих по него.Преди време бях виждал някакво подобно на това като рамката беше от тръба и беше като резервоар за гориво.
                        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                        FIAT БРАВО 1.2 16v
                        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                        Коментар


                          #42
                          tomazo написа:
                          @ nsn вдига и 120 но не това е идеята на скутера .Ако скоростта те интересува за извънградско е друго вече .Аз лично го карам предимно в София ,Като на дълго ми надува главата и се изнервям , а и при тая скорост си трябва облекло,екипировка и т.н. друго си е да си караш по джапанки (тва в кръга на шегата)За 2к км. съм сменил само гуми и накладки и дреболии нищо сериозно не се е чупило ,части има не са и скъпи .Моторчето е добро .Аз и 50 куб, малагути имах ама го подарих на брадчеда а той го разцепи от каране и само едно бутало е сменил (100 лв).Какъвто и скутер да си купиш си трябва поддръжка и поне малко да разбираш ,а иначе 2т е 2 пъти по евтино от 4т за поддръжка ,като за скутер за града 2т скутер е идеален вариант при кросовите мотори е друго ,там 2Т не е за всеки :D а примерно време от мола на цариградско до кооп.пазар в Люлин 20 мин. час пик ,като те бавят най-вече регулировчици ако има .
                          работя на 17км и ако пътувам с 40-50км/ч трябва да тръгвам 30 мин. по-рано
                          Bravo 1.9d 97г

                          Коментар


                            #43
                            nikolce, знам го това. В Италия и Франция има доста от този модел, ама чак толкова пари не бих дал.По-скоро нещо до към 1000-2000лв, което да ползвам от време на време. Още свиквам с идеята :DЗа 12хил бих си взел по-скъпа кола от основната ми в момента :D

                            Коментар


                              #44
                              vital написа:
                              За 12хил бих си взел по-скъпа кола от основната ми в момента :D
                              Абсолютно, аз бих една крома.... размечтах се, както и да е Аз също съм се замислял за скутер до 50 кубика, обаче с този трафик и култура на шофиране Yellow_Flash_Colorz_PDT_48 .
                              00' Bravo 105 JTD

                              Коментар


                                #45
                                Колеги реших се Това: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...k=2n5vbhИли чисто ново Peugeot Kisbee za 2275 лв.Четох обаче някакви негетивни мнения за кизбито че било с китайски двигател.Някой запознат ли е с това скутерче?
                                http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                                Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                                FIAT БРАВО 1.2 16v
                                ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                                FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                                Коментар

                                Working...
                                X