Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво скутерче да си взема

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Днес видях едно с ел. мотор. Недостатъкът му е, че е толкова тихо че много лесно може да блъснеш някой заблеян пешеходец. Не знам как ще е откъм разход и пробег, но може да поразучиш.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #17
      dudulia написа:
      ele написа:
      Аз гласувам за нов с гаранция - каквото и старо да вземеш и колкото и марково да е, никой не може да ти гарантира, че няма да започнеш да го правиш веднага - това че е марково и че цената е висока не е гаранция за качество - обзалагам се, че голяма част от скутерите втора употреба са морги, леко ремонтирани и с върнат километраж, точно като колите. По-добре гледай кой е сервиза и какво пише в гаранцията и взимай нов. А пък той двутактовия няма ли да е по-добре - мисля, че ще дърпа повече, но и ще гори повече.
      А пък гаранцията като се окаже,че не покрива половината неща или трябва да плаща за части,които отново и отново ще се чупят...
      Ами нали затуй си ходил 11-12 години на училище, да четеш какво пише.
      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

      Коментар


        #18
        ele написа:
        dudulia написа:
        ele написа:
        Аз гласувам за нов с гаранция - каквото и старо да вземеш и колкото и марково да е, никой не може да ти гарантира, че няма да започнеш да го правиш веднага - това че е марково и че цената е висока не е гаранция за качество - обзалагам се, че голяма част от скутерите втора употреба са морги, леко ремонтирани и с върнат километраж, точно като колите. По-добре гледай кой е сервиза и какво пише в гаранцията и взимай нов. А пък той двутактовия няма ли да е по-добре - мисля, че ще дърпа повече, но и ще гори повече.
        А пък гаранцията като се окаже,че не покрива половината неща или трябва да плаща за части,които отново и отново ще се чупят...
        Ами нали затуй си ходил 11-12 години на училище, да четеш какво пише.
        двигател на 50 кубиков скутер ,е бутало и цилиндър :D всеки може да си го поправи в гаража ,за по старите мотори взаимозаменяеми части бол .Китайски боклук я изкара 2к км я не .Еле моторите не е като колите :D .Пример бутало и цилиндър за малагути ф нещо си струва пряко сили 70-90 лв. ще изкара 3-4к км и после пак същата процедура .Трябва да прочетете малко за двутактовите двигатели .Колегата ако е технически грамотен и има гараж или мястото където ще държи мотора позволява,може спокойно да си взема и за 400-500 лв. скутер да даде още толкова и да стане нов .Даже колкото по грозен по малко ще фаща окото на крадците
        фиатче Браво 2.0

        Коментар


          #19
          СКУТЕР ВТОРА УПОТРЕБА-СЪВЕТИ Е-мейлСъздадена на Петък, 01 Февруари 2013 08:31Посещения: 768Важни съвети -как да изберем:Предварително трябва да изясните за какво ще го използвате за 1 или 2 ма човека какво е разтоянието което ще изминавате на ден (по какъв терен стръмни Нанагорнища за малък скутер и тежък водач не се пропоръчват) за какъв период ще си възтановите вложението ако е на лизинг месечната лизингова вноска може да се съпостави с разходите за гориво спрямо автомобила. Трябва да помислите и за квартален паркинг или гараж около 20-30лв на месец .Едно от важните неще е да имате изрядни документи голям и малък талон - не винаги това е така обикновенно лисват документи или собственика на който се води скутера по документи отдавна са му загубени следите. При покупка без регистрация трябва да се има в предвид ,че от Италия може да е бил бракуван което означава ,че документите изглеждат изрядни ,но той не фигорира в регистрите на КАТ и не може да бъде регистриран.Друга подробност е , че на втора употреба търговците не им е изгодно да внасят 50кубикови защото те има еднакви цени със 125 кубиковите и имат същите транспортни разходи което означава , че за тях не си заслужава да препродават 50кубика.Бъдете сигорни ,че преди продажбата търговците на втора употреба подобряват външният вид на скутера пластмаси седалки ,заварки боядисване.По добре е вместо годината да се гледат километрите но те почти никога не са верни.Някои двигатели не трябва да се купуват защото имат детски дефекти и няма да излезнат от бокса не забравяите ,че скутерите са високо оборотни и имат по бързо износване при некачествени компонентни.Преди покупка е хубаво да бъде разглобена вариаторната кутия там можете да видите съединителя ремъка и вариатора ,а зад вариатора трябва да проверите дали има луфтове във коляновият вал ако има такива не го копувайте - трябва да паравите основен ремонт.Определено повечето екстри в един скутер могат да бъдат отрицателни когато е на повече години все пак той е изложен на външни условия и повечето му електрически връзки и електроники са поставени на изпитание.За водно охлаждане трябва да пипнете тръбите да трябва да загряват. Внимавайте с инжекционите ако са нагласени преди продажбата -ремонта ще ви струва много скъпо .Определено по старите Японски ,Тайвански или Китайски машини(от качестен завод) имат по дълаг живот и по достъпно обслужване.След като описах някои положения, при които често се греши, ще се опитам да напиша прост алгоритъм, по който да се ръководи купувача на скутер втора ръка.1. Определете бюджета си за закупуване на скутер.2. Изяснете нуждите си - за какво ще използвате скутера - в момента и в близко бъдеще ,километри,пасажери.3. Проучете с какви параметри трябва да бъде скутера, за да се справи със задачите, обусловени от Вашите нужди. Обърнете внимание на двигателя, документите,акумулатора и други на пръв поглед изглеждащи маловажни.4. Проучете пазара на скутери втора ръка и направете списък на предлаганите скутери, които отговарят на т.1 Ако списъкът е празен, върнете се на и увеличете бюджета.5. Потърсете информация в интернет за всеки модел, присъстващ в списъка. Задължително потърсете за възможни проблеми с модела - прегряване,двигателни повреди и т.н. Проучете пазара за повредени скутери - продават ли се неработещи скутери от проучвания модел. Ако се продават много такива, то моделът е проблемен или частите му са недостъпни.6. Задраскайте в списъка скутерите, за които сте прочели, че проблемите не са рядкост.7. Ако след задраскването, в списъка не остане нищо, върнете се на т.1 и увеличете бюджета.8. Ако списъкът не е празен, то Вие можете да намерите добър скутер, съобразен с бюджета Ви и отговарящ ня нуждите Ви. Ако списъкът е прекалено дълъг, свийте бюджета и се върнете на т.1. Или добавете нови възможни задачи и се върнете на т. 3.9. След като в списъка останат по-малък брой скутери, можете да пристъпите към по-детайлно проучване. Тук вече възможностите са много - можете да разгледате скутерите на живо, да потърсите отзиви , да се посъветвате със специалист и т.н. Ако откриете негативи за някои модели, задраскайте ги и се върнете на т.8.10. Изборът вече е въпрос на лична преценка - изберете скутера, който най-многоВи приляга 11.Покупката от човек е по надеждна от колкото от търговец или заложна къща.Разбира се, този алгоритъм не следва да се спазва стриктно, но все пак може да даде насоки за щастливи купувачи на скутери втора употреба.
          FIAT FORUM BULGARIA
          Ракията е над политиката

          Видео от Италфест 2011

          Коментар


            #20
            Колега аз ти препоръчвам Malaguti F12 ,F10 и други. Имам едни приятелчета които преди се караха такива машинки доста стабилно си вървят и не са от най-чупливите. По скъпички са от другите но са добри . !
            Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
            Ex.Bravo 1997 1.8 GT

            Коментар


              #21
              Tornado написа:
              Princo написа:
              Ако е 50 кубиков няма как да се заядат КАТ.Иначе най-добре втора ръка,но марков.Има кросови,пистови по 50 кубика,които спокойно вдигат 90 ...
              Какви кросови ли има?Интересно ми е как изглеждат и какво могат на крос.
              http://www.mobile.bg/51363193063499461Такъв подобен съм карал,но не по планините,както ти примерно караш твоя. Момчето,на което обаче беше мотора,каза че спокойно си вдигал 80 с него,вече на крос как се справя не знам.
              Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
              Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
              Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

              Коментар


                #22
                Gilera само за паметник става ,бубини ,електроника ,чудеса ,даже и от жигула не стават за тях .Това жалко подобие на крос ,нито за гората става нито може да го караш в града .по отгоре някой даде страхотен съвет за малагутитата ф10 и 12 за 50 куб.скутер са страхотен избор .а и според мен ,не трябва да е водещо това колко вдига мотора ,защото и едно колело с двигател ще го направя да вдигне 80 ,ама как ще спре за Гуми и спирачки мисля няма да коментираме .Ако скутера ще се кара само в София 50 км/ч са ти предостатъчни да стигаш до всяка точка ,на места с дори около час разлика в сравнение с колата .По неписаните правила за движение на моториста ,за да е безопасно за него трябва да се движи с 10 км. по бързо от колите ,които задминава .и т.н. и т.н.
                фиатче Браво 2.0

                Коментар


                  #23
                  spark написа:
                  Днес видях едно с ел. мотор. Недостатъкът му е, че е толкова тихо че много лесно може да блъснеш някой заблеян пешеходец. Не знам как ще е откъм разход и пробег, но може да поразучиш.
                  Нее електрическо със сигурност не искам, да ида някъде и да му треперя след колко км да се връщам че да остане ток в акумулатора. Пък и цената им спрямо разхода на бензиновите обезсмисля покупката.Ще ми се да е 4 тактово- по безшумно доколкото знам, по икономично, и не мирише на трабант.Не държа на скорост, 45 км ми е ОК, ще го ползвам из града и тук там за леки разходки около града.76 кг съм, като имах и идея ако може да събира и мойта мацка отзад. Китайските 50 кубикови в Карфур ги гледам че са двуместни.
                  http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                  Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                  FIAT БРАВО 1.2 16v
                  ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                  FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                  Коментар


                    #24
                    Не си купувай китайски скутер.

                    Коментар


                      #25
                      Новите мотори и мотопеди имат гаранция само по документ.Тя е силно ограничена.Искам да кажа - на гаранция да не разчиташ.2-ра употреба или Малагути F12 или Ямаха.Важното е да попаднеш на някое по-запазено и по-малко падано с него.2-тактовите китайски скутери които гледаш по 1200-1300 лв като им направиш 3-4 хиляди и са вече за бутало и риза.Не случайно струва 1200лв.Цената определя качеството.Имах Малагути F12,доволен съм.Ако сега трябва да купувам скутер бих взел 4-тактов по ред причини които сега нямам време да обясня.Попрочети малко в скутер форума.
                      Fiat Tipo
                      Corsa b комби !

                      Коментар


                        #26
                        tomazo написа:
                        Gilera само за паметник става ,бубини ,електроника ,чудеса ,даже и от жигула не стават за тях ..
                        А как пък реши, че от Жигула частите трябва да стават за 50 кубиков скутер Gilera? Относно паметника, подобни изцепки звучат смешно. Дай генерално да оплюем някоя марка, защото сме имали късмета да се сдобием с някой невиждал поддръжка кошник от нея.
                        преди - TIPO
                        сега - VOLVO XC60

                        Коментар


                          #27
                          dannybo написа:
                          tomazo написа:
                          Gilera само за паметник става ,бубини ,електроника ,чудеса ,даже и от жигула не стават за тях ..
                          А как пък реши, че от Жигула частите трябва да стават за 50 кубиков скутер Gilera? Относно паметника, подобни изцепки звучат смешно. Дай генерално да оплюем някоя марка, защото сме имали късмета да се сдобием с някой невиждал поддръжка кошник от нея.
                          Лесно :D за 24 год. са ми минали N на брой мотори през ръцете ,към днешна дата имам 3 . 1 от тях скутер априля леонардо 150 куб.Та за жигулата е ясно ,защо не знаеш ,ясно е и че не си ремонтирал подобни мотори .Може да се каже ,че съм манияк на тема офроуд и крос .Та когато става въпрос за мотори и за каране наистина има само няколко на брой марки :D не е като при колите .И подръжката на кросов мотор е ,че на 4 години го разглабяш на болтчета и винтчета и събираш и в крайна сметка му остава само рамката накрая и подобренията То на много са им любими кросовите чз-та ама не се качва с тях до Фенера и не са много масови :D а колегата,дето ще купува скутер .Ако искаш да е 4 -такта вече е друга бира ,трябва да знаеш на 100% в кой сервиз ще го правят и поддържат и за китаец забрави .Сигурен сервиз и бус също трябва да имаш под ръка ,послушай съветите и си вземи едно малагути .
                          фиатче Браво 2.0

                          Коментар


                            #28
                            Моя съвет е да се ориентираш към 50цц машина с минарели двигател (прочутия минарели хоризонтал на ямаха). Това е как да кажа, вечен двигател. Имах МБК флипер с такъв двигател взех го на 70к. километра и му врътнах още 50к. километра без да му правя ремонт и нямаше нужда естествено. Разхода на 50цц минарели хоризонтал е от порядъка на 2.5 до 3 литра, зависи колко натискаш и къде караш. Хубаво е да си вземеш машина доказала се, а не китайчета, които освен да ти съсипят нервите друго няма да направят. Хубави и здрави екземпляри са Ямаха аерокс, Малагутита-та, които по-горе са споменали. На 2т машина правиш основен ремонт с добри части за не повече от 150лв.
                            FIAT STILO 1.9JTD 2002

                            Коментар


                              #29
                              [quote="infineon"]
                              spark написа:
                              Не държа на скорост, 45 км ми е ОК, ще го ползвам из града и тук там за леки разходки около града.76 кг съм, като имах и идея ако може да събира и мойта мацка отзад. Китайските 50 кубикови в Карфур ги гледам че са двуместни.
                              Щом и пътник планираш да имаш, задължително си вземи от големите 50 кубикови скутери. Иначе ще сте като герои от "Ну погоди". А тебе май си те влекат китайските. Влез в скутер форумите и сам попрочети мнения за и против.
                              преди - TIPO
                              сега - VOLVO XC60

                              Коментар


                                #30
                                ама това малагути ф10 и ф12 са двутактови поне такива намирам. Има ли 4 тактви?
                                http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                                Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                                FIAT БРАВО 1.2 16v
                                ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                                FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                                Коментар

                                Working...
                                X