Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво скутерче да си взема

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво скутерче да си взема

    Решил съм да си купя скутерче и не мога да реша към какво да се насоча- Ново китайско или втора употреба марково.Един приятел имаше беше купил първо марково втора употреба, прави му ремонт и не беше доволен. После купи ново китайско и каза че вървяло на пущиняк.Изискванията ми са да е до 50 куб, автоматик, по възможност да има и манивела освен стартера.Кои са читавите китайски марки и откъде е най изгодно? В Карфур има за 1390 лв.2-тактово или 4 тактово е по добре?
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    Re: Какво скутерче да си взема

    infineon написа:
    Решил съм да си купя скутерче и не мога да реша към какво да се насоча- Ново китайско или втора употреба марково.Един приятел имаше беше купил първо марково втора употреба, прави му ремонт и не беше доволен. После купи ново китайско и каза че вървяло на пущиняк.Изискванията ми са да е до 50 куб, автоматик, по възможност да има и манивела освен стартера.Кои са читавите китайски марки и откъде е най изгодно? В Карфур има за 1390 лв.2-тактово или 4 тактово е по добре?
    Ха, браво, и мен ме интересува този въпрос . Преди време почнах да се зачитам по темата ама излязаха някакви драми с регистрацията и дали се иска А категория за карането. И как ченгетата се заяждали когато не било регнато като за А категория и т.н. и се бях отказал. Ама сега пак имам такива идеи

    Коментар


      #3
      Ако е 50 кубиков няма как да се заядат КАТ.Иначе най-добре втора ръка,но марков.Има кросови,пистови по 50 кубика,които спокойно вдигат 90 ...
      Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
      Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
      Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

      Коментар


        #4
        кола

        Ето е една обява на хубав мотор стига състоянието да му е добро .http://www.alo.bg/obiavi/avto-moto/m....alo.bg/422238
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          Maни тия 50 кубика... мъка и скръб...Баща ми е решил да си продава моторетката че не я кара - Априлия Леонардо 125cc.Четиритактов, водно охлаждане, хидралични спирачки, ел стартер.Доста добро състояние, хубави гуми, всичко му работи.За 1100лв е твоя!Имай предвид че тия малките китайци ако им се кача аз с моите 110 кила не могат да изкачат нагорнище... Загледай се в товароносимостта.
          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

          Коментар


            #6
            Е да но човека иска до 50кубика. Най-вероятно има само М категория. Иначе аз скоро си купих една хонда 99 набор, само че там явно са правени някакви шмекерии понеже километража е лепен до 50км/ч. Иначе с 2ма излита и си движа спокойно в града.

            Коментар


              #7
              Колегата ви пита за 50 кубика скутерче, а вие го качихте на големите мотори, където трябва и категория да кара. Като водач на такова скутерче, мога да кажа, че за градски условия е перфектно. Много по-маневрено е от по-големите двуколесни и можеш да минеш там, където с голям скутер или мотор можеш само да си мечтаеш. Моето е Gilera Runner и без проблем си вдига 70 км., което за София е напълно достатъчно. Не се минава и ГТП. Аз не бих си взел нов китаец за хиляда лева, а бих търсил запазено японско или италианско, пък макар и малко по-скъпо.
              преди - TIPO
              сега - VOLVO XC60

              Коментар


                #8
                За тези китайските да ти кажа, че един мой приятел внесе цял контейнер от Китай. Сглоби първия за него си, покара го малко после каза, че го дава за 600лв. Предложи ми го на 500-400-300-200лв накрая рече вземай го и карай ако искаш, аз се отказвам. Другите едвам ги продаде. Сигурно има и читави, направо съм убеден, че е така но все пак се консултирай с някой който кара, а не който продава такива.
                Fiat Coupe 1.8

                Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                Коментар


                  #9
                  Имам приятел с Gilera 50 кубиков,много е доволен.
                  Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                  Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                  Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                  Коментар


                    #10
                    http://scooterclub-bg.com/board/
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #11
                      по добре 20 годишно ,японско от колкото каквото и да е чисто ново китайско :D по добре си оборудвай прахосмукачка .Някой по отгоре беше предложил априля леонардо -страхотни са и красиви и са ЯМАХА :D Но 50 куб.скутер ако си до 70 кила е ок по принцип .
                      фиатче Браво 2.0

                      Коментар


                        #12
                        преди доста време имах същия въпрос и си взех априлиа ср 50 реплика.повече от доволен съм .развива 70км/ч за градско е супер година 1994.дадох пари колкото ново китайско но и грам не съжалявам.прочети има мн писано в нета и успех
                        фиат брава 1.9тд 75к 1997г октомври

                        Коментар


                          #13
                          Princo написа:
                          Ако е 50 кубиков няма как да се заядат КАТ.Иначе най-добре втора ръка,но марков.Има кросови,пистови по 50 кубика,които спокойно вдигат 90 ...
                          Какви кросови ли има?Интересно ми е как изглеждат и какво могат на крос.
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар


                            #14
                            Аз гласувам за нов с гаранция - каквото и старо да вземеш и колкото и марково да е, никой не може да ти гарантира, че няма да започнеш да го правиш веднага - това че е марково и че цената е висока не е гаранция за качество - обзалагам се, че голяма част от скутерите втора употреба са морги, леко ремонтирани и с върнат километраж, точно като колите. По-добре гледай кой е сервиза и какво пише в гаранцията и взимай нов. А пък той двутактовия няма ли да е по-добре - мисля, че ще дърпа повече, но и ще гори повече.
                            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                            Коментар


                              #15
                              ele написа:
                              Аз гласувам за нов с гаранция - каквото и старо да вземеш и колкото и марково да е, никой не може да ти гарантира, че няма да започнеш да го правиш веднага - това че е марково и че цената е висока не е гаранция за качество - обзалагам се, че голяма част от скутерите втора употреба са морги, леко ремонтирани и с върнат километраж, точно като колите. По-добре гледай кой е сервиза и какво пише в гаранцията и взимай нов. А пък той двутактовия няма ли да е по-добре - мисля, че ще дърпа повече, но и ще гори повече.
                              А пък гаранцията като се окаже,че не покрива половината неща или трябва да плаща за части,които отново и отново ще се чупят...
                              Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                              Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                              Коментар

                              Working...
                              X