Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Браво 1.9 JTD мени обороти

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Браво 1.9 JTD мени обороти

    Здравейте колеги, имам едно питане относно колата. Случват се няколко странни за мен неща. Първото, което ме е шашкало няколко пъти, е следното: Карам си аз през топлите месеци от годината(не беше зима просто) и на един светофар гледам стрелката за температурата направо отива в червеното, отбих, изгасих фаровете и стрелката падна на средата ... и аз . Включвам пак фаровете, тя пак лети в небето нагоре, тръгвам без фарове, натискам спирачки (очевидно светват стоповете) и стрелката пак нагоре ... Ходих при разни майстори, казаха ми, че някъде се губи маса, намерих масите на купето и двигателя, почистих ги, промяна-няма. Акумулаторът ми беше старичък, смених го-промяна-няма. Махнах ксенона-няма промяна, бас каса имах-и нея махнах-няма промяна. Очевидно забелязвам, че когато колата загрее в задръстванията и се включи перката да охлажда, и се натрупат консуматори и стрелката за температурата хвърчи. Уж генератора зарежда в нормите (не че знам какви са те, но така твърдят при измерване). Температурният датчик смених, за да съм спокоен поне, че дори и стрелката да показва рязко затопляне на двигателя, поне перката се е включила. Напоследък забелязвам, че при включени мигачи си мени оборотите и това ме дразни, досега се правех, че не му забелязвам, но все пак, някакви съвети да ми дадете, защото в сервиз на Бош съм питал и те ми казаха, че трябва да проверят цялата инсталация по колата къде може да се губи ток, а това не ме устройва. Знам, че е нормално при включване на консуматори да се менят оборотите, но от едни мигачи да го прави ми идва в повече вече.Поздрави!
Working...
X