Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със зареждане

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със зареждане

    Здравеите колеги, имам проблем с зареждането на пунто-то . Вчера ми светна лампата за зареждането ,проверих всички кабелчета и т.н. ,смених панелчето а алтернатора с четките и т.н. сглобих го , но като запалих лампичката на таблото пак си свети. Моля някои ,ако може или знае нещо по вьпроса да помогне ??? Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Колега замери ли напрежението с някакъв волтметър? Преди два дена имах проблем със светеща лампа на едната кола и се оказа прекъснат кабел на възбудителната намотка. Волтметъра ми показваше че колата започва да зарежда след 2000об./мин. 13,6в. а лампата все си свети след свързване на кабела всичко се оправи. При теб може и новата плочка да е менте, въпросния кабел или проблем в самия алтернатор (ротор, колектор, статор). Ако не превърта ремъка и акумулатора ти е технически изправен най-добре сваляй алтернатора и го замери, може и на стенд да го закачиш за по-сигурно преди монтаж на колата. И да не забравя-Бушоните провери ли?

    Коментар

    Working...
    X