Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде се подава сигнал за "нередовен" водач

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Къде се подава сигнал за "нередовен" водач

    Колеги, Снощи се чудих дали е редно да звънна на 112, защото нямах идея на кой друг.. Ето ситуацията: Пътувам по южната дъга на околовръстното от Люлин посока Горна баня. На кръговото, където е отбивката за новата магистрала черна опел астра управлявана от някакъв млад пикльо возещ възрастен човек от най-вътрешното платно направи рязък десен, почти ме избута от пътя, за малко да удари колата пред мен и се престрои по околовръстното покрай язовирчето. Аз естествено надух клаксона и му премигнах няколко пъти с дългите, а тоя съвсем изпуши. Даде рязко газ, притисна човека пред мен, но нямаше как да го изпревари, тъй като имаше коли в насрещното после наби рязко спирачки и почти спря пред мен, добре, че спазвах доста голяма дистанция. След това ускори пак, караше на зиг заг, газ-спирачки все едно искаше да вземе каското на колата . На суходолското кръстовище спря на зеленото изчака да почервенее светофара и с ряз пред всички идващи навъртя един ляв волан и отпраши към циганската махала. Жалко, че телефона ми беше на неудобно място да го пусна да снима да ви кача клипче, за да видите за какъв идиот иде реч.
    Fiat Coupe 1.8

    Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

    #2
    кво толкова се чудиш, звъниш и казваш пиян или друсан, създаде няколко опасни ситуации, избутва хората от пътя, номера е, намирам се еди къде си и ще карам зад него докато го догоните. Пробвано и вАжи
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      кола

      Та по този смисъл трябва да подаваме сигнал за поне 30 % от водачите че нещо много са такива
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        Re: кола

        kluchar написа:
        Та по този смисъл трябва да подаваме сигнал за поне 30 % от водачите че нещо много са такива
        Ако това ще доведе до по-малко произшествия аз лично нямам напротив да въртя телефона. Наскоро оглеждах видеорегистратори но незнам до колко е законно да се направи запис. Не ме разбирай погрешно, не ми е мерак да топя някой, но този човек определено беше излезнал на улицата за беля. Щеше да удари мен - умишлено, почти удари човека пред мен ... и тука не ми се вярва колата случайно да е набрала, криволичеше на зиг заг, после спря на кръстовишето на Суходол на зелен светофар и въпреки, че нямаше движение можеше да си завие на ляво. А той изчака да стане червено и с мръсна газ зави. Това адекватно поведение ли е ? Или яко надрусан, или добре почерпен "безсмъртен". Следващия път може да нямаме късмет и да се натресе в някой от нас.
        Fiat Coupe 1.8

        Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

        Коментар


          #5
          Много се впрягаш. На ден съм по няколко часа в колата, най-малко два. Такива дето ги описваш са много. Не си хаби нервите. Може ти се случат хиляда неща. Да изкочи някой пешеходец пред колата, да стане нещо с колата ти, да падне метеорит... Може разбира се и да те тресне някой, както си седиш на светофар...Теории много.

          Коментар


            #6
            И да подадеш сигнал ще го спрат и проверят, ако има нещо недовно ще го глобят. Или ако направи нарушение пред катаджиите евентуално. Няма как да му съставят акт за това, че някой е казал че е направил нарушение.Но наистина звънкаш на 112 поне да го проверят и ще се стресне малко че някой се е обадил че кара малоумно.
            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
            FIAT БРАВО 1.2 16v
            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

            Коментар


              #7
              Все си мисля, че има по-смислени неща, за които да се звъни на 112...

              Коментар


                #8
                Като направи катастрофа с жертви, набързо ще ти стане смислено. С малко повече гражданска активност и институциите може да се сетят, че имат работа, и хората от гората може да се очовечат.
                Brava 1.6 16V 103hp

                Коментар


                  #9
                  infineon написа:
                  Но наистина звънкаш на 112 поне да го проверят и ще се стресне малко че някой се е обадил че кара малоумно.
                  Ще се стресне... ако е бил надрусан, много му пука...От 112 нищо няма да направят. Дори и да дойдат полицаи, пак няма какво да му направят. И да няма книжка - аз знам много хора, които карат без книжки - ще го глобят, той няма да си плати глобата и утре пак ще кара.Само бой ги оправя такива, но насаме без свидетели. Ама як бой.

                  Коментар


                    #10
                    steven написа:
                    Като направи катастрофа с жертви, набързо ще ти стане смислено. С малко повече гражданска активност и институциите може да се сетят, че имат работа, и хората от гората може да се очовечат.
                    точно така, ама не сме дорасли още и вместо това да се приеме като превенция за евентуална простотия, се приема за "кудошене" и заяждане и т.н. И после в новините "дрогирианият водач, който уби 3ма на спирка е забелязван и друг път от съседи в квартала да кара неадекватен"
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #11
                      vital написа:
                      Много се впрягаш. На ден съм по няколко часа в колата, най-малко два. Такива дето ги описваш са много. Не си хаби нервите. Може ти се случат хиляда неща. Да изкочи някой пешеходец пред колата, да стане нещо с колата ти, да падне метеорит... Може разбира се и да те тресне някой, както си седиш на светофар...Теории много.
                      Впрягам се човек, щото на моята кола отзаде има лепенка бебе в колата, а по една случайност точно тогава не си возех щерката. А тоя тип междувременно не се трогна и все пак ме избута от пътя. То метеорит може да те тупне по главата и докато пишеш пред монитора ако става дума, но за разлика от метеоритите за пътя са предвидени серия от правила обобщени в закон за движение по пътищата. И когато има някакъв лумпен, който е решил, че ако погази Ен на брой правила ще получи някаква "награда" е редно по някакъв начин да бъде санкциониран преди да е утрепал човек.
                      vital написа:
                      Все си мисля, че има по-смислени неща, за които да се звъни на 112...
                      Какво разбираш под смислено обаждане на 112 - трябва да го изчакаме да удари и недай си боже да убие човек и тогава да си кажем: Еее ето виждаш ли вече има смисъл да се обадим на 112, ама до преди малко нямаше.Ако има някакъв друг директен номер на кат, а не 112 споделете.Скоро ще си взема видеорегистратор и ще поствам филмчетата (надявам се да няма такива) във Vbox7.
                      Fiat Coupe 1.8

                      Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                      Коментар


                        #12
                        Re: кола

                        kluchar написа:
                        Та по този смисъл трябва да подаваме сигнал за поне 30 % от водачите че нещо много са такива
                        Даже уцели процентите. Нощно време в София са 50%. Според мен е задължително всички със СУМПС, без изключение да преминат отново задължителни курсове и изпит. При проверка, задължително тест за наркотици, наркотични субстанции и т.н. за алкохола е ясно. Познавам няколко човека, които шофират под влиянието на лекарства, на които в листовката изрично е упоменато, че водят до загуба на концентрация, водят до сънливост и т.н. странични ефекти. После защо сме в челните места по жертви на пътя. Преди 2 дни, на двулентов път, един, не знам как да го нарека, човечец с х5 реши, че е много подходящо да направи тройно изпреварване, със скорост по моя преценка над 180км/ч.

                        Коментар


                          #13
                          siluro написа:
                          vital написа:
                          Много се впрягаш. На ден съм по няколко часа в колата, най-малко два. Такива дето ги описваш са много. Не си хаби нервите. Може ти се случат хиляда неща. Да изкочи някой пешеходец пред колата, да стане нещо с колата ти, да падне метеорит... Може разбира се и да те тресне някой, както си седиш на светофар...Теории много.
                          Впрягам се човек, щото на моята кола отзаде има лепенка бебе в колата, а по една случайност точно тогава не си возех щерката. А тоя тип междувременно не се трогна и все пак ме избута от пътя. То метеорит може да те тупне по главата и докато пишеш пред монитора ако става дума, но за разлика от метеоритите за пътя са предвидени серия от правила обобщени в закон за движение по пътищата. И когато има някакъв лумпен, който е решил, че ако погази Ен на брой правила ще получи някаква "награда" е редно по някакъв начин да бъде санкциониран преди да е утрепал човек.
                          vital написа:
                          Все си мисля, че има по-смислени неща, за които да се звъни на 112...
                          Какво разбираш под смислено обаждане на 112 - трябва да го изчакаме да удари и недай си боже да убие човек и тогава да си кажем: Еее ето виждаш ли вече има смисъл да се обадим на 112, ама до преди малко нямаше.Ако има някакъв друг директен номер на кат, а не 112 споделете.Скоро ще си взема видеорегистратор и ще поствам филмчетата (надявам се да няма такива) във Vbox7.
                          Това е най-точния номер за такива случаи. Последния път, който ми се е набил в главата как си свършиха работата беше лятото, селянин каращ джет сред хората на плаж без никакви коридори за джетове, получи награда от 1050лв назад, така че можеш да им звъниш за всякакви подобни неща, стига да има опасност и нарушение на закона, дали на пътя, дали извън- няма значение.
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар


                            #14
                            Защо не звънна на 112 или в КАТ? Могат да проверят колата! И наистина може да спасиш живот! Колко пъти трябва да гледаме новини, как дете без книжка е блъснало майка с дете или пиян шофьор се еразмазал в стълб и е убил всички в колата! И аз като взех книжка и карах като малоумен 1 година, ударих се (за щастие леко) и си взех поука, ако някой се беше обадил в КАТ и ме бяха постреснали сигурно по рано щеше да ми дойде акъла....112 си е номера - аз лично съм доволен! Звъняли сме за пияница, който лежеше по средата на пешеходна пътека - пратиха линейка и си го прибраха! Звънял съм, защото живея пред парк и лятото мн често се събират лапетии, пият, викат, трошат пейки - резултата беше, че пратиха патрулка, даже после ми се обадиха, за да ми дадат отчет какво са свършили и ми казаха, че полицайте ще чакат наблизо и ако пак почнат да звънна отново. Звънял съм за откраднат капак на шахта, който създаваше опасност за движението - казаха, че ще предадат сигнала на съответните органи и след 3 седмици беше оправена шахтата :D Операторите на 112 работят отлично, другите - не!
                            Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                            Коментар


                              #15
                              Immortal е написал какво точно ще се случи - и то е едно голямо нищо.Никой нищо не може да ти направи в такива ситуации.Може нещо да се случи ако има свидетели и нещо е станало. Така, че някой си е карал някак си нищо не означава.Ти имаш ли нещо по колата, за да докажеш, че те е избутал от пътя? Ако имаш, тогава ОК, може да го направиш.Ако нямаш нищо, може би си си въобразил и си видял извънземни, и си се стреснал, и си се извъргалял в нивата сам. Аз нямам нищо общо като твърдиш, че съм те засякъл и аз съм бил виновен. Така работят нещата. Иначе ако не бяха така, то всеки 2-ри щеше да има някакво наказание просто защото не е симпатичен на някой.
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар

                              Working...
                              X