Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свързване на усилвател към оригиналния радиокасетофон

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Свързване на усилвател към оригиналния радиокасетофон

    Четох, че тоя касетофон https://www.dropbox.com/s/k0mt9pyzuj...42.jpgимал изходи за свързване с усилвател, че даже и фабрично прекарани кабели, които нямам идея къде се намират.Дайте идея как да го свържа с Pioneer gm 5400t Ето му и задницата: https://www.dropbox.com/s/fqapkhxymw...2018.10.57.jpg
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    #2
    Касетофонът е модел 182 H2. На картинката долу се вижда конектора за усилвател, който на втората снимка в горния пост е жълт на цвят.Описание на крачетата от книгата с инструкции за модела: C1: Заден ляв +C2: Заден десен +C3: МасаC4: Преден ляв -C5: Преден десен -C6: Напрежение за включване на усилвателя (0.3 А)Не съм свързвал усилвател и не знам какъв е резултатът от свързването. По принцип съм скаран с музиката за кола и тук само съм ти преписал описанието на буксата на касетофона. Вероятно в магазините за електроника се продава тази жълта букса с кабелите и с допълнително описание на всеки кабел.
    Прикачени файлове

    Коментар


      #3
      Разбрах го! Благодаря!Даже намерих готово такова:http://www.proton-bg.com/Article_Det...e_ID=14134Ще преровя вкъщи дали имам "женски" чинчове, ако не ще поръчам направо този.А дали някъде няма прекарани и кабели за усилвателя?
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        Хрумна ми и една друга идея...Имам трансмитер с изход за слушалки, че и дистанционно.Мисля да изкарам вход от касетофона и да го включа към трансмитера, а него да го вържа със захранване от касетофона и да го изкарам в мини жабката пред бушоните.Дано само сигнала от трансмитера да е хубав...
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #5
          M5kov написа:
          А дали някъде няма прекарани и кабели за усилвателя?
          Едва ли има такъв кабел. Не се предлага "усилвател" като допълнителна екстра за колата, съответно и няма кабел за усилвател. Само за CD-чейнджър има, но той се предлага като екстра. А колата каква е, ако не е тайна? То няма голямо значение де, но моделът касетофон има възможност и за управление от волана, нали знаеш? Тук из темите се подвизаваше един колега, който произвежда управлението от волана, ако не намериш оригинално, а може да има и готов вариант за този модел касетофон.

          Коментар


            #6
            След няколко неуспешни проби с чейнджъри MCD 30/36 търсех някакво евтино решение на проблема,не исках да слагам нормални МР3 плеари,и стигнах до форума на Рено,където един колега си е купил това http://dx.com/p/mini-screen-free-mp3...поръчах го за около месец и половина дойде.След доста четене на форуми си направих кабел.Букса купих от http://www.proton-bg.com/Article_Det...ticle_ID=14145 пинове също от http://www.proton-bg.com/Article_Det...ticle_ID=14146 ,свързах го на изхода на Grundig-а за управление на чейнджър,като ползвах схемата по горе ,като използвах +12v от 17 пин,който подава +12v след пускане на радиото,13 и 15 пин свързах накъсо и след това ги свързах към - /минус/ на МР3 плеара.Аудио сигнала подадох към 19 и 20 пин,маса към 18 пин.От радиото мога да усилвам звука,но за превъртане на песните ползвам дистанционното на МР3 плеара.Ползвам 4 GB флашка,но доколкото разбрах може да чете до 16 GB флашка или 2 х 8GB SD карта и флашка едновременно.Не може да избира да чете папки,но чете от тях по негов избор/МР3 плеара/.Радиото вижда плеара като AUX,не изписва имената на песните.Дано съм бил полезен на някои който търси евтино решение на озвучението в колата без да маха оргиналното радио.
            Маренго 1.9Jtd-110 2002

            Коментар


              #7
              Marea 1.9 JTD 99 ELX взех. Странно защо не се вижда в гаража Копчетата за управление си ги имам.Горо, то с трансмитера за 10 лв е същото, ама това е малко по-угледно.
              "Без сърца, сме просто машини"
              Toyota Prius 1.5 Hybrid
              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

              Коментар


                #8
                M5kov написа:
                Marea 1.9 JTD 99 ELX взех. Странно защо не се вижда в гаража Копчетата за управление си ги имам.Горо, то с трансмитера за 10 лв е същото, ама това е малко по-угледно.
                Колега трансмитера няма Изход за слушалки :D По скоро има АUX вход за подаване на сигнал от външен източник I-pod и разни други мmp3 бла бла. Ако ме питаш мен :D Разкарай си механиката на касетофона. Ползвай за Вход главата на касетофона те са 3 жички (обща маса и 2 плюса за ляв и десен канал) Вгради си трансмитер вътре с изхода за USB ( Като разкараш трансмитера оставиш само mp3 плеара ) И Получаваш РАДИО с мп3 Но не ползвай утрепани трансмитери от 10 лева тея гадини не вадят басс . Aко искаш още по лесна и ефекна идея . Няма да трябва да свързваш почти нищо освен едно захранване на трасмитера. Разкараваш всичико от касетофона и слагаш един трансмитер с RDS и го ловиш през радиото те вадят по добар звук 30 тина лева са...
                >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                Коментар


                  #9
                  Май си прав за изхода, който не е изход Това за трансмитера ще го мъча по-нататък, понеже ми е чужда материята... Благодаря за идеите!
                  "Без сърца, сме просто машини"
                  Toyota Prius 1.5 Hybrid
                  EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                  Коментар


                    #10
                    M5kov написа:
                    Май си прав за изхода, който не е изход Това за трансмитера ще го мъча по-нататък, понеже ми е чужда материята... Благодаря за идеите!
                    Траснмитера няма да иска нищо освен едно 12V и един удалжител за USB да може си го монитираш като USB гнездо на касетофона.И ще го ловиш през радиото.Просто се отарви от механиката на касетофона дане заема място. И като е с RDS ще ти изписва песните през RDS-a на радиото.Отделно печелиш и дистанционо :D плюс тва оригиналния касетофон сиима капаче за касетка което може да скрие всичко ... Но не ползвй трасмитери от 10 лева нямат RDS не вадят бас.
                    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                    Коментар


                      #11
                      И за какво му е да прави цялата тая щуротия, като касетофонът си има вход за CD-чейнджър? Има и тема с подробно и елементарно описание как си свързва стерео-жак към този вход. След това - може да ползва какъвто му скимне плеър - смарт-фон, не-смарт-фон, ай-под, ай-пад, ай-нещо-си, дори и това, което ти ще ползваш в другата тема, ще му върши прилична работа.

                      Коментар


                        #12
                        ogi28b написа:
                        И за какво му е да прави цялата тая щуротия, като касетофонът си има вход за CD-чейнджър? Има и тема с подробно и елементарно описание как си свързва стерео-жак към този вход. След това - може да ползва какъвто му скимне плеър - смарт-фон, не-смарт-фон, ай-под, ай-пад, ай-нещо-си, дори и това, което ти ще ползваш в другата тема, ще му върши прилична работа.
                        Първа причина RDS-a и изписване на песните на дисплея на радиото,друга причина всичко се скрива в касетофона.Трета причина получава дистанционно към касетофона за мп3-то.И дргуго ,че трябва само едно 12v понеже не му се занимава с кабеляци и не му е ясно много. Но варианти много Не налагам мнение просто идей.Аз съм привърженик на входа понеже смятам да си пускам музика от Лаптоп с Winamp + Jammix Enhancer кара и най-умрялата аудио система да искара супер як бас.Ако иска някой ще му пратя плъгина с готови корекции и настройки.
                        >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                        Коментар


                          #13
                          Днес ми дойде кабела за усилвателя от proton.bg.Ей го: https://www.dropbox.com/s/q17aipdyjz...2010.46.19.jpgПонеже този кабел е с 4 чинча за предна и задна линия, а усилвателя само с 2, трябва да го вържа към задната (само 1 буфер ще връзвам в багажника на него)?Дефакто излизат 4 чинча за връзка с 2 усилвателя за различните линии? Понеже забравих да си поръчам съпротивление като пусках поръчката, имате ли идея от каква джаджа мога да извадя такова?(any value up to 1 Kohm should work)Пише, че може и без него, но не ми се рискува
                          "Без сърца, сме просто машини"
                          Toyota Prius 1.5 Hybrid
                          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                          Коментар


                            #14
                            M5kov написа:
                            Днес ми дойде кабела за усилвателя от proton.bg.Ей го: https://www.dropbox.com/s/q17aipdyjz...2010.46.19.jpgПонеже този кабел е с 4 чинча за предна и задна линия, а усилвателя само с 2, трябва да го вържа към задната (само 1 буфер ще връзвам в багажника на него)?Дефакто излизат 4 чинча за връзка с 2 усилвателя за различните линии? Понеже забравих да си поръчам съпротивление като пусках поръчката, имате ли идея от каква джаджа мога да извадя такова?(any value up to 1 Kohm should work)Пише, че може и без него, но не ми се рискува
                            Предна и задна са еднакви като звук просто БАЛАНСа от менюто играе роля кои канали да свирят по-силно задните или предните ... или по равно . Попринцип работата става най-добре с SUB-out когато има "Кастифона" ама това го имат само някой CD-та. Та усилвателя ти има филтър за бас ще трябва да си го настроиш на LPF и колкото може по ниски херцове междо 30-125 херца. зависи как ти хареса на тебе. Виж ако има и режим BRIDGE (мостов ) обединява мощноста на 2та канала в един и вади повече ватове към бас говорителя. За какво са ти съпротивления ако реално това е изход са усилвател и сигнала е 47 килоома. пък и 100 да е усилвателя си има предусилвател които оправя нещата. Защо са ти съпротивления ?
                            >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                            Коментар


                              #15
                              Съпротивленията са за AUX входа, който изкам да изведа, не за усилвателя, малко объркано съм го написал Настройките на усилвателя са ми ясни, от 2-3 години го имам, но благодаря за поясненията!Ето ги джаджите по усилвателя Даже подозирам, че мога да хвана сигнала директно от задните колони, но вече си имам буксичка.
                              "Без сърца, сме просто машини"
                              Toyota Prius 1.5 Hybrid
                              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                              Коментар

                              Working...
                              X