Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде мога за подам сигнал за заведение в което се пуши

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    tattoos написа:
    Голяма драма, някъде се било пушело...Кои сте вие да определяте къде да се пуши и къде не ? Просто не ходите там и точка. Това ,че закона е малоумен , не трябва да е причина да трябва да смачкаме всички, защото някой така бил решил. Като се пуши не ходите там и точка. Така е преценил собственика и шом иска да се пуши, значи такива които са против забраната , не му трябват. Чувствайте се неканени ! Ако много искате заведение, в което да не се пуши, отворете си такова ! Много е лесно да задължаваш някого, без да си вложил и една стотинка ... По принцип трябва да има заведения за пушачи и непушачи. Всеки да си избира къде да ходи. От там насетне никой няма право да решава кое е правилно и да си налага собственото мнение. На хората трябва да имат избор, това е свобода и демокрация ! Всичко останало е ограничаване . И да, неграмотния държавен служител пуснал темата е една от причините, държавата да е в такова положение. Не стига ,че не може да пише едно изречение правилно, ами само търси начин как да навреди на хората, които реално му плащат заплатата. Не ме съдете, ако съм по-директен отколкото трябва. С най-добри чувства ...
    Държавата е в това положение, щото не се спазват законите, в частност този за пушенето. Да, хората имат право на избор, и това е да не се пуши - нека да не гледаме само едностранно на проблема - има също хора, които не искат да се пуши, както и пушачи, които подкрепят забраната. С следващият път, преди да обвиниш някой друг в неграмотност, се постарай ти да пишеш грамотно.
    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

    Коментар


      #32
      Къде е правото на избор в това да не се пуши ? :D Кой го избра това и пушачите някой пита ли ги ? Техния избор какъв е ? Те искат заведения в които да се пуши. Нямат против такива, в които да не се пуши. Непушачите обаче са радикални и казват ,че никъде не трябва да се пуши... Е, кажи ми кое е правилно и кой е толерантен в случая ? Всъщност собствениците са тези, които трябва да определят къде да се пуши и къде не. Заведенията са частни, нищо ,че са обществени, не са държавни нали ? Всеки може и трябва да може да си подбира клиентелата , нали така ? За такъв избор говорим . Собственика преценява , че повече клиенти ще има пушачи , а не непушачи или обратното според типа заведение и това е правилното . Все пак той е инвестирал и има право да решава . Все едно да задължат всички заведения да предлагат алкохол или кафе...
      ex-Punto 1.9JTD

      Коментар


        #33
        Да, ама алкохолът и кафето си ги наливаш в гърлото, а цигареният дим всеки го диша. Но в края на краищата - единственото задължение на всеки бизнес е да се управлява според законите на държавата. В случая - не се пуши - значи не трябва да се пуши. По тази логика, утре ще реша, че е мое право да продавам боклуци на клиента - вместо кафе, леблебия, ама мое право е да го пиша кафе, нали? На теб дали ще ти е густо тогава?Пък собственикъ, ако иска и ако е кадърен, ще му намери цаката легално.
        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

        Коментар


          #34
          tattoos написа:
          Голяма драма, някъде се било пушело...Кои сте вие да определяте къде да се пуши и къде не ? Просто не ходите там и точка. Това ,че закона е малоумен , не трябва да е причина да трябва да смачкаме всички, защото някой така бил решил. Като се пуши не ходите там и точка. Така е преценил собственика и шом иска да се пуши, значи такива които са против забраната , не му трябват. Чувствайте се неканени ! Ако много искате заведение, в което да не се пуши, отворете си такова ! Много е лесно да задължаваш някого, без да си вложил и една стотинка ... По принцип трябва да има заведения за пушачи и непушачи. Всеки да си избира къде да ходи. От там насетне никой няма право да решава кое е правилно и да си налага собственото мнение. На хората трябва да имат избор, това е свобода и демокрация ! Всичко останало е ограничаване . И да, неграмотния държавен служител пуснал темата е една от причините, държавата да е в такова положение. Не стига ,че не може да пише едно изречение правилно, ами само търси начин как да навреди на хората, които реално му плащат заплатата. Не ме съдете, ако съм по-директен отколкото трябва. С най-добри чувства ...
          И какво неграмотно видя в темата ми не мога да разбера? С това мнение изглеждаш като комплексар.Закона е затова за да се спазва.Като не ти харесва има начини- отиваш да живееш в държава в която дават да се пуши или си пушиш вкъщи.Телефона 0700... свърши работа, казах им за 2 места и обещаха че ще ме информират след като проверят.Може да споделяте и други места в София където дават да се пуши.
          http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
          Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
          FIAT БРАВО 1.2 16v
          ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
          FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

          Коментар


            #35
            ele написа:
            Да, ама алкохолът и кафето си ги наливаш в гърлото, а цигареният дим всеки го диша. Но в края на краищата - единственото задължение на всеки бизнес е да се управлява според законите на държавата. В случая - не се пуши - значи не трябва да се пуши. По тази логика, утре ще реша, че е мое право да продавам боклуци на клиента - вместо кафе, леблебия, ама мое право е да го пиша кафе, нали? На теб дали ще ти е густо тогава?Пък собственикъ, ако иска и ако е кадърен, ще му намери цаката легално.
            Да, диша го всеки , който иска. Имаш избор ! И в патладжаните има никотин, но държавата ти е оставила правото на избор дали да ги ядеш или не... :D А на собственика никой не му оставя избор, дори и легален, за това ако обичаш не демагогствай.
            ex-Punto 1.9JTD

            Коментар


              #36
              Еееее, неграмотен наричаш колегата, а допускаш грешки. Не така де.
              The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

              Коментар


                #37
                Поне няма нужда от гугъл преводач, за да разбереш какво е написано. :D
                ex-Punto 1.9JTD

                Коментар


                  #38
                  И отново си пролича,че 90 % от хората във форума спазват стриктно законите и никога не са ги нарушавали. П.П Знам къде се пуши,ама няма да кажа,щото ми е през оная работа за тоя закон.
                  Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                  Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                  Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                  Коментар


                    #39
                    Princo написа:
                    И отново си пролича,че 90 % от хората във форума спазват стриктно законите и никога не са ги нарушавали. П.П Знам къде се пуши,ама няма да кажа,щото ми е през оная работа за тоя закон.
                    За който не пуши - в случая и да не иска, спазва на 100%.
                    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                    Коментар


                      #40
                      tattoos написа:
                      ele написа:
                      Да, ама алкохолът и кафето си ги наливаш в гърлото, а цигареният дим всеки го диша. Но в края на краищата - единственото задължение на всеки бизнес е да се управлява според законите на държавата. В случая - не се пуши - значи не трябва да се пуши. По тази логика, утре ще реша, че е мое право да продавам боклуци на клиента - вместо кафе, леблебия, ама мое право е да го пиша кафе, нали? На теб дали ще ти е густо тогава?Пък собственикъ, ако иска и ако е кадърен, ще му намери цаката легално.
                      Да, диша го всеки , който иска. Имаш избор ! И в патладжаните има никотин, но държавата ти е оставила правото на избор дали да ги ядеш или не... :D А на собственика никой не му оставя избор, дори и легален, за това ако обичаш не демагогствай.
                      Ама си в огромна грешка.Ако се остави свободата на избор на собственика на заведението дали да се пуши или не, то винаги ще се пуши.От 500 заведения я се пръкне едно такова, в което не се пуши, я не.Какъв ми е избора тогава аз лично да ходя на заведение глобално?Значи имаме два избора:1. Да се пуши в заведението - тогава всеки непушач няма да ходи никъде, защото се пуши.2. Да не се пуши в заведението - всичко хора имат възможността да отидат в което си искат заведение, а ако им се допуши, разкарват си гъза на 20 метра от стола до пред заведението и си пушат.Кажи ми от 2-те опции горе кой е по-онеправдан в ситуацията.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #41
                        3.Правят се помещения за пушачи и непушачи както преди.
                        Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                        Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                        Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                        Коментар


                          #42
                          Kакъв е тоя дим където го дишате не мога да ви разбера, ако аспирацията е ок ? Хайде моля ви се , не преекспонирайте нещата , само за да имате някакъв смислен довод. Ако постоите 1 час на Орлов мост, сигурно ще е много по-отровно, но не забраняват колите нали ? Сигурно и половината сте измахали катализаторите и изобщо не ви пука, но иначе за цигарите в заведенията много ви е грижа. Заведенията са частни, това не са публични обществени места и трябва правото да е на собствениците да решават. Ако имат добрата воля и както повечето инвестираха в аспирации и различни зали , ще можете спокойно да си стоите на чист въздух без да има ощетени.
                          ex-Punto 1.9JTD

                          Коментар


                            #43
                            Както не се продават наркотици легално в заведенията, макар че на собствениците много им се иска да продават, така и няма да се пуши в заведенията им.НЕ СЕ ПУШИ и ТОЧКА!Пушете си у вас!!! Мен не ме тровете! Не само в заведенията - правя забележка на всеки, чийто дим по един или друг начин идва до носа ми.

                            Коментар


                              #44
                              Immortal написа:
                              Както не се продават наркотици легално в заведенията, макар че на собствениците много им се иска да продават, така и няма да се пуши в заведенията им.НЕ СЕ ПУШИ и ТОЧКА!Пушете си у вас!!! Мен не ме тровете! Не само в заведенията - правя забележка на всеки, чийто дим по един или друг начин идва до носа ми.
                              Сядам си лятото на кафе отвън,пия си топлото 3в1 със студен чай праскова с лед и лимон,паля цигара и идваш ти да ми направиш забележка за дим примерно ако си на съседната маса - нали се сещаш,че няма абсолютно никакъв шанс,да си загася цигарата ? Принципно говоря ... Не мога да разбера,толкова ли беше лошо като имаше две отделения - пушачи и непушачи ? Във всяко заведение в СтЗ си имаше такива отделения и се спазваха и хората бяха доволни,защо трябваше да се въведе тоя глупав закон,да убие малките и част от средните заведения ?
                              Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                              Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                              Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                              Коментар


                                #45
                                Първо да кажа,че съм пушач и се съобразявам с забраната.Тука всеки си защитава неговото мнение.Закона не е малоумен.Трябваше да си остане както преди с зали за пушачи и непушачи.Сега в -10 трябва да излезна отвън да си запаля,е не е болка за умиране,но ако има зала за пушачи няма да ми се налага да мръзна и ще ми е по-добре.Откакто я има пълната забрана не съм си намалил излизанията по кръчми и заведения това,че клиантелата намалявала и заведенията щели да фалират са глупости.Който обича и има възможност да ходи по заведения си ходи и забраната не го притеснява.Все пак отивам на кръчма не с цел да пуша,а да се видя с приятели и да си изкарам хубаво.Общо взето не мисля,че трябва да се реагира толкова остро.
                                Fiat Tipo
                                Corsa b комби !

                                Коментар

                                Working...
                                X