Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Габарити и осветление на рег. номер

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Габарити и осветление на рег. номер

    Добър вечер!Преди седмица ми написаха фиш за неизправен автомобил. Предните ми габарити плюс нямам осветление на регистрационния номер. Да започнем с габаритите. Когато врътна "врътката" за фаровете на 2ро положение ми светват само габаритите отзад. Като натисна бутончето до ключа и завъртя ключа назад па ми светват само задните габарити. На таблото излиза символа за габарити, но предните не светят. На колата ми е слагам ксенон от предишния собственик и не знам дали не разкачил нещо и след това да е забравил да го разкачи. Това е първи вариант. Затова ще ви помоля да ми кажете къде са буксите за габаритите, за да проверя. Вторият вариант е да има изгоряло бушонче? (ако въобще съществува такова) Отново, ако може да ме посъветвате къде да гледам. Третият вариант, който е и най-вероятен - изгорели габарити. Тук искам да ви помоля да ми дадете схема плюс снимки с оградено, където трябва да развивам, за да стигна до крушките на габаритите. Знам, че някой може да се изсмее, но не разбирам много и ме е страх да не пипна/счупя нещо, което не трябва.За осветлението на регистрационния номер: Гледах, но не видях къде е тази кушчица. Предполагам, ще трябва да сваля кората на багажника, за да стигна до нея? Ако може отново схема плюс снимки и обяснение като на малоумен. :D
    Fiat Bravo HGT 1997, 147 h.p. - LPG BRC - My first love <3

    #2
    ами точно този символ дето ти излиза е за изгорелите ти предни габарити
    Аз знам, че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
    Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

    Коментар


      #3
      Не е ли един и същ като този за късите светлини? Или нещо не съм разбрал?
      Fiat Bravo HGT 1997, 147 h.p. - LPG BRC - My first love <3

      Коментар


        #4
        Същата е лампата, за къси и за габарити.Започни с проверка на крушките за габаритите. Ксенони казваш, фаровете да не би да са с лупи? Единият вариант е крушката да е на цокъл на самият рефлектор на късите. Ако фаровете са с лупи, крушката се намира под тази за мигачите. За осветлението на номера, най-вероятно са ти изгоряли крушките. Нищо не се сваля от вътре. Сваля се цялото плафонче, има едни дупки до самите плафони, с права отверка бъркаш в тях, трябва да свиеш една пластинка, и цялото плафонче пада.
        00' Bravo 105 JTD

        Коментар


          #5
          Колеги, отправям ви забележка: когато не сте сигурни за нещо, по-лошо е да напишеш нещо, което е грешно, отколкото да не пишеш нищо. До автора - ако приемем, че в колата не е променяно нищо, спрямо фабричната инсталация, то значи при теб просто са изгорели предните лампи за габаритие. Виж ТАЗИ ТЕМА, в нея има снимки на фара и ще видиш къде е габаритът. Вадиш го с просто издърпване, изгорялата лампичка се вади също с издърпване, слагаш на нейно място работеща W5W и готово. Това е при условие, че и двата задни габарита светят. Ако не свети някой от тях - възможно е да има изгорял предпазител, но преди всичко - подмени лампичките на предните. За номера - обикновено на Браво и Брава така монтират табелите с номера, че нормалният, предписан от завода начин за смяна на лампите за номера - не може да бъде осъществен, защото табелата за номера пречи. Иначе се сваля плафончето, като се подпъхне права отвертка отстрани, сменя се лампата и се монтира обратно. Опитай, може да успееш. Това го направи след като вече си проверил бушоните. На Брава има възможност да си завреш ръката под бронята и да успееш да извадиш буксата и да смениш лампата, дори и табелата на номера да ти пречи, но на Браво - не е така. Трябва да се свали бронята или табелата на номера. Ако те спрат повторно - винаги можеш да се оправдаеш с това, че е изгоряла току-що и не може да я смениш веднага, заради лошо поставената табела от техните колеги в КАТ, а трябва да посетиш сервиз за сваляне на бронята. Ако го правиш - по-добре се запаси със светодиодни лампички. Отново са W5W. До колегата marea-ta - Този автомобил няма чек-контрол и символът който вижда колегата - не му показва изгорели габарити, а му показва, че габаритите би трябвало да работят, т.е. - завъртял е врътката на лоста за светлини в позиция "габарити" или пък ги е активирал от контактния ключ на позиция "габарити без контакт". До колегата nikolce - Нито едно Браво, Брава или Мареа няма индикация за включени къси светлини. Индикацията показва само "включени габарити", независима е от късите светлини и няма значение дали те светят или не, тази индикация винаги си свети, при включени габарити.

          Коментар


            #6
            ogi28b написа:
            До колегата nikolce - Нито едно Браво, Брава или Мареа няма индикация за включени къси светлини. Индикацията показва само "включени габарити", независима е от късите светлини и няма значение дали те светят или не, тази индикация винаги си свети, при включени габарити.
            И аз така мислих, докато кака Вили не ме прибра от Дон Вито една вечер (баси как прозвуча). При нея има индикация за къси и след това за дълги. Бравата е с мотор като моя. Ама ти знаеш де....
            Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
            Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
            Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

            Коментар


              #7
              Дай да я видим де? Може да я покажеш по всякакъв начин - снимка от автомобил, снимка на схемата на автомобила, описание в ръководстовото... както ти е удобно. Изказването ти е много, много несериозно.
              Ама ти знаеш...
              Не знам дали знам, но ти със сигурност грешиш. Прикачвам ти една снимка, за да видиш и как изглежда индикацията за къси светлини, за да ти е по-лесно в търсенето и очаквам да видя този символ, сниман в колата на Вили. То е ясно, че ще си остана с чакането де, ама все пак е добре да напишеш, че си сбъркал, да не забравиш за темата.Даже топ-моделът - Мареа HLX с всички възможни екстри - няма такава индикация, а колата на Вили имала.
              Прикачени файлове

              Коментар


                #8
                Помагам:
                Прикачени файлове

                Коментар


                  #9
                  Теория и схеми много, ама аз го видях. Казах за двигателя, "че знаеш", че е същия като моя. И при мен не свети ама при нея има такава индикация. Питай я колко учуден бях като го видях. И когато говоря несериозно винаги го показвам по някакъв начин ...
                  Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                  Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                  Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                  Коментар


                    #10
                    кола

                    ТОВА С ключа да го връщате на зад да светят габаритите не е за препоръчване ако ключалката / клеимореда малко е износен БЛОКИРВА и не може да се върне
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #11
                      ogi28b написа:
                      .....До колегата marea-ta - Този автомобил няма чек-контрол и символът който вижда колегата - не му показва изгорели габарити, а му показва, че габаритите би трябвало да работят, т.е. - завъртял е врътката на лоста за светлини в позиция "габарити" или пък ги е активирал от контактния ключ на позиция "габарити без контакт". .....
                      Оги, последните ХГТ модели имат индикация за изгорели крушки като светва символ с №15 от твоята графика.
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #12
                        ogi28b написа:
                        Колеги, отправям ви забележка: когато не сте сигурни за нещо, по-лошо е да напишеш нещо, което е грешно, отколкото да не пишеш нищо. До автора - ако приемем, че в колата не е променяно нищо, спрямо фабричната инсталация, то значи при теб просто са изгорели предните лампи за габаритие. Виж ТАЗИ ТЕМА, в нея има снимки на фара и ще видиш къде е габаритът. Вадиш го с просто издърпване, изгорялата лампичка се вади също с издърпване, слагаш на нейно място работеща W5W и готово. Това е при условие, че и двата задни габарита светят. Ако не свети някой от тях - възможно е да има изгорял предпазител, но преди всичко - подмени лампичките на предните. За номера - обикновено на Браво и Брава така монтират табелите с номера, че нормалният, предписан от завода начин за смяна на лампите за номера - не може да бъде осъществен, защото табелата за номера пречи. Иначе се сваля плафончето, като се подпъхне права отвертка отстрани, сменя се лампата и се монтира обратно. Опитай, може да успееш. Това го направи след като вече си проверил бушоните. На Брава има възможност да си завреш ръката под бронята и да успееш да извадиш буксата и да смениш лампата, дори и табелата на номера да ти пречи, но на Браво - не е така. Трябва да се свали бронята или табелата на номера. Ако те спрат повторно - винаги можеш да се оправдаеш с това, че е изгоряла току-що и не може да я смениш веднага, заради лошо поставената табела от техните колеги в КАТ, а трябва да посетиш сервиз за сваляне на бронята. Ако го правиш - по-добре се запаси със светодиодни лампички. Отново са W5W. До колегата marea-ta - Този автомобил няма чек-контрол и символът който вижда колегата - не му показва изгорели габарити, а му показва, че габаритите би трябвало да работят, т.е. - завъртял е врътката на лоста за светлини в позиция "габарити" или пък ги е активирал от контактния ключ на позиция "габарити без контакт". До колегата nikolce - Нито едно Браво, Брава или Мареа няма индикация за включени къси светлини. Индикацията показва само "включени габарити", независима е от късите светлини и няма значение дали те светят или не, тази индикация винаги си свети, при включени габарити.
                        Благодаря много! Прочетох цялата тема, първо ще трябва да си набавя такова лепило и след това ще започна начинанието, че да не стане така да ги свала, а след това да не мога да ги сглобя защото нямам подходящото лепило. С подсветката на номера ще се "разправям" по-късно.
                        Fiat Bravo HGT 1997, 147 h.p. - LPG BRC - My first love <3

                        Коментар


                          #13
                          S_BANKOV написа:
                          ogi28b написа:
                          .....До колегата marea-ta - Този автомобил няма чек-контрол и символът който вижда колегата - не му показва изгорели габарити, а му показва, че габаритите би трябвало да работят, т.е. - завъртял е врътката на лоста за светлини в позиция "габарити" или пък ги е активирал от контактния ключ на позиция "габарити без контакт". .....
                          Оги, последните ХГТ модели имат индикация за изгорели крушки като светва символ с №15 от твоята графика.
                          Всички ХГТ имат индикация за изгорели стоп-светлини (15). Аз също имам, без да съм ХГТ. Този символ няма общо с габаритите. vladrak - целта на линка беше да видиш къде е габаритът, за да ти е по-лесно да го свалиш и подмениш, а не да разглобиш из основи фара за това.Не е лошо да го изчистиш, по принцип.

                          Коментар


                            #14
                            Прав си Оги, символае за стоповете, а не за габарите.
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              #15
                              Btw, този 15-ти символ ми се появава, когато натисна спирачката. Всичко стоповера работят. Четох, че трябва да се напръскат с контактен спрей и ще се оправят. Правилно ли съм разбрал?
                              Fiat Bravo HGT 1997, 147 h.p. - LPG BRC - My first love <3

                              Коментар

                              Working...
                              X