Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Откъде да си купя читава крачна помпа?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Откъде да си купя читава крачна помпа?

    Тъй като астрата ми замина за София с цялото си оборудване, тия дни реших да си купя крачна помпа за волвото. Обиколих Крез, Кауфланд, Практикер, Метро, повечето авто-вело-мото магазини в Пазарджик, железарии, ходих естествено и на автобитака. Продават се абсолютни боклуци. На повечето дори накрайникът не става за автомобил - нося си с мен един вентил и пробвам. А някои са с неразглобяеми, пластмасови накрайници, което ми се вижда несериозно. Насочете ми откъде да си купя здрава, нормална помпа с накрайник, подходящ за автомобилни вентили. Цена: до 40-50 лв. Все ми е едно дали помпата има манометър, тъй като си имам професионален.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    А защо не си купеш компресорче?Има доста сносни модели за 50-60 лева.
    Fiat Marea 1.8 16v HLX
    Hyundai Terracan 2.9 CRDI

    Коментар


      #3
      В Практикер има копр. + лампа. Мисля, че в момента е на промоция - 40 лв. Но по-точно мога да напиша утре.
      Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
      Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
      Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

      Коментар


        #4
        Потърси в автоморгите компресорче оригинално има в някои от ВАГ-оните, ще ти свърши хубава работа.
        --Старата ръжда любов не хваща!--
        156 sportwagon 1,9 jtd 115
        ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

        Коментар


          #5
          Re: Откъде да си купя читава крачна помпа?

          snake написа:
          ...Насочете ми откъде да си купя здрава, нормална помпа с накрайник, подходящ за автомобилни вентили. Цена: до 40-50 лв. Все ми е едно дали помпата има манометър, тъй като си имам професионален.
          Интернет - цък, цък, цък
          Stop giving directions, just say "Follow me."
          Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
          Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

          Коментар


            #6
            Тази от първото цъкче я лашкам вече 20 години.Изключително здрава помпа.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              Re: Откъде да си купя читава крачна помпа?

              sok1 написа:
              snake написа:
              ...Насочете ми откъде да си купя здрава, нормална помпа с накрайник, подходящ за автомобилни вентили. Цена: до 40-50 лв. Все ми е едно дали помпата има манометър, тъй като си имам професионален.
              Интернет - цък, цък, цък
              Първите две изглеждат супер, точно нещо такова търся! А мишленчето не струва. Такава Michelin имаше в Метро за 41 лв. - слабичка е. Просто я чувствам как яко я сложа да помпя на паветата около нас, ще се огъне. И освен това е с пластмасов накрайник, който ми се струва, че е капсулован в маркуча.
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                #8
                Колега мисля ,че по-добрия вариант е помпа за две ръце.Аз съм така повече от 25 години носил съм я във всички коли.За няколко минути вдигаш паднала почти до нула гума на 2 бара.С крачна е по-трудничко -поне за мен.Успех
                Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

                Коментар


                  #9
                  Аз си взех най-тъпата китайска крачна помпа с двоен цилиндър,защото е по-стабилна според мен, за 7-8лв. и си помпи идеално вече над година.Накрайникът е пластмасов,но се захваща добре...ако само това те притеснява има по магазинчетата метални накрайници.Иначе спор няма,че ръчните помпи,особено тези от съветските автомобили, са най-сполучливи,но на прекалено виски хора като мен им е неудобно с такава
                  EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
                  Fiat Punto 1.2 16v Sporting

                  Коментар


                    #10
                    Аз пък съм по-мързелив и ползвам едно китайско компресорче за 12 лв във формата на автомобилна гума от 2 години и странното е, че още работи и си върши работата. Но..., както казах компресорчето е китайско и затова си нося и една ладова ръчна помпа...
                    Stop giving directions, just say "Follow me."
                    Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                    Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                    Коментар


                      #11
                      кроко61 написа:
                      Колега мисля ,че по-добрия вариант е помпа за две ръце.Аз съм така повече от 25 години носил съм я във всички коли.За няколко минути вдигаш паднала почти до нула гума на 2 бара.С крачна е по-трудничко -поне за мен.Успех
                      На мен също ми е по-удобно да помпя с такава помпа. Но откакто си купих първото комби, минах на крачни помпи, защото ръчната все подрънква в багажника. А на комбито почти всеки шум от багажника се чува и в купето и ме дразни. Иначе си имам една много хубава чешка ръчна помпа, която ми е почти връстничка - на повече от 40 години е . Когато припомпвам гумите профилактично пред нас, ползвам именно нея. Но на път съм с крачната. Седи си сгъната в ъгъла на багажника (или във вътрешната страна на джантата на резервната гума), не дрънка и не ми пречи.
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        #12
                        аз си взех китайска крачна, подобие на българската за 15 лева, смених маркуча с накрайника веднага, защото от нейния не ставаше нищо, трябваше да сложа и 3 видии на задния капак и стана стабилна, най-голямата изненада беше, че манометъра е точен
                        Брава 1.6

                        Коментар


                          #13
                          Преди няколко години като си продадох палиото, купих една китайска крачна помпа от Кауфланд за 10-ина лв. и я сложих в багажника на колата, за да не му я давам на човека съвсем оглозгана . Той пък много се зарадва на помпата и реши да я пробва веднага. И така успя да я изкриви, че повече не можеше да се ползва... И поне такива пълни ментета гледам да не взимам, защото са просто неизползваеми.Тия дни си купих от автобитака в Пазарджик една руска крачна помпа за 12 лв. Отделно си харесах и си купих без да ми трябва едно тайванско метално манометърче за 5 лв., което засега мери изключително точно. Просто ми хареса, защото ми е омръзнало от пластмасови боклуци, а то беше тежко и затова го купих . Но да се върнем на руската помпа. Не изглежда съвсем менте, дори ме подлъга, че е здрава и стабилна като старите помпи, но не е. Засега издържа първия тест - напомпих и четирите гуми на една трошка на паветата до нас. Щом на тази неравна повърхност не се изкриви, се надявам да е прилично здрава. Но в момента, в който ме предаде, ще си купя някаква истинска, здрава помпа втора употреба, като тези от линковете на Sok1. Хич не ми трябват модерни боклуци-еднодневки.
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            #14
                            Гледал ли си в Лидл?Имаше към 16 лв. не лош модел.
                            F31 BMW 320d

                            Коментар


                              #15
                              Проверявал ли си в авточасти за руски автомобили?
                              Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                              Коментар

                              Working...
                              X