Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

здр колеги става въпрос за музика на автомобил

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    здр колеги става въпрос за музика на автомобил

    парво да попитам колко кв.кабели ми трават и понеже съм халхабер и нищо неразбирам доста имфо има в нета че чак грещна как и по какав начин се вързва става дума за следните неща които си купих и дали ще ми върщат работа bass http://caraudio-bg.com/DLS-OA12D предна линия http://caraudio-bg.com/DLS-R6A-midbass-driversусилвател http://www.hifi-pictures.net/base-ca...85/amp.htmза задна тези http://caraudio-bg.com/DLS-960или тези http://caraudio-bg.com/DLS-R1073 задна линия се търси още но незнам тоя усилвател можели поне баса да захрани или предната линия и баса предна задна как да го комбинирам някакви савети ?? които знае колко храни реални които разбира да помага благодаря предварително и нека които наистина е наясно да пище

    #2
    колега не че нещо но ако си купил баса и предната линия с този леко смотан усилвател нищо няма да се получи,сега да не се обидиш но това е истината
    Bravo 1.9d 97г

    Коментар


      #3
      да колега купил сам ги не за какво да се обидя напротив искам савет за да знам какво ми трябва и дали изобщо ще ми свърщи работа тоя усилвател поне за баса или за предна и задна линия или бас и предна или както и да може да се използва ...

      Коментар


        #4
        naskospii написа:
        да колега купил сам ги не за какво да се обидя напротив искам савет за да знам какво ми трябва и дали изобщо ще ми свърщи работа тоя усилвател поне за баса или за предна и задна линия или бас и предна или както и да може да се използва ...
        връзваш баса на мост на двата канала на усилвателя и на другите два-задната линия,предната линия я връзваш към сд-то но на каналите за предни си колони-целта е да можеш да си регулираш предна-задна+бас
        Bravo 1.9d 97г

        Коментар


          #5
          по скоро съм склонен да купя още 1 усилвател защото в момента на предната линия е вързана към сд то и изобщо не може да ги захрани и да попитам друго как се вързва на мост и колко ще извади този усилвател на мост или бридж каква е разликата наистина съм много зле съжалявам за което просто се нуждая от помощ за което съм много благодарен че има поне един като теб колега които да ми обърне внимание

          Коментар


            #6
            Така като гледам си си купил хубави говорители.Усилвателят ти ли леко куца,но и с него ще свирне добре.Моето мнение е да си сложиш предната линия към 2 канала на усилвателя,другите 2 канала ги цъкни на бридж и ги пусни на баса.Не взимай задна линия,а послушай така и после прецени дали има нужда от елипси вубще.Този бас говорител за да свирне трябва подходяща кутия-помисли за това.Важен в една система как ще засвири е най-много плеъра.Не си казал какъв е!С Инсталацията подходи отговорно.Купи си кит комплект кабели за кар аудио-там има всичко необходимо.За втори усилвател нете съветвам,защото може да ти се яват проблеми с алтернатор и акумулатор.Не си споменал и каква е колата.п.п.От един канал се взема +,от друг - това е бридж.На самия усилвател си е нарисувано къде се слагат кабелите за бридж. Твоя усилвател ще искара 180-200 вата на бридж които са достатъчни да свирне говорителя в правилна кутия.
            Fiat Tipo
            Corsa b комби !

            Коментар


              #7
              http://prikachi.com/images/520/5814520V.jpg кутията мисля че е добре колега кабели съм купил 6кв. за 25 лв мисля че бяха казаха ми че примерно 400вата се дели на 12 и се разбира колко е необходимия размер за кабели това излиза 3.3 демек 4 кв. за баса било достатачно нормално ли е ? плеара е боклук ето го и него http://www.technopolis.bg/b2c/detail...NEER-MVH-150UI аз не тарся кои знае колко бас а качество на музиката с малко бас не искам да ми пада боята а да свири добре незнам 200 вата маи са малко за този говорител ?? акомолатора ми е нов така 6 кв. кабели достатачни ли са за усилвателя или да тарся 10 и така нататак ?

              Коментар


                #8
                naskospii написа:
                така 6 кв. кабели достатачни ли са за усилвателя или да тарся 10 и така нататак ?
                Колега, сложи поне 10 кв. за да ти е мирна главата. Че после да няма тема от сорта "За малко не се запалих.."!

                Коментар


                  #9
                  Не си взимай комплект кабели за усилвател а иди и си купи кабел на метър, който се ползва за сградни инсталации, 16 квадрата кабел е 4,20 метъра и има мед в него поне се вижда, ще си захраниш добре усилватела, а това с мощността и деленето на 12 волта е малко смешно :D Тук се взема под внимание, импеданс на говоритела, не ми се търси формулата сега, НО за захранваш кабел за усилватела се гледат предпазителите колко ампера са за да се прецени консумацията му, 4085 е с 2х30, за 60 ампера ток минимума е 10 квадрата, следващия стандарт е 16 квадрата, слагаш 16 квадрата и ще засвири хем по силно хем по-добре, защото няма да имаш падове на напрежение, също трябва да се пусне и допълнителна маса от АКУМУЛАТОРА КЪМ КУПЕТО, защото маса на усилватела хващаш от отзад а не директно, сечението на кабела за масата трябва да е равен или по голям на този който захранваш усилватела!
                  Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                  Коментар


                    #10
                    Тюх, тюх тюх. Че той тоя плеър ако се не лъжае с 1 изход отзад и няма почти нокакви настройки? Я по-добре преди още един усилвател си купи плеър д който да можел да си осъществиш мечтите.Ся по въпросите ти. Предвит замисълат ти те съветвм да не гледаш кабел по 16кв. После с този силвател си бутай предни и задни пък търси някое моно или нещо двуканално с около 170-200вата rms. И все пак силно те съветвам да помослиш за плеъра

                    Коментар


                      #11
                      5-лентов еквалайзер (80 Hz / 250 Hz / 800 Hz / 2.5 kHz / 8 kHz) o Функция Loudness (с три нива на корекцията - Low, Med, Hi) o Система за възстановяване на качеството на звука при възпроизвеждане от компресирани файлове (Sound Retriever) o Нискочестотен филтър за управление на събуфер (50 Hz / 63 Hz / 80 Hz / 125 Hz / 160 Hz / 200 Hz) o 2 изхода от предусилвателя (предни + задни или събуфер)

                      Коментар


                        #12
                        Аз мисля,че цд-то ти не е лошо (е винаги има и по добри) и ще ти свърши работа.Като послушаш известно време сам ще прецениш дали искаш да се метнеш на по висок клас цд или това те задоволява.Според мен не го сменяй.
                        Fiat Tipo
                        Corsa b комби !

                        Коментар


                          #13
                          не няма цд то ми е добре ами днес свързах усилвателя и предната линия и изобщо не свирят като 80 ватови дори и на бридж пробвах но явно са избущени адски много кривят и ще ги ползвам само на високи а ще заложа на 2 по добри елипси по нататак явно колегата ме е метнал с покупката но каквото е жив и здрав почти всички Българи вече са такива няма нищо за учудване

                          Коментар


                            #14
                            Незнам какво си пускал,ама усилвателят си има там едни врътки и настройки които трябва да се барнат.Ако не е тайна колко пара даде за тия Р 6-ци?
                            Fiat Tipo
                            Corsa b комби !

                            Коментар


                              #15
                              върза ли баса?
                              Bravo 1.9d 97г

                              Коментар

                              Working...
                              X