Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за батерия на лаптоп

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    jenshen73 написа:
    slav4o_p написа:
    Затова ако лаптопът се ползва често заедно с батерията, нейният живот се съкращава значително.Единственият недостатък на това, лаптопът да се ползва без батерия, е ако спре токът
    Всъщност батерията се скапва от постоянното дозареждане от 1%, когато лаптопа е с батерия и включен в контакта. Ако си го изключваш, когато е на 100% и го ползваш на батерия, а като писне го включиш - и след 2 години ще е със 100% живот. Изпробвано вече на няколко лаптопа - мои и на приятели, които не ги мързи и слушат.Литиево-Йонните батерии са си чисти електролитни кондензатори - все пак си имат начин на заряд, брой цикли живот - за това си имат фабрични броячи, все пак не искаме лаптопите ни да гърмят от към батерията, нали?
    И в крайна сметка като потребители всичко зависи от изработката.Има лаптопи, които се ползват супер брутално и след 4 години батерията им държи като на чисто нов, а има такива, които се грижиш като очите си и след 2 години държи по 5 минути.За това е много по-важно кой модел лаптоп ще си вземеш, от колкото грижата за самата батерия.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #17
      BO написа:
      ...И в крайна сметка като потребители всичко зависи от изработката.Има лаптопи, които се ползват супер брутално и след 4 години батерията им държи като на чисто нов, а има такива, които се грижиш като очите си и след 2 години държи по 5 минути.За това е много по-важно кой модел лаптоп ще си вземеш, от колкото грижата за самата батерия.
      Мечтай си. Те елементите в батериите се произвеждат от 3 фирми. Ако тоя месец са били Панасоник - следващия може да са Sanyo или Самсунг. Дънните платки за лаптопи се произвеждат от 4 фирми, контролната електроника на батериите - от 4 фирми. Всичко е на късмет. Тоя месец в Lenovo имаме дъно на ASUS, а предния месец в същото Леново беше Компал... И викаш, че по изработката ще разбереш колко ще те изкара батерията? Чудно как за различни лаптопи, еднакви съвети вършат еднаква работа?Мойто верно е нетбук, но вече е на 3 години и батерията все така си държи по 5 часа. Samsung на всичкото отгоре.
      Steliyan's Life!
      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

      Коментар


        #18
        jenshen73 написа:
        BO написа:
        ...И в крайна сметка като потребители всичко зависи от изработката.Има лаптопи, които се ползват супер брутално и след 4 години батерията им държи като на чисто нов, а има такива, които се грижиш като очите си и след 2 години държи по 5 минути.За това е много по-важно кой модел лаптоп ще си вземеш, от колкото грижата за самата батерия.
        Мечтай си. Те елементите в батериите се произвеждат от 3 фирми. Ако тоя месец са били Панасоник - следващия може да са Sanyo или Самсунг. Дънните платки за лаптопи се произвеждат от 4 фирми, контролната електроника на батериите - от 4 фирми. Всичко е на късмет. Тоя месец в Lenovo имаме дъно на ASUS, а предния месец в същото Леново беше Компал... И викаш, че по изработката ще разбереш колко ще те изкара батерията? Чудно как за различни лаптопи, еднакви съвети вършат еднаква работа?Мойто верно е нетбук, но вече е на 3 години и батерията все така си държи по 5 часа. Samsung на всичкото отгоре.
        Моето HP е на 3.5 години в момента. Отношение на батерията - брутално. Зареждане, разреждане когато му падне. Работи в 168 часова седмица работи по около 120 часа, никога не съм го дебнал да го разреждам. Работен е. Махам го от зарядно може и по 3 пъти на ден, разрежда се за 10 минути (може и 2 часа), пак го слагам на дока, зарежда се. Демек работен лаптоп. Преди 3.5 години батерията му държеше 4 часа. Към днешна дата може и да изкара 3.5 часа, но не съм го пробвал до края, за да видя дали пак ще изкара 4 часа, както беше нов. Но сигурно ще ги изкара.Тошиба - 2 в семейството - батерията никога не се е дозареждала. Изпълняват се всички познати техники, за опазване на живота на батерията. На 2-рата година и двете бяха мъртъвци.Всичко зависи изцяло от изработката на конкретния модел (и донякъде партида) лаптоп, а не от грижа за батерията. Това казвам. Едно време беше важна грижата. Сега повечето евтини лаптопи са така. Просто си умират и ти нямаш контрол над това.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #19
          Ако ползваш HP на док станция не е като да го ползваш на кабел. Тествано в реални условия.
          Steliyan's Life!
          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

          Коментар


            #20
            jenshen73 написа:
            Ако ползваш HP на док станция не е като да го ползваш на кабел. Тествано в реални условия.
            Да бе, тя батерията много я интересува дали е на док или не.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #21
              BO написа:
              jenshen73 написа:
              Ако ползваш HP на док станция не е като да го ползваш на кабел. Тествано в реални условия.
              Да бе, тя батерията много я интересува дали е на док или не.
              Щом така казваш, значи е така. Батерията не я интересува и правилно, но се променя начина на захранване на самия лаптоп през док станцията. Но успокой се, прав си.
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #22
                Ех, ма вии двамата кат се захапете ми иде да ви ритна. Истината е - купуваш ли лаптоп и можеш да разчиташ на батерията докато е в гаранция, после - колкото - толкова. Две години е ОК,после, шит майна...Независимо как го ползваш. Наблюденията ми се базират на 7-8 лаптопа, които поддържам на близките ми. Марките - Асус, Асер, НР, Тошиба, Сони... Се тая...
                Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                Коментар


                  #23
                  Колеги поръчах си батерията и продавача ми даде и tracking number! В ebay като цъкна на него ми дава само информация, че куриерите са APC и нищо отдолу - не ми е ясно как мога да проверя с този код до къде е стигнала пратката?
                  Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                  Коментар


                    #24
                    Я кажете къде да си рециклирам батерията - HP Pavilion dv5 ?Тотал щета е - лаптопа изобщо не я разпознава.

                    Коментар


                      #25
                      rebel написа:
                      Колеги поръчах си батерията и продавача ми даде и tracking number! В ebay като цъкна на него ми дава само информация, че куриерите са APC и нищо отдолу - не ми е ясно как мога да проверя с този код до къде е стигнала пратката?
                      Пусни тркаинг на гугъл и ще си намериш подходяща тема за четене.Ето на готово http://www.bgpost.bg/?cid=176
                      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                      Коментар


                        #26
                        Рядко занимавам форума с теми, без да проверя преди това как стават нещата и дали не мога сам да се оправя! Разбира се проверих в БГ Пощи - не става, проверих в сайтове за шипмент тракинг - нищо, проверих в сайта на UPS и USPS, понеже пратката е "Standart INT. shipping" - и там нищо! В ebay като кликна на номера който ми е даден от продавача ми казва, че доставчика е APC и нищо повече, в сайта на тези ми казва, че няма информация за този #! Даже го написах в гугъл и пак нищо не стана....Преди около час изпратих запитване на търговеца - ще го видим и той какво ще каже!До колегата с рециклирането - до колкото прочетох - не е много оферта да си рециклираш батерията, защото не издържат още дълго, а цената излиза горе долу колкото нова китайска! Тази която си я поръчах дотук ми излезе 18.22 долара и 6.99 долара доставка! Ще видим като дойде на митница дали ще ми вземат нещо, ако изобщо дойде де :D
                        Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                        Коментар


                          #27
                          Ти ако чакаш трекинга веднага да светне - си в заблуда. При мен - светват най-рано седмица след като съм го получил.
                          Steliyan's Life!
                          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                          Коментар


                            #28
                            Изпратена е на 22ри март - това брои ли се за "веднага" или е достатъчно време тракинга да "светне"?
                            Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                            Коментар


                              #29
                              Пробвай на китайските пощи дали няма да излезе: http://intmail.183.com.cn/itemtrace_en.jspДосега трябваше да се е появила. В Бг пощи ще се появи, като дойде в Бг. Ето и няколко универсални сайта за проследяванеhttp://www.track-trace.com/post http://www.17track.net/
                              браво 1,6/90 - 09 г.

                              Коментар


                                #30
                                rebel написа:
                                Изпратена е на 22ри март - това брои ли се за "веднага" или е достатъчно време тракинга да "светне"?
                                Тя да беше дошла до сега. Всъщност от къде иде? От САЩ или от Китай?
                                Steliyan's Life!
                                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                                Коментар

                                Working...
                                X