Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за батерия на лаптоп

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за батерия на лаптоп

    Здравейте, Имам лаптоп Toshiba satelite l505-10v батерията тотално умря - мисля, че тя е модел PA3534U-1BRS. Въпроса е дали ще има проблем ако си взема някаква китайска съвместима, че оригиналната е доста пари?Има ли вероятност компютъра да има памет на заряда и да не я пълни докрай ако не е оригинална? В ebay се връзва около 40-50лв, но мисля, че ще има някаква такса ако е от Америка! Някой знае ли какво се плаща на митница? Да не се окаже, че ще излезе по-скъпа от тези тук?
    Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

    #2
    ако си частно лице, за единична бройка под 150 долара не би трябвало да плащаш нищо, доколокото помня. само да няма някое изключение за компютърни части, ама едва ли. стойността се доказва с разпечатка от Paypal. иначе мисля, че информацията за заряда се пази в батерията и тя докладва на компа кога се е заредила. аз бих си взел от хонг конг, да кажем. просто гледай да е "top rated seller" с близък до 100% "feedback". и да има някакъв проблем, почти със сигурност няма да си съсипят имиджа в ибей, заради твоите 30 лв.
    браво 1,6/90 - 09 г.

    Коментар


      #3
      Естествено, че ще си вземеш от Китай.И такси да ти съберат по реда, пак ще ти излезе с 50% по-евтино от колкото е тук. А батериите са едни и същи, защото и те ги внасят от Китай.С тия Тошиби от 4-5 години насам, батериите им ги правят като консуматив. Още на първата година и си вече с 30% назад в капацитета.А едно време какво беше ех....
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        Re: Въпрос за батерия на лаптоп

        rebel написа:
        Здравейте, Имам лаптоп Toshiba satelite l505-10v батерията тотално умря - мисля, че тя е модел PA3534U-1BRS. Въпроса е дали ще има проблем ако си взема някаква китайска съвместима, че оригиналната е доста пари?Има ли вероятност компютъра да има памет на заряда и да не я пълни докрай ако не е оригинална? В ebay се връзва около 40-50лв, но мисля, че ще има някаква такса ако е от Америка! Някой знае ли какво се плаща на митница? Да не се окаже, че ще излезе по-скъпа от тези тук?
        Аз имам подобен проблем s Toshiba Satellite и след като видях колко струват оригиналните и как се самозапалват китайските, реших че ще го ползвам като стационарен.По - добре си поръчай нещо от ЕС, че от САЩ като нищо ще ти вземат същите пари за мито.Иначе според мен компа няма памет за заряда, ако има памет то това ще е батерията.

        Коментар


          #5
          BO написа:
          Естествено, че ще си вземеш от Китай.И такси да ти съберат по реда, пак ще ти излезе с 50% по-евтино от колкото е тук. А батериите са едни и същи, защото и те ги внасят от Китай.С тия Тошиби от 4-5 години насам, батериите им ги правят като консуматив. Още на първата година и си вече с 30% назад в капацитета.А едно време какво беше ех....
          На твоя бившия, който излезе ебаси боеца, батерията не му е мръднала, все още държи час и 1/2 и леко отгоре. На жената взех някакво ХП павилион ново, нямаше и една година и една клетка почина.Взех си наскоро някакъв скапан асус, като нов държи едвам 2 часа, та го смених за хп
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            Не съм специалист, но в няколко чужди форуми мярнах, че някои съживяват умрели батерии чрез замразяване във фризер за няколко дни и след това едва ли не ставали като нови.Дано някой по-компетентен колега даде мнение.
            Lupo - The Monster
            Е83 3D

            Коментар


              #7
              geo_g написа:
              Не съм специалист, но в няколко чужди форуми мярнах, че някои съживяват умрели батерии чрез замразяване във фризер за няколко дни и след това едва ли не ставали като нови.Дано някой по-компетентен колега даде мнение.
              На батерията наедин стар 4 годишен DELL ми се получи... Е не чак като нова, но държеше по час и малко. Беше купуван в Австралия. Скоро пробвах с батерията на едн друг DELL на приятел - нищо не стана.
              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
              Нека Силата на бъде с Нас...

              Коментар


                #8
                kiro_of_the_day написа:
                geo_g написа:
                даде мнение.
                На батерията наедин стар
                И аз скоро мисля да пробвам със старата ми от DELL-а, ама все не стигам до нея.
                Lupo - The Monster
                Е83 3D

                Коментар


                  #9
                  Аз ползвам китайска от 2 години и нямам оплаквания.

                  Коментар


                    #10
                    Моята батерия за 2 години умря до такава степен, че като извадя зарядното и лаптопа се изключва O_o Преди това имах тошиба на 7 години и батерията държеше по 30 мин! Нз защо така калпаво ги правят!Това за камерата не звучи много реално, но не пречи да се пробва!Може ли колегата със самозапалването да сподели от къде го е чул това? А колкото до митница - мисля че стоки извън Европа и са над 20лв с доставката се облагат с мито и ДДС, но незнам дали е точно така, някой ако има опит да сподели къде точно отива колета и от къде трябва да се вземе и колко ще струва освобождаването и? Да не излезе накрая по-скъпа от оригиналната?Спрял съм се на тази http://www.ebay.com/itm/BATTERY-FOR-...64Струва 40лв и има 3 години гаранция, продавача изглежда ОК
                    Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                    Коментар


                      #11
                      http://servizat.com/bateriya-za-tosh...er_name=l505с 12 месеца гаранция. Пазарувал съм от тях. Ако се сметне за реклама ще ти го пусна на лично. Пускам го тук защото и други сигурно имат същия проблем и ще е от полза.
                      Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                      Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                      Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                      Коментар


                        #12
                        Благодаря колега, но е скъпа....ако ще давам 90лв, по добре оригинална да си взема или да рециклирам тази която имам! Тази в ebay е 40лв и до колкото разбирам за стоки закупени извън Европа на цена между 15 и 150 евро се плаща само ДДС. Значи батерия която тук продават между 75 и 100лв (китайска) се връзва около 44-45лв, което си е доста по допустима цена! Ще чакам само някой колега който е поръчвал да каже дали правилно съм разбрал за митницата и я поръчвам!
                        Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                        Коментар


                          #13
                          Оригинална с гаранция е около 150 лв. Не ти препоръчвам рециклиране. Излиза колкото неоригинална, но кара два пъти по-малко. Поне от мои наблюдения.
                          Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                          Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                          Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                          Коментар


                            #14
                            Моят лаптоп е на над 3 години и батерията му си издържа най-малко час и половина (зависи от натоварването).Обачекогато го ползвам вкъщи или някъде, където има контакт, винаги е махната извън лаптопа, ползвам го на ток тогава.Батерията я слагам само когато няма контакт наблизо (тя затова е в добро здраве все още).Съхранявам я в чантата, но винаги напълно заредена!Устройството на батерията е такова, че в нея има брояч на зарежданията. Животът на батерията е предварително определен от "Х" на брой зареждания. След като се изчерпат тези зареждания, батерията става неефективна.Затова ако лаптопът се ползва често заедно с батерията, нейният живот се съкращава значително.Единственият недостатък на това, лаптопът да се ползва без батерия, е ако спре токът
                            Войната по пътищата не спира! Карай умно, стигни жив!

                            FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103 hp '97 + АГУ LOVATO

                            Коментар


                              #15
                              slav4o_p написа:
                              Затова ако лаптопът се ползва често заедно с батерията, нейният живот се съкращава значително.Единственият недостатък на това, лаптопът да се ползва без батерия, е ако спре токът
                              Всъщност батерията се скапва от постоянното дозареждане от 1%, когато лаптопа е с батерия и включен в контакта. Ако си го изключваш, когато е на 100% и го ползваш на батерия, а като писне го включиш - и след 2 години ще е със 100% живот. Изпробвано вече на няколко лаптопа - мои и на приятели, които не ги мързи и слушат.Литиево-Йонните батерии са си чисти електролитни кондензатори - все пак си имат начин на заряд, брой цикли живот - за това си имат фабрични броячи, все пак не искаме лаптопите ни да гърмят от към батерията, нали?
                              Steliyan's Life!
                              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                              Коментар

                              Working...
                              X