Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Stilo - гасне в движение ? Loose Conn.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Buch написа:
    .....а какво ще кажете за потенциометъра на дроселовата клапа?????
    Ще запише грешка тогава.

    Коментар


      #32
      kiriluz1 написа:
      Buch написа:
      .....а какво ще кажете за потенциометъра на дроселовата клапа?????
      Ще запише грешка тогава.
      не е задължително

      Коментар


        #33
        напръскай всички букси на всички датчици с контактен спрей,след което ги одухай с компресора и пробвай.

        Коментар


          #34
          Имам позната, със същият проблем като при мене. Казали са й че е дроселова клапа като цяло ? хммм мнение ?

          Коментар


            #35
            Здравейте колеги, Да чукам на дърво, вече трети ден активно каране и фиата не гасне безпричинно. Така и не се разбра категорично от къде дойде проблема. Симптомите бяха описани подробно в темата, всичко се случваше на загрял двигател и по няколко пъти. След смяната на датчика на коляновия вал , колата продължи да гасне, по-точно да не пали при повторен старт след като вече е работила и е загряла. При 3-4 то стартиране колата палеше и работеше нормално. След смяната на датчика, фиата престана да гасне по време на движение, което може да означава, че стария датчик е бил започнал да се скапва. Според майстора датчикът се скапва постепенно, а не изведнъж. Миналата седмица - в събота на по-топло време, както неколкократно бе препоръчано във форума, успях да отворя предния капак и да напръскам всички достъпни букси и конектори с контактен спрей и след това непаленето изчезна - поне за последните 3 дни. Буксите и връзките , които разкачвах дори и Д4 конектора изглеждаха доста добре, без видими окисления или мръсотии. Може би причината е била комплексна - скапващ се постепенно датчик и не добър контакт някъде... Компютърът беше отчел грешки, но без връзка с проблема. Майсторът беше убеден , че стария датчик е ОК и само по мое настояване го смени , без да е убеден , че е необходимо. Фиатът е толкова непредвидима кола. Ако някой има проблем с дроселова клапа /Stilo 1.6 16V/ имам работеща такава, която мога да му предоставя да пробва... Преди време купих такава , с идеята , че имам проблем , но се оказа , че клапата ми е ОК. Колегата Dainese дали откри проблема.

            Коментар


              #36
              Диагноза Фиат

              Здравейте, Радостта ми от безпроблемно каране на Стилото продължи точно 10 дни. Днес, старата песен на нов глас. Загасна по време на движение , след това не можеше да запали почти 10 мин. След това запали и се прибрах. Направи ми впечатление , че когато гасне , или когато не може да запали, стрелката на температурата винаги пада на нула и там стои, докато другите стрелки и датчици отчитат. Имам усещане , че проблема е свързан по някакъв начин с датчика за температурата. Възможно ли е този датчик да губи маса или да се скапва и да спира двигателя.... Ще се радвам , ако някой вещ или патил сподели .......

              Коментар


                #37
                Здравейте колеги и колегата nrouss, в четвъртък вкарвам колата в сервиз и я оставям там за няколко дена, да търсят да гледат и каквото кажат, вече ми стигна до гушата... 10 дена съм без кола и дано открият проблема. За сега съм сменил единствено и само датчика на коляновият вал, проверил съм кабелите на ЕКУ-то и съм ги напръскал с контактен спрей + това което каза колегата nrouss - напръсках всички останали видими и достъпни букси и конектори.... колата тотално отказа и да запали - дави се, вдига оборотите до 2000 и рязко пада, като отзад хвърля черен дим (бензин е 1.6 16в 103к.) за около 4-5 секунди се случва това, гасне и мерише много на бензин... ще я теглим тези дни до сервиза и дано там вече окончателно ми решат проблема... Ще пиша като имам някакво развитие Поздрави

                Коментар


                  #38
                  А когато ги напръска остави ли ги да изсъхнат или да ги обдухаш с компресор?Контактспрея е проводник
                  FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                  Коментар


                    #39
                    янко написа:
                    А когато ги напръска остави ли ги да изсъхнат или да ги обдухаш с компресор?Контактспрея е проводник
                    Да изчаках ги за засъхнат добре, и въпреки това пак нямаше голям ефект, само до д4 конектора не съм стигал и там да напръскам и да го зачистя

                    Коментар


                      #40
                      Провери и него,щом прави магарии само на загрял мотор има някъде слаба връзка,нещо се размества.Компютъра не вярвам да е,и моя е до двигателя и се нагрява не можеш го пипна, но си работи.Провери и клемите на масите,един кабел на стартер ме беше направил луд на времето от лош контакт м-у кабела и клемата
                      FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                      Коментар


                        #41
                        След почистване на дроселовата клапа, и синхронизиране на датчика на коляновият вал с компютъра и самият колянов вал (В сервиз), все още го има проблем сега обаче е : Alternator Faulr -> Loose Connection и гасне... пак на загрял автомобил... Понеделника пак по сервизи...

                        Коментар


                          #42
                          кола

                          Колега стига си ходил по незнаини сервизи кяакво е това /синхронизиране на датчика на коляновият вал с компютъра / Почисти си бушоните и буксите при двигателя масите към купето и мотора като начало Loose Connection/слаба връзка С такава грешка може някой майстор да ти смени много части по колата и пак да не се оправи
                          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                          Коментар


                            #43
                            След почистване на всички букси, релета и бушони + напръскване с контактен спрей, отделно зачистване на буксите на ЕКУ-то + отново контактен спрей, след това зачистване на всички маси на автомобила + контактен спрей и случайно забелязах леко окисляване на кабела при алтернатора + зачистване и контактен спрей... проблема отново е насреща - ASR fault - Loose connection, вече нямам идея какво може да е... То и не останаха май много други вероятности ?П.С.Какво мислите за :Свещи, бобини, ламбда сонда (втората, забелязвам че като загрее на 90 градуса се пуска тя, и от тогава започват да играят много оборотите, като тук не знам дали нее забъркано и стъпковото моторче ?)

                            Коментар


                              #44
                              виждал съм да прави така от пробив в нагревателния елемент на ланда сондата.така че акцентирай и натам също малко внимание.като за начало пробвай ако може да и изключиш буксата на нагревателния елемент

                              Коментар


                                #45
                                Здравейте, В допълнение , след смяната на датчика на коляновия вал и почистване на връзки, клеми , маси, смених и топлинния датчик / струва 25 лв./ и за сега не гасне, но знае ли човек! Когато ми гаснеше и не искаше да запали ми направи впечатление , че при старт датчика на температурата не мърда и стои на 0 , докато другите датчици мърдаха и отчитаха параметри. В последващи периодични стартове в момента, в който датчика на температурата отчиташе параметри, колата палеше. За сега 2 дни карам без проблеми и се надявам да не ми се повтори предишния сценарий - 10 дни бях карал без проблеми , преди проблема се повтори с всичките си екстри.

                                Коментар

                                Working...
                                X