Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Stilo - гасне в движение ? Loose Conn.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Имах подобен проблем преди 3 години. На загрял мотор, отказваше да пали. Сервизите не можаха да открият проблема, диагностиката не намираше грешки. Искаха да сменят ЕКУ, кабели, бобини... На края се сетих че може да е датчик на колянов вал по това че, този номер ми правеше най вече когато паркирах колата с предната част до стена, бордюр... или нещо друго което пречи този датчик да се охлажда. Смених го и се оправи. Датчика се намира от долу в ляво от картера, на коляновият вал. Смяната е за не повече от 10-15 мин на канал. Най добре ще е да го премериш първо, при мен с мултицета съпротивлението на датчика е около 1050-1100.

    Коментар


      #17
      andrei_k написа:
      Имах подобен проблем преди 3 години. На загрял мотор, отказваше да пали. Сервизите не можаха да открият проблема, диагностиката не намираше грешки. Искаха да сменят ЕКУ, кабели, бобини... На края се сетих че може да е датчик на колянов вал по това че, този номер ми правеше най вече когато паркирах колата с предната част до стена, бордюр... или нещо друго което пречи този датчик да се охлажда. Смених го и се оправи. Датчика се намира от долу в ляво от картера, на коляновият вал. Смяната е за не повече от 10-15 мин на канал. Най добре ще е да го премериш първо, при мен с мултицета съпротивлението на датчика е около 1050-1100.
      Здравей, 1 към 1 проблем като при теб. Сега се сещам и друго, че на една дупка ми падна кората точно под картера, след това валя няколко пъти и тогава ми даде този проблем. Първо ще го зачиста, ще му сложа контактен спрей, и до четвъртък петък когато почивам ми го даде пак, директно ще сменям датчика (ще му видя и съпротивлението преди да го сменя). Мисля че добре ще се случи понеже ще сменям и маслото с филтрите, така че направо и датчика ще го сменя ако не ми остане друг вариант. Скоро ще ви кажа резулатите и кое се е оказало

      Коментар


        #18
        С едно неприятно вклтючване вмятам, че и след сменен датчик на коляновият вал проблемът е все още налице.... Възползвах се от това че ще сменям маслото и филтрите, та сложих и нов датчик, проблем се появи след има няма 2 км .... Поредният майстор и поредната диагностика на която ми беше казано - "Ми... няма вкаран грешка в компютъра..." Дайте идей колеги, вече не знам какво може да бъде ....

        Коментар


          #19
          В момента в който не иска да запали, чува ли се бензиновата помпа да работи?

          Коментар


            #20
            е защо сменяш без да си го премерил ? Или викаш чакай да сменям и да стискам палци.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #21
              andrei_k написа:
              В момента в който не иска да запали, чува ли се бензиновата помпа да работи?
              Следващият път ще се заслушам, но май не я чувам... то си е и нерва, като изгасне на зелено и си първа кола
              emzo написа:
              е защо сменяш без да си го премерил ? Или викаш чакай да сменям и да стискам палци.
              Риск печели, риск губи :D поне си имам втори резерва, все пак ако на някой му трябва му го пращам на половин цена :D Колеги, какво мислите за компютъра ? Наплашиха ме, че е възможно да е той и .... бил много пари

              Коментар


                #22
                Почти 100% съм сигурен че не е компа.

                Коментар


                  #23
                  S_BANKOV написа:
                  Колега, може да изглежда смешно но защо не си почистиш масата на двигателя и на купето, може пък и да се оправят нещата.
                  Колегата е прав!Тествано е и работи. Казвам го от личен опит.
                  == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                  На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                  Коментар


                    #24
                    Здравейте колеги, Както вече писах, в същата ситуация съм както Dainese, Stiloto ми гасне без да може да се установи от какво. Колата гасне само когато е загряла и е карана поне 30 мин. Ако имам проблеми с масата ,има ли логика само при загрял двигател да се случва. След като загасне не пали веднага , трябва да се почака поне 40-50 сек., минавам 500-600 метра и пак загасва, така няколко пъти, след което престава да гасне и аз се прибирам благополучно.... По заръка на майстора наблюдавах при старт в ситуация на ,,непаленето

                    Коментар


                      #25
                      nrouss написа:
                      Здравейте колеги, Както вече писах, в същата ситуация съм както Dainese, Stiloto ми гасне без да може да се установи от какво. Колата гасне само когато е загряла и е карана поне 30 мин. Ако имам проблеми с масата ,има ли логика само при загрял двигател да се случва. След като загасне не пали веднага , трябва да се почака поне 40-50 сек., минавам 500-600 метра и пак загасва, така няколко пъти, след което престава да гасне и аз се прибирам благополучно....
                      1 към 1 е проблема като при мен, сега плана ми е да сваля кутията с релетата, да я почистя, аке оксидирала нещо, после масите да почистя и контактен спрей. Вчера си направих малък опит и разкачих акумулатора, от тогава оборотите ми играят, както на топъл така и на студен двигател. Помеждудругото забелязах и че като си натискам газ-та, като я отпусна и сякаш някой разко ме дърпа назад (т.е. двигателят) вдигам си крака и сякаш самият двигател ме дръпа назад. Не знам това дали ви говори нещо колеги ... Като почистя масите, релетата и всичко там каквото може, ще пиша

                      Коментар


                        #26
                        Виж си АБ на колко волта пада при палене. Това всичкото прилича на заминал акомулатор. Тогава симптомите са съшите. Виж колко ти зарежда алтернатора. Тази проверка не иска пари поне. По назад си писал 13 волта, твърде са малко.Аз имах подобен проблем и се оказа окъсила клетка,иначе колата беше като дискотека , всеки ден светкаха някакви лампи, абс ,бобина, еърбег,гаснеше и т.н. При палене ако ти пада под 9 в направо тичай за нов.А най-добре ако има от къде вземи един за проба. Компа на колата не ти е за смяна мога да се обзаложа.

                        Коментар


                          #27
                          Днес понеже е по приятно времето ще го имам в предвид пак да замеря акумулатора, но точно за този компютър се надявам да не е, и дано сте прави колеги... че на едната от много диагностики ме наплашиха, че само при фиат и опел го имало този проблем с компа, понеже се намирал точно до двигателят и от нагряването го правело на желе... За мен (не разбирам много от коли) мисля, че проблема си е по електрониката, дали ще е някоя маса, акумулатор, реле, бушон, датчик, алтернатор, ... може би е нещо такова, проблема е че с един приятел я правя, който разбира кое къде как да се направи и тези дни ще пипаме по тези неща, но реално и аз се надявам да не е комп. .... Помеждудругото какво мислите за свещите, понеже я усещам така сякаш работи на 3 цилиндъра, има ли шанс да са те ? Ще ги извядя да ги зачистя и тях...

                          Коментар


                            #28
                            Някъде из нета бях чел как се тестват комповете на колите.Тестовете са зверски и гарантират дълга и безпроблемна работа. Това с изгорял комп и то на фиатове и опели ми е любимия лаф на разни "майстори", най-често проблема е супер елементарен , но когато "майстора " не разбира има едни лафове за изгорял комп и т.н. Най-добре е да се степенуват нещата от най-простите към по -сложните и след като си опитал всичко и си сигурен че е компа тогава го сменяй. Миналата година имах проблем с вентилатора за охлаждане на двг и в един "голям" денонощен сервиз по жици не можаха да ми решат проблема, и там имаше лафове, изгорял комп ще го свалим да го оправим дай 100 лв и т.н. Та накрая си оправих сам проблема пред тях, оказа се изкривен пин на компа и лош контакт а тези "специалисти" дори не бяхо успяли да си вържат диагностичната апаратура, търсили буксата вътре в купето. Мога още много да ти разказвам. Брат ми има Стило 1,9 jtd и понеже тези от които го купи бяха мили двг и по специално бяха намокрили таблото с бушони и релета до АБ беше голямо приключение , и там колата беше като дискотека светеха всякакви лампи, та проблема се реши с разглобяване на няколко пъти и почистване , сега колата си е на 6 и няма никакви грешки от доста време на сам. А иначе като погледне човек изглежда страшно взимаш си нещо с идеята че си прецакан и като светне си сигурен че е така, а проблема е елементарен. Малко дълго стана но много ме е яд като някой " майстор "се изкаже така. И за да стане още по дълго сега се сещам че при това стило се обучава датчика на коляновия вал след ресетване. Дали не трябва да я ресетнете и да го обучите. Има две ресетвания : на самоадаптацията и на датчика на коляновия вал.

                            Коментар


                              #29
                              Stiloto продължи да гасне

                              Колата претърпя смяна на датчика на коляновия вал и сваляне на ECU -то за проверка : - отваряне и тестване с някаква програма. Всичко е ОК. Но това не промени ситуацията. Колата гасне при загрял двигател. Масите бяха проверени, с изключение на този Д4 конектор. Интересното е , че когато загасне колата-двигателят е спрял , стрелките на таблото , вкл. и оборотомера замръзват на местата си за около 3-4 сек. след което отиват в нулева позиция.

                              Коментар


                                #30
                                .....а какво ще кажете за потенциометъра на дроселовата клапа?????

                                Коментар

                                Working...
                                X