Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Stilo - гасне в движение ? Loose Conn.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Stilo - гасне в движение ? Loose Conn.

    Здравейте колеги, имам Фиат Стило 1.6 16в 2003 бензин. От скоро започна да ми дава много неприятен проблем Фиатката. При работа (забелязал съм, че се случва при топъл двигател)... може веднага след запалване може и по време на движение, случвало ми се е и при набиране на скорост при първа предавка, на таблото ми се изписва ASR Fault. От там следващото съобщение е Loose Connection. И в последствие гасне. Понякога пали веднага след като изгасне и повече няма проблеми примерно докато се прибера. Друг път не може въобще да запали, а в трети ситуации, пали и пак гасне след 100 метра. Изчетох всичките теми, за което се извинявам че пускам нова, но не съм сигурен че е датчик на колянов вал. Бях на 3 диагностики, на всяка една от тях - нямаше проблем с датчика (поне не го е записало). Единият майстор ми каза, че е датчик на темпретатурата на водата. Другият каза че нямало проблем, и третият каза - карай си докато не можеш въобще да я запалиш и ще я разглобим цялата докато намерим проблема. Сега да споделя все пак - проверих акумулатора (на една година е и зарежда на 13 в) Стартера си пали без проблем, гледах и релетата, бушони и т.н. .... нямам идея какво е. Помагайтеили дайте съвет къде в София мога да си реша проблема... Благодаря Ви предварително !

    #2
    На единия майстор за датчика на водата - среден пръст, като го разкачиш просто перката тръгва да върти на макс. обороти.На другия дето да караш, докато угасне - вземи го халосай с нещо. Ами ако угасне докато изпреварваш някой автобус/тир и отсреща ти се появи кола ?Намерих хубави мултицет, премери съпротивление на датчика на КВ преди да я запалиш и премери като угасне, ако има сериозно разминаване в коша.Ама аз май ти го писах това на л.с. или ви бъркам вече :D
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      emzo написа:
      На единия майстор за датчика на водата - среден пръст, като го разкачиш просто перката тръгва да върти на макс. обороти.На другия дето да караш, докато угасне - вземи го халосай с нещо. Ами ако угасне докато изпреварваш някой автобус/тир и отсреща ти се появи кола ?Намерих хубави мултицет, премери съпротивление на датчика на КВ преди да я запалиш и премери като угасне, ако има сериозно разминаване в коша.Ама аз май ти го писах това на л.с. или ви бъркам вече :D
      Даа, спомена ми, просто след това направих и трите диагностики и направо съм в шок. Всеки ти казва нещо различно. Аз до последно мисля, че проблема ще е от датчика, просто не знам дали имате други идеи за този проблем. Впрочем само на канал ли мога да замеря съпротивлението ? Може ли снимка или схема къде се намира при Фиат стило, понеже при браво и пунто са на друго място ?

      Коментар


        #4
        кола

        Гледали датчика на педала нали едната грешка е той
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          ако може два уточняващи въпроса:1. акумулатора ли държи 13В или с толкова се зарежда. ако е второто - малко е. Виж си алернатора, щото има такава комбинация от проблеми из нет-а.2. пишеш, че няма грешки от датчика за температурата. а други някакви има ли?при преглед из нет-а, се оказва, че това е доста срещан симптом и най-често виновник е някакъв конектор D4 (http://www.fiatforum.com/stilo-guide...connector.html) или е прецакан кабел/конектор, свързан с ЕКУ-то. т.е. от време на време губиш захранване. Въоръжи се с аутодата и премери напреженията след бушоните, даже и да изглеждат здрави. провери си масите. ако можеш, измери сигнала на конектора на еку-то. поне там, където трябва да има 12 волта.на мен ми изглежда, че тоя проблем ще трябва да си го оправиш сам, щото по сервизите ще ти одерат кожата, докато го намерят по случайност, пък и почти със сигурност ще те накарат да препрограмиш/смениш еку без никаква полза.Успех!
          браво 1,6/90 - 09 г.

          Коментар


            #6
            На запален двигател напрежението трябва да е поне 13,6-13,8 ,при мен стига до 14,2 .Виж на самия алтернатор колко е и при палене до колко ти пада АБ . Също така не е лошо да видиш бушоните при АБ за лош контакт.Общо взето проблема прилича на лоши връзки. Виж си и масите

            Коментар


              #7
              Здравейте колеги, така днес отивам да сменям маслото и филтрите и направо ще замеря съпротивлението на датчика - като нормите бяха долна граница 500 и горна 800, или се лъжа ? След това ще погледна и Д4 конектора, за стартера ме увериха и от 3те диагноситки че работи изправно и без проблем, същото за акумулатора. Като се замисля обаче, вчера не ми изписа ASR FAULT -> Loose Connection, a направо Alternator Fault -> Loose connection...

              Коментар


                #8
                Нищо няма да направиш така.Ще ти обясня, но ще се наложи да се потрудиш.Намираш и инсталираш еLearn за Стило.Намираш пинаут-а за ЕКУ-то.По обед да кажем, като е топло и не е палена колата мериш съпротивлението, като разкачиш буксата на ЕКУто и на съответните пинове, които ще си намерил в eLearn-а.Караш докато угасне и пак мериш. Ако има сериозно разминаване в коша и нов.И 13в са малко, ходи ревизирай алтернатора. Но не е той причината да ти гасне.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #9
                  Здравейте,Имам Stylo 1.6. 16v 2002 на газ и имам абсолютно същия проблем описан от колегата Dainese. Случи се в движение в рамките на два дни , като днес имах и критична ситуация, тъй като се наложи да спирам на аварийни в средата на кръстовище. След това откачих за около 5 мин. акумулатора , колата запали и успях да се прибера до нас и в момента на паркирането отново изгасна. Изписва ASR Failure - Alternator Faillure - Loose connection... понякога изписва и Security Failure. Успях да се примиря с постоянно светещия еърбек и пищенето във връзка с това , но последните събития ми дойдоха в повече. Аз нямам възможност , а също и познания за измерване на системи и диагностициране на колата, нито да свързвам и запоявам диоди на кантара за да изчезне светенето на проклетия еърбек . Разчитам много на форума да придобия обща представа за проблемите и конкретна информация как и къде може да се реши проблема, тъй като вече преминах за друг проблем през различни сервизи със специалисти с коренно различни "мнения" за проблема , а накрая без резултат и естествено ръсене на пари. Ще следя решенията на колегата Dainese , а същевременно ако някой има представа за читав сервиз или майстор в София за подобни проблеми, моля за съдействие... .

                  Коментар


                    #10
                    кола

                    Проблема е с електрониката и смяната на каквито и да е датчици е даване на пари по може да е бушони кабели и букси
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #11
                      Колега nroussи колега Dainese, използвам случая да ви поканя на неделните срещи на форума. Заповядайте. Ще се запознаем и обменим това онова. Проблема ви е, меко казано странен. Направо си е опасен.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=48498С моето Стило се свързва колегата Veselin 10. Чувал съм много добри отзиви и за колегата BO. Но все още не се познаваме лично с него. Ако искате, свържете се с тях на лични и ги помолете за помощ.Успех.
                      Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
                      Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
                      Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

                      Коментар


                        #12
                        Привет на всички, първо да каже за последните няколко дена не съм предприемал нищо понеже нямах свободно време от работа. Та по мой леки наблюдения проблема се случва само на топъл двигател (стрелката е на 90 градуса закована). Сега плановете са ми следните - да сваля ЕКУ-то, да махна всички релета, да ги почистя, след това и Д4 Конектора, (дано открия конденз, който мисля че може да е причината), Ще почистя всичко около този сектор + хубаво напръскванне с контактен спрей. Ако пак се появи вече ще го мъдра как да премеря съпротивлението на датчика на коляновият вал, понеже не знам къде се намира... Акумулатора го замервах ръчно, а й после на диагностиката ми зареждаше над 13.6. Все пак не мисля че може да е той, понеже е сменян и преди година. Сега съвета на колегата Emzo, ще го направя в събота. Kolega nrouss ще те държа в течение, но изчетох доста теми с този проблеми и навсякъде пише, че проблема е различен, това е и причината да пусна нова тема и да опиша моят проблем. Най често виждам, че е този датчик на коляновият вал, или някоя част по електорниката. И колега lhristov, ще се постарая да намина, но ще те предупредя ако успея за неделя след 12:00. Сега ми е много чудно дали това, че се случва само при топъл двигател има връзка с нещо относно температурата на водата или някой темп.датчик .... хммм

                        Коментар


                          #13
                          emzo написа:
                          Нищо няма да направиш така.Ще ти обясня, но ще се наложи да се потрудиш.Намираш и инсталираш еLearn за Стило.Намираш пинаут-а за ЕКУ-то.По обед да кажем, като е топло и не е палена колата мериш съпротивлението, като разкачиш буксата на ЕКУто и на съответните пинове, които ще си намерил в eLearn-а.Караш докато угасне и пак мериш. Ако има сериозно разминаване в коша и нов.И 13в са малко, ходи ревизирай алтернатора. Но не е той причината да ти гасне.
                          Емзо, какви са границите в които трябва да е съпротивлението на ЕКУ-то, и на Датчика на коляновият вал. Спомням си че беше писал за ДКВ - между 500 и 800 на топъл двигател ? Или се бъркам...

                          Коментар


                            #14
                            eLearnПредполагам е различно за различните коли.
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              #15
                              Колега, може да изглежда смешно но защо не си почистиш масата на двигателя и на купето, може пък и да се оправят нещата.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар

                              Working...
                              X