Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Светеща лампа за инжекцион и мирис....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Колеги да хвърля светлина по въпроса... Вчера ми дойдоха частите( дюза и бобина) днес ги сложиш, стегнах и колата замърка като котенце . По работата нямам никакъв проблем вече! Благодаря на всички отзовали се ...Сега обаче имам друго питане... За да не правя нова тема направо тук ще пиша! Недоброжелател ми счупи задна лява външна ръчка на вратата и днес ми дойде новата, въпроса ми е как да я сменя?! Как да сваля кората, вътрешната дръжка и врътката за стъклото без да счупя нещо? Нещо схема ако има някой или просто малко по-подробно обяснение

    Коментар


      #17
      badazzcska написа:
      Колеги да хвърля светлина по въпроса... Вчера ми дойдоха частите( дюза и бобина) днес ги сложиш, стегнах и колата замърка като котенце . По работата нямам никакъв проблем вече! Благодаря на всички отзовали се ...Сега обаче имам друго питане... За да не правя нова тема направо тук ще пиша! Недоброжелател ми счупи задна лява външна ръчка на вратата и днес ми дойде новата, въпроса ми е как да я сменя?! Как да сваля кората, вътрешната дръжка и врътката за стъклото без да счупя нещо? Нещо схема ако има някой или просто малко по-подробно обяснение
      Развиваш всички рапидки по кората, ще се наложи да ползваш за 3 или 4 болта шестограм 6или 8 беше, имаш болтове и при говорителя, махаш капачката на огледалото и лайсната на кората от където излиза стъклото, от горе кората е на зъби, надигаш на горе по посока на стъклото и като се откачат зъбите я вадиш. Разлепяш фолиото с тънко макетно ножче и си ти, после с дръжката ще се оправиш лесно.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #18
        Колега става въпрос за лява ЗАДНА врата... Така, че това за говорителя и огледалото отпада! Аз виждам само два вина като махна капачетата на ръкохватката... Как се сваля ръчката за стъклото, че нещо не виждам нито винт нито нищо по нея?! Ако я дръпна дали ще даде фира нещо...?

        Коментар


          #19
          Да ще даде, отдолу трябва да има зегерка или нещо подобно. - Абе гадна работа.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #20
            Здравеите колеги. Да споделя и аз моето преживяване с просвовутата лампа за инжекциона. Колата е фиат пунто 1,2 (75 коня) мотора SX модела от 1994 година.Колата е на газ и на бензин. Ето при мене от какво се получи проблема. Карах колата и ми свърши газта. Колата придърпа и почна да гърми от към въздушния филтър, тъи като колата е с обикновенна газова в резултат на бедна смес. В същото време на таблото светна лампата за инжекционна. Прехвърлих на бензин и след 200 метра се намираше бензиностацията и проблема изчезна и си помислих , че е дало грешка от емулатора. Тръгвам аз със заредена газова бутилка и за да видя дали проблема се премахнал и дадох пак газ до ламарината и резултата беше , че след 3500 оборота все едно одари ограничителя както на бензин и светна инжекциона, обортомера одари 7000 оборота и после загуби мощност, пращи гърми като и се подаде газ. Прибрах се и разкачих акумулатора за час. Запалих я на бензин и подадох газ. Като стигнеше 3500 обората пак светваше инжекционна и почваше да гърми филтъра. Часа беше към 20 : 00 и нямаше какво друго да се направи, освен да изключа и + и - на акумулатора и така я оставих през ноща. Вечерта мислех какво да я правя и мислех да я карам на диягностика да нулират грешката която компютъра е записал и някъде четох , че тези ECU (компютъра на колата) не се нулират с изваждане на клемата. Замислих се и аз да си купя диагностика за колата, така или иначе, ще се дават пари за диягностика и почнах да търся устроисва. Моята кола е по - стара и компютъра е с диягностика с три кабелна букса от дясната страна на колата над компютъра виси една букса с капаче. Бях разочарован , защото мислех да си взема диягностика OBD II , но се указа , че трябва преходник за моя по - стар компютър и почти нищо не показва като данни диягностиката, но все пак може да му се трият грешките. Та за мое щастие, някой от този форум е збъркал и ECU се нулира, но просто иска повече време от 10 сек или час. Вътре явно има някакви кондензатори или нещо което трбва да се разреди. Та на сутринта колата се беше оправила от самосебе си. Така , че не бързаите да бягате към елкона и да давате луди пари да си сменяте здрави компонети. Надвявам се да съм ви бил полезен. Надявам се никой да не бере ядове с фиятчето си. Пожелавам ви безавариен път.

            Коментар


              #21
              Здравейте отново колеги. Има развитие по моя проблем с лампата на инжекциона. След като бях писал , че от самосебе си се е оправила, това беше така до миналата седмица. Колата почна след 2000 обората да и свети лампата за инжекционна и да прекъсва и на газ и на бензин. Ваденето на клемите не помагаше. Смених свещите и за сега всичко е наред...

              Коментар

              Working...
              X